Siostra Małgorzaty Kożuchowskiej podbija Paryż. "Zawsze się nawzajem inspirowałyśmy"

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Mateusz Hładki, Katarzyna Chętnik
Paryż oczami siostry Małgorzaty Kożuchowskiej
Paryż oczami siostry Małgorzaty Kożuchowskiej Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Maja Kożuchowska mieszka w Paryżu i jest blogerką. Francuska stolica mody jest dla niej drugim domem. To właśnie tam chętnie przyjeżdża jej starsza, znana siostra Małgorzata Kożuchowska. Jak to się stało, że Maja wyprowadziła się z Polski? O tym opowiedziała w pierwszym wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Maja Kożuchowska podbija Paryż

Małgorzata Kożuchowska jest najstarsza z rodzeństwa. Ma dwie młodsze siostry - Hannę i Maję. Znana aktorka jest w Polsce ikoną mody. Dla wielu kobiet jej styl jest godny naśladowana. Okazuje się, że w rodzinie Kożuchowskich nie tylko Małgosia interesuje się trendami. Maja również lubi bawić się strojem, a w mediach społecznościowych pokazuje swoje stylizacje.

- Zawsze się nawzajem inspirowałyśmy. Jak Małgosia przyjeżdża do Paryża, to zawsze próbuję ją zabrać w jakieś fajne miejsca, inspirujące, bo jest estetką. Wiem, że pójście w nowe miejsce sprawi jej przyjemność. Np. ostatnio byłyśmy w Muzeum Rodina. Natomiast jak ja przyjeżdżam do Warszawy, to staram się pójść do teatru, żeby ją zobaczyć. I też zawsze wracam z czymś modnym od siostry. Później moja córka zakłada te bardziej ekstrawaganckie ubrania. Robimy zdjęcia i mówię do Małgosi, że się przydały - opowiadała Maja Kożuchowska w Dzień Dobry TVN.

Siostra Małgorzaty Kożuchowskiej o modzie

Jak to się stało, że Maja Kożuchowska zamieszkała we Francji? Kryje się za tym romantyczna historia.

- Do Paryża trafiłam może z powodu miłości, bo mój mąż jest Francuzem. Natomiast poznaliśmy się w Londynie. Po kilku latach stwierdziliśmy, że nadszedł czas, żeby zamknąć ten londyński rozdział i zamienić londyńską mgłę na paryskie słońce - wspominała.

Maja jest autorką bloga, na którym pokazuje swoją codzienność w Paryżu, dzieli się ciekawostkami na temat tego miasta, a także opowiada o stylu Francuzek.

- Pomysł na stworzenie bloga pojawił się dość spontanicznie. Był związany z przyjazdem do Paryża duetu projektantów Paprocki i Brzozowski. W tym czasie już sam portal istniał. Wtedy głównie z moją koleżanką Anią Moskal, która jest fotografem, pokazywałyśmy naszym zdaniem najfajniejsze miejscówki w Paryżu. Kiedy spotkałyśmy Marcina i Mariusza, stwierdziłyśmy, że fajnie by było, gdyby Polacy przyjeżdżający do Paryża i szukający tu inspiracji, opowiedzieli nam swoją historię związaną z tym miastem. Blog jest też po to, żeby nie trafiać w przypadkowe miejsca, tylko żeby chodzić tam, gdzie naprawdę warto pójść - podkreśliła siostra Małgorzaty Kożuchowskiej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki, Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości