Styl życia

Wordle – gra na punkcie, której oszalał cały świat. Na czym polega?

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Michał Malinowski
Gra wordle

Nad fenomenem tej gry głowią się jej fani na całym świecie. Wordle w zaledwie kilka miesięcy zdobyło ogromną popularność. Skąd wzięła się internetowa gra i jakie są jej zasady?

Wordle – gra, którą pokochali Amerykanie

Pięcioliterowe halo i sześć prób, by je odgadnąć. Wordle to internetowa gra, która właśnie podbija świat. Jej zasady są banalnie proste. Codziennie do odgadnięcia jest jedno hasło, to samo dla całego świata. Litera, którą wpiszemy we właściwe miejsce, podświetli się na zielono. Litera znajdująca się w haśle, ale w zły miejscu, na żółto. Na szaro podświetlą się te litery, które w haśle nie występują.

Wordle - skąd wzięła się gra?

Za sukcesem gry stoi programista z Brooklynu, Josh Wardle. Stworzył on grę w prezencie urodzinowym dla swojej partnerki. Jeszcze w listopadzie grało w nią kilkadziesiąt osób, dziś ponad 2 miliony. Nad zrozumieniem jej fenomenu głowią się gracze na całym świecie. Gra jest bezpłatna, nie wyświetla reklam i zajmuje 3 minuty. Biorąc pod uwagę, że angielska wersja ma w swojej bazie 2,5 tysiąca słów, wystarczy ich na parę lat zgadywania.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Michał Malinowski

Pozostałe wiadomości