Styl życia

93-latka wzniosła się w powietrze, stojąc na skrzydle samolotu. Na co dzień porusza się z balkonikiem 

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
metro.co.uk
Samolot

93-letnia Betty Bromage na co dzień porusza się z balkonikiem. Dla charytatywnego celu wzniosła się w przestworza stojąc na skrzydle dwupłatowego samolotu. Wraz z maszyną wykonała pętlę.

Wielka Brytania: 93-latka udowadnia, że wiek nie ma znaczenia

Zagraniczne media rozpisują się o odważnym wyczynie Betty Bromage. 93-letnia Brytyjka po raz piąty przypięta uprzężą do samolotu wzniosła się w powietrze. Maszyna poruszała się z prędkością 200 km/h i wykonywała skomplikowane akrobacje. - To było wspaniałe przeżycie, chociaż tam, w górze, trochę mnie "powyginało". Tak wygląda prawdziwa radość życia - przyznała seniorka.

Zobacz wideo: Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Betty Bromage przyświecał szlachetny cel. Udając się w podniebną podróż, zbierała bowiem fundusze, które zostaną przekazane na cele charytatywne.

93-latka lata, by pomagać

Brytyjka swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła w wieku 87 lat (pomimo zapalenia stawów w szyi). - Wcześniej najbardziej niebezpieczną rzeczą, jaką zrobiłam, była jazda konna - podkreśliła.

Jak dodała, zastanawiała się, jak może zebrać środki dla organizacji charytatywnych. - W moim wieku nie mogę biegać, więc szukałam innych pomysłów. Inspiracją do chodzenia po skrzydle samolotu była reklama. Pomyślałam: "Wydaje mi się, że mogłabym to zrobić". I tak się zaczęło - wyjaśniła.

- Nigdy nie wiesz, co możesz zrobić, dopóki nie spróbujesz - podsumowała.

Zobacz wideo: Mistrzynie akrobatyki powietrznej

Mistrzynie akrobatyki powietrznej
Mistrzynie akrobatyki powietrznej Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: metro.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Frans Van Zijl/Getty Images/Twitter

Pozostałe wiadomości