Styl życia

Polak jednym z najpopularniejszych przewoźników w Paryżu. Wystarczył mu na to tylko rok

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Anna Kowalska
Polska łódka wozi turystów po Sekwanie
Polska łódka wozi turystów po SekwanieDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Mało kto wie, że po Sekwanie pływa turystyczna łódka, a na jej pokładzie rządzi Polak. Jak to się stało? Artur Betcher pewnego dnia wziął sprawy w swoje ręce i postanowił spełniać marzenia. - Mam pracę, którą kocham – podkreśla.

Polak pływa po Sekwanie

Artur Betcher od roku jest właścicielem Visite Paris en Bateau. Wcześniej mężczyzna pracował na budowie, jednak jak przyznaje, stracił tam dużo zdrowia. Z tego powodu Polak musiał znaleźć alternatywę, która pozwoli mu utrzymać rodzinę, a przede wszystkim nie pogorszy jego stanu.

Wymyśliłem łódkę, bo kocham być na wodzie. Spełnia się moje marzenie, mam pracę, którą kocham

Pływanie po Sekwanie wcale nie jest takie proste. Aby móc to robić, należy zdobyć wiele pozwoleń i kursów. - Trzeba zrobić licencję pasażerską, trzeba zrobić cztery szkolenia. Trzeba być ratownikiem, radiotelegrafistą i parę innych wymogów – wyjaśnił Artur Betcher.

Luksusowe rejsy po Sekwanie

Na Sekwanie od lat królują przede wszystkim duże statki spacerowe, małych łodzi jest zaledwie kilkanaście, a ich wypożyczenie pozostaje luksusem, bo 2-godzinna wycieczka kosztuje co najmniej 100 euro od osoby. Mimo wszystko indywidualne podejście do turystów owocuje. Artur Betcher w zaledwie rok stał się jednym z najpopularniejszych przewoźników w Paryżu i to pomimo pandemii koronawirusa.

- 85 procent moich klientów to Amerykanie i Anglicy. Amerykanie chwalą sobie na tej łodzi dużo polskich akcentów. My mamy rodzinny biznes i zawsze dodajemy do każdego rejsu polskie krówki. Żona robi zwykłą herbatę z cytryną i oni to uwielbiają – powiedział.

Jak turystyka w Paryżu rozwija się po pandemii? - Turyści wracają powoli. Kwiecień to była eksplozja. Sami klienci mówią, że po raz pierwszy od dwóch lat wyjadą na wakacje. U nich znikają obostrzenia – wyjaśnił.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Anna Kowalska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości