Styl życia

Sprawdzone ćwiczenia na bolesną menstruację. "Utarło się, że miesiączka może boleć. To znak, że coś jest nie tak"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Ból miesiączkowy okiem fizjoterapeutki uroginekologicznej - poprawka
Ból miesiączkowy okiem fizjoterapeutki uroginekologicznej - poprawkaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Bolesne miesiączki to udręka dla wielu kobiet. Na szczęście są sposoby, które pozwalają załagodzić dolegliwości. O tym, jak ćwiczenia mogą pomóc zniwelować skurcze menstruacyjne oraz ukoić ból w czasie miesiączkowania porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z fizjoterapeutką uroginekologiczną Małgorzatą Włodarczyk.

Bóle menstruacyjne

Przyjęło się, że ból towarzyszący miesiączce jest czymś naturalnym i nie powinien budzić powodów do niepokoju. Okazuje się, że rzeczywistość jest nieco inna.

- Miesiączka nie musi boleć. Jeśli boli, to jest coś nie okej. Utarło się, że miesiączka może boleć. Nie możemy pozwolić sobie, żeby co miesiąc cierpieć. Przyczyn może być wiele. Powinniśmy zdiagnozować się u ginekologa, czy nie mamy wad anatomicznych budowy miednicy, macicy, czy nie ma zaburzeń hormonalnych - przestrzegała Małgorzata Włodarczyk, fizjoterapeutka uroginekologiczna.

- Jeśli lekarz nie widzi uchwytnej przyczyny, to polecam pójść do fizjoterapeutki uroginekologicznej. Ponieważ ból może brać się z powodu nieodpowiedniej pracy mięśni dna macicy - podsumowała.

Sprawdzone ćwiczenia na bóle menstruacyjne

Małgorzata Włodarczyk zajmuje się fizjoterapią uroginekologiczną: terapią dna miednicy, brzucha, blizn. Poza pracą z pacjentkami, edukuje o kobiecym zdrowiu w Internecie jako Pani Fizjotrener. W studiu Dzień Dobry TVN ekspertka zaprezentowała ćwiczenia, które pozwolą uśmierzyć ból menstruacyjny.

  1. 11. Oddech torem przeponowym - wycisza przebodźcowany układ nerwowy i przywraca bilans w pracy mięśni dna miednicy i brzucha.
  2. 22. Motylek - rozciąganie mięśni przywodziciela, poprawa ruchomości w biodrach, rozciąganie dna miednicy i dolnej części pleców.
  3. 33. Chodzenie na pośladkach - poprawa pracy kości krzyżowej.
  4. 44. Skręty tułowia leżąc - rozluźnienie dolnej części pleców i rozluźnienie brzucha i tkanek wokół macicy.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości