Krzysztof Wielicki o solowych wejściach na szczyty najwyższych gór świata: "To jest zachłanność na emocje"

Krzysztof Wielicki
Źródło: Dzień Dobry TVN
„Solo. Moje samotne wspinaczki”
„Solo. Moje samotne wspinaczki”
“Życie za szczyt” Racheli Berkowskiej
“Życie za szczyt” Racheli Berkowskiej
Wstrząsające relacje ratowników górskich
Wstrząsające relacje ratowników górskich
Jak przygotować się do górskiej wędrówki?
Jak przygotować się do górskiej wędrówki?
Krzysztof Wielicki jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył czternaście ośmiotysięczników. Doświadczony himalaista niejednokrotnie sprawdzał swoje umiejętności, podejmując się solowych wejść na wybrane szczyty najwyższych gór świata. 12 stycznia 2022 roku na sklepowych półkach pojawi się książka, będąca swoistym podsumowaniem jego wypraw. W Dzień Dobry TVN autor opowiedział o swojej niezwykłej pasji.

Krzysztof Wielicki o zdobywaniu górskich szczytów

Krzysztof Wielicki zapisał się w historii światowego alpinizmu jako piąta osoba, której udało się zdobyć wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Himalaista brał udział w zorganizowanych wyprawach, ale doświadczał też niepowtarzalnych wrażeń związanych z samotnym zdobywaniem szczytów. Solowe wspinaczki to w jego ocenie doskonała szansa na sprawdzenie swoich możliwości, ale i odpowiedź na nieustanną potrzebę zaspokajania swoistego apetytu na życie.

- To jest zachłanność na emocje - wyjaśnił Krzysztof Wielicki. Podkreślił też, że liczne zagrożenia i przeszkody, które napotkał w górach, nie były dla niego problemem, stanowią bowiem nieodłączny element wybranej przez niego aktywności.

- Gdyby nie było ryzyka, nie byłoby alpinizmu - zapewnił autor książki "Solo. Moje Samotne wspinaczki".

"Solo. Moje samotne wspinaczki" - książka Krzysztofa Wielickiego

W swojej pierwszej autorskiej książce Krzysztof Wielicki pochylił się nad zagadnieniami, które mogą stanowić nie lada atrakcję dla wszystkich miłośników wysokich gór, ale i dla osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat alpinizmu. "Solo. Moje samotne wspinaczki" to zbiór fascynujących wspomnień himalaisty, który z godną podziwu odwagą podjął się samotnego wejścia na najwyższe szczyty świata.

- W naszej polskiej literaturze górskiej chyba nikt nie pisał na temat solowych wejść - ocenił autor książki, zachęcając tym samym do jej lektury.

Oficjalna premiera wydawnictwa "Solo. Moje samotne wspinaczki" została zaplanowana na 12 stycznia 2022 roku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości