Styl życia

Zajmuje się gospodarstwem i trenuje MMA. "Człowiek przez jeden dzień 5 ton potrafi przenieść"

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Katarzyna Chętnik
Fit farmer uczy, bawi i walczy ze stereotypami
Fit farmer uczy, bawi i walczy ze stereotypamiDzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNFit farmer uczy, bawi i walczy ze stereotypami

Sebastian Staniewski - znany w sieci jako Fit Farmer - na co dzień zajmuje się gospodarstwem, a po godzinach trenuje mieszane sztuki walki (MMA). O swojej pracy i pasji opowiada w reportażu Dzień Dobry TVN. - Robię w życiu to, co kochałem i kocham - przekonuje rozmówca Katarzyny Chętnik.

Rolnik z pasją

Ojciec Sebastiana Staniewskiego założył gospodarstwo 30 lat temu. Jego syn od dziecka kochał zwierzęta, więc postanowił kontynuować tradycję rodzinną.

- Zawsze mówię, że robię w życiu to, co kochałem i kocham. Sprawia mi to radość. Codziennie przyjeżdżam tu z uśmiechem - mówił Sebastian Staniewski. - Kocham krowy. Mogę dać im najlepsze, co mogą mieć, czyli trochę nieba, trochę powietrza, dobre jedzonko. Są to moi współpracownicy oraz przyjaciele po części - dodał.

Jak przyznała Agnieszka Staniewska, żona Sebastiana, gospodarstwo to całe jego życie. - Sądzę, że zawsze tu będzie i nie wyobrażam sobie Sebastiana w innej pracy - zaznaczyła.

Fit Farmer uczy, bawi i walczy ze stereotypami

Bohater reportażu po całym dniu pracy w gospodarstwie, jedzie na trening. Od małego jest bowiem czynnym sportowcem. Najpierw był w kadrze Polski w pływaniu, a następnie przerzucił się na sztuki walki: ju-jitsu, kickboxing, boks.

- Uważam, że praca w gospodarstwie też jest swoistym treningiem. I to naprawdę takim podstawowym. Treningiem, jeśli chodzi o wydolność, no i ma się dobrą formę. W gospodarstwie przerabia się tony. 600 kg tu, 300 kg na innym miejscu i człowiek w sumie czasami przez jeden dzień 5 ton potrafi przenieść - wyjaśnił sportowiec.

Córki Sebastiana namówiły tatę, by założył swój kanał w mediach społecznościowych. Już pierwszy film okazał się sukcesem. Jak podkreślił rozmówca Dzień Dobry TVN, chce bawić swoich obserwatorów, pokazywać sportowe sceny oraz edukować społeczeństwo. - To już nie są te gospodarstwa, co były kiedyś. To już nie jest przysłowiowy rolnik, który używa słów: "jo, żem był". Nie mamy już słomy z butów wystającej. Są to ludzie inteligentni, z pasją - oznajmił.

Czy Sebastian spotkał się z hejtem? Czy może liczyć na wsparcie rodziny? Odpowiedzi na te pytania poznasz w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Katarzyna Chętnik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości