Styl życia

Odpicowane mieszkanie: Ten drewniany dom ma w sobie duszę. "Jest sielsko i anielsko"

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie - duch starego drewna
Odpicowane mieszkanie - duch starego drewnaDzień Dobry TVN
wideo 2/8
Dzień Dobry TVNOdpicowane mieszkanie - duch starego drewna

Kasia Jaroszyńska wybrała się do Dorohuska, by zwiedzić drewniany dom z duszą. Rodzinny budynek ma 80 lat i przez długi czas stał pusty. Pewnego dnia właścicielka postanowiła go odnowić. Co z tego wyszło?

Drewniany dom z duszą

Pani Monika Iwańczuk-Dyczko po latach postanowiła sprzedać rodzinny dom. Gdy pojawiła się na miejscu wspomnienia z dzieciństwa odżyły, a dom został z nią. Budynek wymagał jednak odnowienia.

- Dom z duszą, tak mówię na mój dom rodzinny. Wszystko, co stare, jest piękne, odżywają nasze wspomnienia. Tutaj się wychowaliśmy. Miało być sprzątanie i ogarniecie działki, skończyło się na tym, że odnowiliśmy nawet elewacje, pomalowaliśmy dach, zrobiliśmy taras - powiedziała Monika Iwańczuk-Dyczko.  

Właścicielka dodała także, że zależało jej, aby odnowić dom, ale jednocześnie nie zniszczyć tego, co stare. We wnętrzach pojawia się zatem dużo drewna, ceglana ściana, stary stół oraz pamiątki z przeszłości

Chcieliśmy zachować styl wiejski, wkradł się styl vintage i stworzyła się fajna całość. Przyjeżdżamy tu w każdą wolną chwilę, to nasz dom weekendowy

Drewno w domu – jak i gdzie je przemycić?

Drewno na topie było od zawsze, a my kochamy je całym sercem. Nadaje wnętrzom ciepła i sprawia, że mieszkania i domy stają się przytulne. Jak przyznała Ewa Mierzejewska, od dobrych kilkunastu lat modne są przedmioty drewniane i te imitujące drewno. Naturalny kolor, matowe wykończenia, widoczne usłojenie i sęki - to lubimy najbardziej.  

Z rustykalnymi dodatkami trzeba jednak uważać, o ile idealnie sprawdza się w wiejskim domu, nie zawsze będą pasować w małych mieszkaniach. W takim przypadku lepiej postawić na jeden widoczny dodatek.

- Drewno zawsze jest na topie. To się nie zmienia i dobrze, bo jest ono miłe, ciepłe, to jest natura we wnętrzu i relaks. W miarę upływu lat drewno we wnętrzach podlega trendom i takim ostatnim bardzo ważnym trendem jest ogromna naturalność. Modne są od paru lat meble w formie pieńka, czy stoły ze słojami. Nowym trendem jest odzyskiwanie starych desek. Tutaj mamy kilka takich przedmiotów w studio. Deski mają po sto lat, przeżarły je korniki. Ale zostały poddane specjalnym procesom, które spowodowały, że tam już nic nie żyje - powiedziała Ewa.

Kluczowym aspektem w każdym pomieszczeniu jest podłoga. To właśnie ona najbardziej kojarzy nam się z drewnem. Jak się okazuje, w tej chwili modne są niecodzienne rozwiązania. W sklepach znaleźć możemy wybarwione deski oraz tzn. „jodełkę”. Na popularności zyskują również panele o nieregularnych kształtach tworzące pewnego rodzaju mozaikę.

Drewno w domu
Drewno w domu
Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości