Porady

Lód bez foremek i woreczków. Jak go zrobić bez użycia specjalnych gadżetów?

Porady

domowy lód w szklankach z owocami

Dobrze schłodzony napój to doskonały sposób na orzeźwienie i lepsze samopoczucie w upalne dni. Chłodzić można całe butelki, ale obecność lodu w szklance z napojem dłużej utrzymuje jego niską temperaturę. Poza tym często powoduje, że nasze picie po prostu lepiej wygląda. Jak zapewnić sobie lód w domu bez jego kupowania i używania specjalnych gadżetów?

Aby mieć w zamrażarce lód, po który można sięgnąć w każdej chwili, wcale nie jest konieczne kupowanie wypełnionych nim toreb ani posiadanie specjalnych foremek, woreczków czy innych gadżetów.

Jak zrobić lód w domu bez gadżetów?

Jeśli zależy nam na idealnych kostkach czy innych kształtach lodu, to bez gadżetów (lub rzeźbienia!) raczej nie będzie to możliwe. Jeśli jednak nie jest dla nas istotny kształt, a lód sam w sobie, to ten patent może okazać się bardzo przydatny. Wystarczy mieć w domu woreczek strunowy, a najlepiej kilka. Następnie należy wypełnić je wodą, szczelnie zamknąć i włożyć poziomo do zamrażarki. W tej pozycji woda szybciej zamarznie, a później, po ustawieniu pionowo, zajmie mniej miejsca w zamrażarce.

Gdy woda zamieni się w lód, można wyjąć woreczek i bez jego otwierania połamać zawartość w dłoniach. Jeśli jest to trudne lub chcemy uzyskać bardziej rozdrobniony lód, należy położyć woreczek na desce do krojenia lub stolnicy i porozbijać go tłuczkiem do mięsa lub innym młotkiem.

Sprawdź proste przepisy na orzeźwiające napoje na upalne dni

Terere - idealny napój na upalne dni

Buza – przepis na wyjątkowy, orzeźwiający napój

Ayran - turecki napój, który warto pić i samemu przyrządzić

Mango lassi – pyszny indyjski koktajl na upalne dni

Co warto pić w czasie upałów? Sprawdź też, jakich napojów unikać

Zobacz video: Dlaczego latem powinniśmy dbać o odporność?

Autor: Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości