napój

  napój

  Ekipa to jedna z najpopularniejszych grup youtuberów, zwłaszcza wśród młodzieży. Niedawno do sklepów wszedł napój wyprodukowany w kolaboracji z zespołem. Nikt nie spodziewał się, że będzie on tak prosty do odtworzenia w domu i to za tak niską cenę! Sprawdź jak zrobić własny napój Ekipy za 30 groszy.

  Grog początkowo służył jako lekarstwo na szkorbut, a pili go przeważnie marynarze. Z czasem napój został rozsławiony przez autorów opisujących przygody żeglarzy i piratów. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych napojów rozgrzewających dla osób dorosłych. Poznaj historię grogu.

  Dobrze schłodzony napój to doskonały sposób na orzeźwienie i lepsze samopoczucie w upalne dni. Chłodzić można całe butelki, ale obecność lodu w szklance z napojem dłużej utrzymuje jego niską temperaturę. Poza tym często powoduje, że nasze picie po prostu lepiej wygląda. Jak zapewnić sobie lód w domu bez jego kupowania i używania specjalnych gadżetów?

  Jeśli szukasz pomysłu na orzeźwiający, prosty w przygotowaniu napój, to wypróbuj terere. Gasi pragnienie w każdy dzień, nie tylko wtedy, gdy jest upał. Przepis jest dużo bardziej oczywisty niż nazwa. Co to za napój i jak go zrobić? Sprawdź przepis krok po kroku.

  Picie napojów izotonicznych jest wskazane po zakończeniu intensywnego treningu. Jednak przy aktywnym trybie życie kupuje się je co najmniej trzy razy w tygodniu, a ich ceny nie należą do najniższych. Poznaj sposób, jak przygotować skuteczny i niedrogi domowy napój izotoniczny.

  W sklepach dostępna jest woda butelkowana mineralna, źródlana, lecznicza, o różnym składzie i właściwościach. Przy wyborze odpowiedniej wody dobrze jest wziąć pod uwagę swój stan zdrowia, ponieważ źle dobrana woda może zaszkodzić zamiast pomóc. Wody, choć potocznie zwane mineralnymi, mogą być wodami źródlanymi, stołowymi, leczniczymi, a czasem po prostu napojem o konkretnym smaku.

  Odpręża, lekko pobudza i jest źródłem cennych antyoksydantów. Co legenda mówi o powstaniu zielonej herbaty? Ile jest jej odmian? O tym - nasza korespondentka z Chin.

  Pomimo, że większość rodziców nie pozwala swoim dzieciom pić kawy, te jednak przyjmują kofeinę w innych ogólnie dostępnych napojach. Czy da się przed nimi ustrzec młodzież i dzieci? Ile naprawdę kofeiny zawierają napoje energetyzujące i napoje koloru czarnego oraz jakie skutki może mieć uzależnienie od kofeiny? W studiu Dzień Dobry TVN dietetyczka Agata Białek omówiła zawartość kofeiny w poszczególnych napojach. Jakie są objawy uzależnienia od substancji pobudzających?

  Podejrzewany o to, że działa antyrakowo. Poprawia witalność i oczyszcza organizm. Oczywiście najlepszy jest świeżo wyciśnięty. Ale i taki ze sklepowej półki warto kupować. Jak uzyskuje się ten leczniczy napój i czy ma coś wspólnego z popularną kiedyś woda brzozową? W studiu Dzień Dobry TVN krytyk kulinarny Maciej Nowak omówił dobroczynne właściwości soku z brzozy.