Porady

Jak sprytnie uporządkować szafę? Wyjmij wszystko i podziel na kategorie. Zobacz, jaki ład w garderobie ma Kinga Rusin

Porady

Stoisz przed szafą i zastanawiasz się, w co się ubrać? Bałagan jaki tam panuje uniemożliwia ci swobodne skomponowanie stylizacji. A dobrze zorganizowana szafa pozwala skrócić czas bezproduktywnego wpatrywania się w jej zawartość. Jak sprytnie uporządkować garderobę? Swoimi sposobami podzieliły się z nami Maria Ernst-Zduniak i Kinga Rusin, która pokazała nam zawartość swojej szafy.

Maria Ernst-Zduniak jest decluterką i jak sama o sobie mówi, zajmuje się odgracaniem przestrzeni. Maria jest specjalistką od generalnych porządków. Pomaga zaaranżować szafy, by były one funkcjonalne i podpowiada jak utrzymać ład w garderobie.

Od czego zacząć sprzątanie szafy?

Wybór codziennych zestawów ubraniowych jest łatwiejszy, gdy wszystkie elementy garderoby mają swoje własne miejsce. W utrzymaniu porządku wspomogą nas takie gadżety jak: wieszaki, pudełka, pojemniki, organizery.

Sprzątanie zaczynamy od wyjęcia całej zawartości szafy na zewnątrz np. na kanapę, fotel, łóżko. Następnie dzielimy ubrania na poszczególne kategorie. Część rzeczy, w których już nie chodzimy możemy odłożyć. Nie wyrzucajmy ich, ponieważ komuś mogą się jeszcze przydać. Uszkodzone paski czy torebki możemy zawsze naprawić u kaletnika czy krawcowej.

Co układamy, a co wieszamy?

To, jak poukładamy ubrania w szafie, zależy od naszej inwencji. Na wysokości oczu znajdą się zapewne rzeczy, w których chodzimy najczęściej. Maria zachęca, by spodnie i spódnice umieszczać na wieszakach kilkupoziomowych, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca. Koszule i żakiety również potrzebują wieszaków.

Jeżeli z niektórymi rzeczami ciężko ci się rozstać, wykorzystaj patent Marii. Kiedy do czystej szafy wkładasz ubrania na wieszakach, haczyk skieruj w swoją stronę. Wykorzystany element stroju odwieś natomiast haczykiem do ściany. Dzięki temu, po jakimś czasie zobaczysz, w czym chodzisz, a co tylko zajmuje miejsce w szafie. Z tymi właśnie ubraniami trzeba się pożegnać lub dać im drugie życie.

Jak o porządek w szafie dba Kinga Rusin?

Swoją szafą pochwaliła się z nami prowadząca program Dzień dobry TVN Kinga Rusin. Dziennikarka przyznała, że jest dumna z porządku, jaki w niej panuje, co udowodniła na zdjęciu.

To pozwala uporządkować myśli i zaoszczędza dużo czasu rano

-przekonuje Kinga.

Dziennikarka zdradziła, że w pudełkach trzyma rzeczy, których aktualnie nie używa. Każde pudełko jest opisane, co w nim się znajduje. Na wieszakach z kolei wiszą ubrania chętnie przez Kingę noszone.

Dzień dobry TVN

Zobacz też:

>>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości