Styl życia

Jak zrobić ozdoby bożonarodzeniowe z drewna?

Styl życia

Autor:
Adrian
Adamczyk
Ozdoby bożonarodzeniowe z drewna

Ozdoby bożonarodzeniowe z drewna doskonale współgrają z ciepłym klimatem tego okresu. Dekoracje wykonane z tak szlachetnego surowca wprowadzają do wnętrza świeżość i modny styl. Drewniane ozdoby choinkowe są świetnym uzupełnieniem klasycznych bombek i łańcuchów.

Drewniane ozdoby na choinkę sprawiają, że nawet sztuczne drzewko wygląda bardziej naturalnie. Wykonując samodzielnie ozdoby choinkowe z drewna, zyskujemy nie tylko satysfakcję, ale również oryginalny wystrój, którym warto się pochwalić gościom w czasie świąt.

Ozdoby bożonarodzeniowe z drewna - pomysły

Ozdoby bożonarodzeniowe z drewna już od wielu lat królują w naszych domach. Sięgając po naturalne materiały, czyli szlachetne drewno, przystrajamy swoje wnętrza w zgodzie z naturą. Idealnie wpisuje się to w obecne trendy ekologiczne. Zamiast plastikowych bibelotów lepsze są po prostu tanie i biodegradowalne ozdoby bożonarodzeniowe z drewna. Jak je zrobić ? Wystarczy wyjść do ogrodu, czy do parku – jest tam mnóstwo kawałków drewna, gałązek, a niekiedy nawet deseczek, z których z odrobiną wyobraźni stworzyć można rzeczy wyjątkowe. A choinka z oryginalnymi dodatkami wygląda przecież o wiele ciekawiej – przyciąga wzrok i budzi podziw gości. Oto ciekawe pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe z drewna. Popularny eko trend we wnętrzach nowoczesnych czy prowansalskich zachęca do różnorodnego wykorzystania palet i skrzynek. Sprawdzą się one również jako ozdoba bożonarodzeniowa – wystarczy wyciąć z nich trójkątne drzewko lub za pomocą gwoździków, bombek i oświetlenia ułożyć kształt choinki na powierzchni drewnianych deseczek.

 • Ozdoby bożonarodzeniowe z drewna , które pasują do każdego domu, to wieńce wykonane z gałązek lub nałożonych na siebie drewnianych plastrów.
 • Drewniane, niewielkie klocki można wykorzystać jako mini świeczniki po uprzednim wyżłobieniu dziury, czyli miejsca na świeczkę.
 • W oknie lub na komodzie (przystrojonymi kolorowym oświetleniem) pięknie zaprezentuje się gwiazda wykonana z drewnianych deseczek.
 • Jeśli chodzi o ozdoby bożonarodzeniowe z drewna na ścianę, pomysły, które warto wykorzystać, to np. deseczka, a na niej wbite gwoździe, tworzące kształt gwiazdki, choinki czy bałwanka. Na gwoździki nawlekamy kolorowe nici lub włóczkę, tworząc wzór 3D. Inną propozycją jest zwykła prostokątna ramka. Do jej górnej krawędzi przymocowujemy zawieszki z małymi bombkami, tworząc niejako przestrzenny obraz.
Kolęda Dzień Dobry TVN
Kolęda Dzień Dobry TVN - krótka wersja Źródło: Dzień Dobry TVN

Drewniane ozdoby choinkowe - jak zrobić

Drewniane ozdoby choinkowe są tanie i praktyczne. Pełnią rolę świetnej alternatywy dla sztucznych dekoracji. Zapach i wygląd drewna uspokaja i relaksuje, dlatego takie drzewko z pewnością stworzy ciepły klimat godny Świąt Bożonarodzeniowych. Jak zrobić drewniane ozdoby na choinkę?

 • Piękne i zarazem modne drzewko ma drewniane ozdoby w kształcie mini choinki. Mogą być one wykonane z małych deseczek, patyczków do lodów, a nawet gałązek. Wystarczy wybrać elementy o różnej długości i połączyć je boczną częścią.
 • Popularne są też zawieszki wykonane z małych plastrów drewna. Widoczne na nich usłojenie czy kawałki kory wyglądają bardzo naturalnie. Na ich powierzchni umieszcza się rysunek, zdjęcie lub napis.
 • Małe plastry drewna przydadzą się też do wykonania małego bałwanka. Różne wielkości koła sklejone w jedną całość i wykończone drobnymi detalami (namalowane oczy, usta i nos), czy materiałem (czapka, szalik) mogą dumnie wisieć na każdej choince.
 • Ozdoby choinkowe z drewna z użyciem małych plastrów sprawdzą się też jako mini girlanda. Przywiązane do sznurka zastąpią sztuczny, zbierający kurz łańcuch.
 • Rolę dekoracyjnej zawieszki pełni niewielki kawałek kory – pomalowany lub naturalny, który przed zawieszeniem możemy uformować w ciekawy kształt.
 • Ozdoby choinkowe drewniane, które z łatwością każdy wykona w domu, to płatek śniegu wykonany np. ze sklejonych ze sobą spinaczy.
 • Do dekoracji choinki warto wykorzystać drewniane patyczki po lodach. Wykonuje się z nich wiele rzeczy – płatek śniegu, choinkę, gwiazdkę, a otulając patyczek materiałem w formie szalika lub czapki, nawet bałwanka.
 • Wybierając drewniane ozdoby choinkowe trzeba pamiętać, aby nie były zbyt duże i ciężkie, gdyż mogłyby przez to spaść z gałązki, szczególnie w przypadku naturalnego drzewka. Ważne jest też, aby drewniane dekoracje nie umieszczać zaraz przy lampkach od oświetlenia, ponieważ jest to niebezpieczne.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Gabri90 / Getty Images

Pozostałe wiadomości