Motoryzacja

Smart Casco – ubezpieczenie dopasowane na miarę potrzeb kierowcy

Motoryzacja

Aktualizacja:

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Smart Casco to ubezpieczenie skierowane dla osób, które nie potrzebują pełnego ubezpieczenia jakim jest Autocasco, a jednak chcą zabezpieczyć swoje auto. Jest alternatywą dla pełnej oferty ubezpieczenia AC bez obciążania domowego budżetu. Smart Casco jest ofertą dla tych, którzy obawiają się kradzieży lub zniszczenia auta. Stawki, za tę formę zabezpieczenia, zaczynają się już poniżej 50 złotych.

Autocasco a Smart Casco – różnice

Standardowe Autocasco, najczęściej wybierają właściciele nowych lub kilkuletnich pojazdów, w których nawet najmniejsza szkoda będzie bardzo kosztowna. W przypadku takich aut, których naprawa wiąże się z wysokimi kosztami części zamiennych, warto zdecydować się na pełne ubezpieczenie i zabezpieczyć się nie tylko od wystąpienia szkody całkowitej, ale też od każdej kolizji. Właściciele nowych samochodów przywiązują szczególną uwagę do tego jak wyglądają ich auta, i dzięki ubezpieczeniu AC mogą liczyć na pokrycie kosztów naprawy najmniejszych zarysowań czy uszkodzeń. Natomiast, w przypadku kilkunastoletniego auta – dla kierowców najczęściej istotna jest jego ogólna sprawność. Smart Casco zapewnia podstawowe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych i najkosztowniejszych zdarzeń. Polisa gwarantuje odszkodowanie, gdy auto zostanie skradzione, uszkodzone w wyniku działań pożaru, huraganu, gradu, lawiny, powodzi lub innych sił przyrody. Polisa może obejmować także szkodę całkowitą pojazdu

Smart Casco – dla kogo?

Oferta Smart Casco jest skonstruowana dla osób, którym nie zależy na pełnym ubezpieczeniu AC, ale daje ochronę przed konsekwencjami wybranych zagrożeń. Jest też alternatywą dla właścicieli starszych aut lub młodych kierowców, którym towarzystwa odmówiły polisy AC. Pakiet jest skierowany dla tych, którzy nie zwracają uwagi na kolejne wgniecenia w karoserii, ale chcieliby mieć ochronę na wypadek kradzieży, rozboju, żywiołu czy szkody całkowitej. Ubezpieczenie Smart Casco jest ofertą dla właścicieli aut, którzy dotychczas oszczędzali na AC, a chcieliby się uchronić przed zdarzeniami, na które nie mają wpływu. Dzięki ograniczonemu zakresowi ubezpieczenia, Smart Casco ma wielką zaletę – niską cenę. Dzięki Smart Casco nie musimy się już martwić o domowy budżet - warianty ubezpieczenia są dostosowane do potrzeb ubezpieczającego. Propozycja ubezpieczenia jest skierowana do właścicieli aut osobowych lub osobowo-ciężarowych zarejestrowanych w Polsce. Cena polisy zależy od zakresu ubezpieczenia oraz wartości auta, ale warianty Smart Casco zaczynają się już od 49 zł!

Smart Casco – ochrona przed najgorszym

Ubezpieczenie Smart Casco chroni właściciela pojazdu od tego, czego obawia się najbardziej. Zaletą oferty jest to, że możemy sami zdecydować, na jakim ubezpieczeniu najbardziej nam zależy i dopasować polisę do swoich potrzeb. Smart Casco gwarantuje odszkodowanie za zdarzenia, na które nie mamy wpływu. Jeśli uważasz, że najgorszą sytuacją może być szkoda całkowita, działanie żywiołów czy też kradzież, to ubezpieczenie Smart Casco jest stworzone dla ciebie.. Dzięki temu, że wybieramy ubezpieczenie od konkretnego zdarzenia, to otrzymujemy polisę w niskiej cenie – sporo tańsze od standardowego pakietu.

Zakres ubezpieczenia Smart Casco

Cena Smart Casco zależna jest od wybranego wariantu ubezpieczenia oraz wartości pojazdu. Jeśli kierowca uważa, że jeździ bezszkodowo, a obawia się tylko szkód związanych z nieprzewidywalną aktualnie pogodą, to może wybrać tylko ubezpieczenie lub tylko od skutków żywiołów. Może też zdecydować się na połączenie dwóch wariantów lub trzech wariantów. Do wyboru jest ubezpieczenie od żywiołów, szkody całkowitej i kradzieży.

Smart Casco, w zależności od wybranego zakresu ubezpieczenia, obejmuje:

ŻYWIOŁY:

 • pożar,
 • huragan,
 • grad,
 • powódź,
 • lawina,
 • inne siły przyrody.

Wybór wariantu „żywioły” oznacza, że ubezpieczeniem zostają objęte szkody częściowe oraz całkowite będące następstwem nagłego działania sił przyrody (pożaru, huraganu, gradu, powodzi lub lawiny). . Każde zgłoszone zdarzenie i wypłata odszkodowania z nim związana nie pomniejsza sumy ubezpieczenia o wypłaconą kwotę.

KRADZIEŻ AUTA:

 • kradzież,
 • kradzież z włamaniem,
 • rozbój.

Wariant “kradzież” obejmuje ochroną ubezpieczeniową zdarzenia związane z kradzieżą pojazdu. Wypłacone odszkodowanie równa się rynkowej wartości pojazdu w dniu kradzieży i nie może przekroczyć sumy ubezpieczenia.

SZKODA CAŁKOWITA:

 • zderzenie pojazdu z innymi pojazdami, osobami, zwierzętami lub przedmiotami pochodzącymi z zewnątrz pojazdu,
 • działanie osób trzecich,
 • wybuch,
 • nagłe działanie czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu,
 • zatopienie.

Wariant „szkoda całkowita” daje bezpieczeństwo w przypadku, gdy auto ulegnie całkowitemu zniszczeniu w wyniku wandalizmu, zderzenia z innym pojazdem, zwierzęciem lub przedmiotem pochodzącym z zewnątrz pojazdu. Wariant ten występuje zawsze w połączeniu z innymi wariantami ubezpieczenia Smart Casco.

Przykładowa cena ubezpieczenia Smart Casco - Aktualny cennik znajdziesz tutaj.

Smart Casco – o tym należy pamiętać

W ubezpieczeniu Smart Casco LINK4 nie stosuje udziałów własnych oraz franszyzy integralnej co oznacza, że w przypadku powstania szkody nie uczestniczymy w pokryciu nawet części kosztów naprawy z własnej kieszeni. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia przewidziana jest również możliwość naprawy szkód powstałych poza granicami Polski, jednak należy pamiętać, że za szkody w wyniku kradzieży Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie odpowiada na terenie Rosji, Mołdawii, Ukrainy i Białorusi. Ubezpieczenie Smart Casco jest oferowane jako dodatek do ubezpieczenia OC.

Zobacz też:

Rozliczenie składki OC po sprzedaży auta

Krok po kroku: co robić, gdy uczestniczymy w wypadku drogowym lub kolizji?

O czym pamiętać jadąc samochodem na zagraniczne wakacje?

fot.LINK4

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości