Styl życia

Młodzi ludzie wracają do robienia na drutach. "Mam też wśród kursantów mężczyzn"

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
N. Górska, M. Wrońska, M. Malinowski
Powrót drutów
Powrót drutów Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Kiedyś robienie na drutach kojarzyło się ze starszymi paniami, które siedząc na bujanym fotelu, tworzyły ciepłe czapki i swetry. Obecnie dzierganie staje się coraz bardziej popularne wśród młodych osób. Co zafascynowało kolejne pokolenia?

Dzierganie – sposób na życie

Odpręża, wycisza i uspokaja – mowa o dzierganiu. Jak się okazuje, robienie na drutach może działać na nas kojąco. Wystarczy tylko motek, druty i trochę techniki, aby samodzielnie wykonać niepowtarzalne ubrania.

- Bardzo się cieszę, że dzierganie nie kojarzy się tylko ze starszymi paniami, które siedzą w fotelach i robią na drutach. Tylko z młodymi dziewczynami, które robią super projekty - powiedziała Veranika Kasparevych.

Dziewiarka zdradziła, że jej przygoda z szydełkowaniem zaczęła się dawno temu. Gdy Veranika miała 4-latka, mama nauczyła ją podstawowych technik. Od tego czasu dziewczyna nie rozstawała się z drutami. Autorskie projekty tworzyła w każdym miejscu i o każdej porze.

- Zaczęłam robić na drutach, bo moja babcia to robiła. Nie chciałam stracić wspomnień z nią związanych. Zaczęłam od czapki i to była okropna czapka, mega krzywa, ale byłam dumna z siebie – dodała Jolanta Jakutowicz, dziewiarka.

Młodzi ludzie tworzą na drutach autorskie projekty

Od kilku lat robienie na drutach jest bardzo popularne na całym świecie. Jak przyznały specjalistki, dzięki temu moda na dzierganie może utrzymać się jeszcze przez wiele lat. Młode kobiety, studentki czy matki odchodzą już od sztucznych materiałów, a w zamian za to cenią sobie dobrej jakości ubrania.

- Teraz jest bardzo dużo technik, więc można wydziergać cokolwiek, zaczynając od swetrów, skarpetek, kominiarek, szali – zdradziła Veranika. Dziewiarki postanowiły więc nie tylko tworzyć własne kolekcje ubrań i dodatków, ale także edukować innych.

- Staramy się tworzyć nowoczesne, eleganckie i streetwearowe projekty, które założyłaby młoda osoba. Mam też wśród swoich kursantów mężczyzn. Pamiętam jednego dobrze, najpierw zrobił czapki dla całej swojej rodziny, a jak się nauczył, to zrobił sobie – opowiadała Jolanta.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: N. Górska, M. Wrońska, M. Malinowski

Pozostałe wiadomości