Tajemnicza historia Gabby Petito poruszyła cały świat. "Pojawia się w niej znany schemat"

Dlaczego fascynują nas historie kryminalne?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Marcin Myszka, pasjonat historii kryminalnych w barwny i zarazem trzymający się faktów sposób przedstawia sprawy morderstw, uprowadzeń, śledztw i rozwiązywania zagadek. Mężczyzna udokumentował sprawę wampira z Kalisza, rzeźników z Rostowa i Poznania, a ostatnio przybliżył psychikę Teda Bundiego. U nas autor podcastu "Kryminatorium" opowiedział o swojej pasji i ciekawości.

 Czym jest "Kryminatorium"? Jak powstał projekt?

"Kryminatorium" to cotygodniowy program kryminalny. Autor Marcin Myszka w każdy poniedziałek przedstawia swoim słuchaczom inną zagadkę kryminalną. Czasami są to dokonane niedawno zbrodnie z pierwszych stron gazet, innym razem sprawy zapomniane, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Format "Kryminatorium" obecnie przypomina słuchowisko, w oprawie zastosowane zostały efekty dźwiękowe, muzyka oraz gra aktorska. Wszystko po to, by przekazywać emocje i rozbudzić wyobraźnię. Na Youtubie opowieści Marcina przybierają formę audiowizualną. W reportażu zobaczyć możemy przebitki, obrazki, dowody w postaci zdjęć, listów, grafik.

Zajmuję się tym od 2 lat, zaczęło się od działalności na YouTube. Tam też opowiadałem o sprawach niewyjaśnionych, tajemniczych, głównie o zbrodniach z przeszłości. Obecnie zajmuję się latami 70. i 80. - te tematy najbardziej mnie ekscytują. W każdy poniedziałek publikuję odcinki mojego programu. To jest niezmienne, założyłem sobie taki system, że będę dostarczać kontent regularnie. Systematyczność to klucz do sukcesu

– powiedział.

Marcin przyznał, że jego celem nigdy nie było dziennikarstwo śledcze. Mężczyzna podkreślił, że nie czuje się na tyle kompetentny, nie ma takiego doświadczenia, aby próbować rozwiązywać głośne zbrodnie. - Skupiam się na tematach zamkniętych. Czytam akta, stare dokumenty i archiwalną prasę, na tej podstawie staram się działać - wyjaśnił.

Tajemnicza historia Gabby Petito

Temat ostatnio ekscytujący cały świat, to historia Amerykanki, która w lipcu wyjechała w romantyczną podróż kamperem ze swoim partnerem i nagle zniknęła. Po raz ostatni relację w mediach społecznościowych zamieściła 25 sierpnia. Prawie miesiąc później, bo 19 września potwierdzono, że ciało Gabby Petito, podróżniczki, blogerki, zostało znalezione w Parku Narodowym Grand Teton, w stanie Wyoming.

- Śledzę ten temat, nie dziwię się, że ta sprawa zdobyła ogromny rozgłos. Pojawia się w niej znany schemat: zaginięcie młodej, atrakcyjnej kobiety. Potem są zwroty akcji, jest w tle tajemnicze nagranie. To są elementy, na podstawie których odbiorcy próbują szukać informacji, zabawić się w detektywów - stwierdził nasz gość.   Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości