Styl życia

Zamieszkają tam tylko rodziny wierzące. Pod Warszawą powstaje osiedle katolików

Styl życia

osiedle dla dorosłych

Zaskakujący pomysł przedstawił deweloper odpowiedzialny za osiedle domów jednorodzinnych w podwarszawskich Łomiankach. Jak się okazuje, zamieszkać tam będą mogli tylko wybrańcy. Powstające osiedle ma być przeznaczone dla osób, które chcą "budować swoją rodzinę i otoczenie na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga". Firma nie podała jednak sposobu, w jaki będzie sprawdzać wiarę przyszłych mieszkańców.

Zaskakujący pomysł dewelopera

W październiku 2020 roku ruszyły pierwsze prace przy budowie nowej inwestycji w Łomiankach pod Warszawą. "Osiedle Przystań", choć na pozór niczym nie różni się od pozostałych, będzie rządziło się jednak swoimi prawami. Deweloper wpadł bowiem na zaskakujący pomysł. Na stronie inwestycji wyczytać możemy, że miejsce to jest "dedykowane rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga".

Osiedle doczekało się także swojego fanpage'u. Tam zamieszczane są wszelkie informacje dotyczące postępu prac, a także zasad wiary głoszonych przez Kościół katolicki.

Jak będzie wyglądać osiedle dla wierzących?

Zaskakujący jest nie tylko pomysł na nowe osiedle i sprecyzowana grupa docelowa, ale także samo zagospodarowanie terenu. Każdy z domów ma otrzymać swojego patrona. Będą nimi m.in. Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty i Ojciec Pio. Ponadto w fundamenty każdego z budynków zostanie wmurowany "cudowny medalik".

Zgodnie z planami dewelopera całe osiedle składać będzie się z 32 domów jednorodzinnych typu bliźniak.

- Planowany jest również między innym klubik dziecięcy, punkt przedszkolny, plac zabaw, teren rekreacji, przestrzeń do spotkań osiedlowych, co-working oraz kapliczka, a docelowo również miejsce wyciszenia i modlitwy, czyli Oratorium - czytamy na stronie.

Przyszli mieszkańcy klucze będą mogli odebrać wiosną 2022 roku. Co ciekawe, sprzedano już 13 mieszkań.

Jak nie dać się oszukać developerowi. Zobacz wideo:

Zobacz także:

10 rzeczy, o które musimy zapytać, kupując mieszkanie od dewelopera. Porady eksperta

Patodeweloperka w Polsce ma się dobrze? "Mieszkań jest wciąż za mało i ludzie często godzą się (...) na smutne kompromisy"

Jak zostać deweloperem? Najważniejsze informacje i wskazówki

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Stone RF

Pozostałe wiadomości