Styl życia

Dyrektor szkoły od września będzie uczył aż siedmiu przedmiotów. "Fizyka szukałem dwa lata"

Styl życia

Aktualizacja:
Autor:
Dominika
Czerniszewska
Nauczyciel do potęgi siódmej
Nauczyciel do potęgi siódmej Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Zdaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego w naszym kraju brakuje około 20 tysięcy pedagogów. Na własnej skórze przekonał się o tym dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi Marcin Józefaciuk, który od nowego roku szkolnego będzie nauczał aż siedmiu przedmiotów. - Będzie intensywnie - podkreślił w Dzień Dobry TVN.

Nauczyciel wielu przedmiotów

Marcin Józefaciuk jest nauczycielem z powołaniem i od dziecka śnił o tym zawodzie. - Mam tradycje nauczycielskie w swojej rodzinie, zarówno moja ciotka, jak i wujek, tata również nauczali. Tak więc gdzieś tam w środku to było i zawsze wiedziałem, że chciałbym wykonywać ten zawód. Jak mogłem kogoś nauczyć, to takie fajne motylki czułem w środku. I ciągle tak jest - tłumaczył w Dzień Dobry TVN.

Dziś dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi jest przede wszystkim anglistą, ale posiada też uprawnienia do nauki innych przedmiotów, o czym przekonają się uczniowie w nowym roku szkolnym.

- Język angielski oraz język angielski zawodowy będę uczył w grupie techników krajobrazu. Dodatkowo język polski jako obcy w klasie przygotowawczej. To już trzeci. Do tego: informatyka, etyka, fizyka oraz wychowanie fizyczne. Resztę przedmiotów też chciałbym uczyć w języku angielskim. Przynajmniej po części, żeby u nas w technikum można było naprawdę nauczyć się tego języka - przekonywał nasz gość.

Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi szukał fizyka dwa lata. Aż w końcu sam postanowił pójść na studia podyplomowe dla nauczycieli. - Po pół roku mam kwalifikacje do nauczania - zaznaczył.

Łódź. Dyrektor będzie uczył aż siedmiu przedmiotów

Marcin Józefaciuk - jako pasjonat biegania - ekstremalnych wyzwań się nie boi. - Jestem ultramaratończykiem już od kilku lat i co tydzień wpada kolejny ultramaraton - podkreślił.

Jak dodał, nowy rok szkolny będzie intensywny. - Moi uczniowie wiedzą, na co mnie stać. Niektórzy lubią mój sposób nauczania, niektórzy nie. Muszą to zaakceptować. Prowadzę aktywnie zajęcia, tak więc dużo się na nich dzieje. Różne metody nauczania.

Jak uczniowie i współpracownicy reagują na tatuaże dyrektora szkoła? Jakich sportowych wyzwań podjął się Marcin Józefaciuk? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości