Styl życia

Juliette Binoche i inne Francuzki obcinają włosy, by solidaryzować się z kobietami z Iranu

Styl życia

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Juliette Binoche staje po stronie irańskich kobiet
Juliette Binoche staje po stronie irańskich kobietDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Juliette Binoche to jedna z najbardziej znanych francuskich aktorek. Gwiazda filmowa jest nie tylko artystką, ale i aktywistką, która niejednokrotnie wypowiadała się na tematy społeczne i polityczne oraz publicznie stawała po stronie słabszych. Sandra Hajduk-Popińska, dziennikarka Dzień Dobry TVN, opowiedziała o niezwykłej inicjatywie zapoczątkowanej przez Juliette. Wraz z innymi Francuzkami, okazała solidarność z walczącymi o wolność Irankami.

Juliette Binoche obcięła włosy w ramach protestu

Juliette Binoche to słynna francuska aktorka, która ma na swoim koncie role filmowe w takich produkcjach jak "Angielski pacjent", "Czekolada", czy "Trzy kolory: Niebieski". Gwiazda nie tylko realizuje się w pracy przed kamerą, ale równie chętnie angażuje w istotne sprawy społeczne. Ostatnio zdecydowała się na zaskakujący krok. Za pośrednictwem Instagrama opublikowała nagranie, na którym symbolicznie obcina swoje włosy – w ten sposób chciała okazać solidarność z prześladowanymi Irankami.

O inicjatywie Juliette Binoche opowiedziała na antenie Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

- Na jej profilu na Instagramie pojawiło się nagranie, na którym Juliette Binoche obcina sobie włosy i mówi o wolności. Nie tylko ona, bo również Marion Cotillard i inne gwiazdy francuskie. Chodzi o solidarność z kobietami z Iranu, które wychodzą na ulice – tłumaczyła dziennikarka.

Fala protestów w Iranie – kobiety walczą o sprawiedliwość

Przypomnijmy, że pod koniec września światem wstrząsnęła informacja o śmierci 22-letniej Iranki, która była torturowana przez policję wyznaniową z powodu "niemoralnego ubioru". Mahsa Amini zginęła, ponieważ nie miała "wystarczająco" zakrytych włosów. To wydarzenie rozpoczęło falę protestów nie tylko w  Iranie, ale i na całym świecie, a oburzone kobiety zapragnęły wyjść na ulicę, by w końcu otrzymać te same prawa, co mężczyźni. Irańskie protesty były brutalnie tłumione przez tamtejszą policję, mimo to – Iranki nadal nie zamierzają się poddać.

- Kobiety francuskiego świata show-biznesu na znak solidarności obcinają włosy i apelują, byśmy zwrócili wzrok na to, co dzieje się w Iranie – podsumowała prezenterka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości