Przed nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Będziemy grali na całym świecie"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Już jutro 31. Finał WOŚP!
Już jutro 31. Finał WOŚP!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wielkimi krokami zbliża się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zbiera pieniądze na sprzęt umożliwiający diagnozowanie i leczenie sepsy. W Dzień Dobru TVN o szczegółach akcji opowiedział Jerzy Owsiak.

WOŚP zbiera pieniądze na walkę z sepsą

W niedzielę, 29 stycznia br. odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegorocznej zbiórce pieniędzy przyświeca hasło: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Zebrane środki zostaną przeznaczone na specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu wzrośnie szansa na przeżycie dotkniętych zespołem groźnych objawów pacjentów. Warto bowiem podkreślić, że sepsa zbiera śmiertelne żniwo wśród dzieci i dorosłych.

- WHO stwierdziło, że jest to problem światowy. 19 mln ludzi umiera na sepsę rocznie na całym świecie (...). Sepsa atakuje, to jest jak ukąszenie żmii, musimy natychmiast zadziałać (...). Od paru lat się zastanawialiśmy, jak to wszystko ugryźć i teraz zebraliśmy wszystkie wiadomości - wyjaśnił Jerzy Owsiak.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wyjątkowe wydarzenie, które swoim zasięgiem obejmie cały świat. Im więcej osób zdecyduje się dołączyć do akcji, tym bardziej skuteczna będzie walka lekarzy z sepsą. Działania fundacji to jednak nie tylko cenne wsparcie ochrony zdrowia, ale także podniosła atmosfera wynikająca z integracji ludzi o dobrych sercach.

- Dzieje się coś, co jest tak miłe, nieprawdopodobnie piękne - zwłaszcza w czasach, które nas otaczają (...). Będziemy grali na całym świecie. To jest najpiękniejszy moment (...). Jesteśmy pod każdą szerokością geograficzną - podsumował Jerzy Owsiak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojtek Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości