Taka miłość się nie zdarza. Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak są razem ponad 40 lat

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
plejada.pl

Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak to małżeństwo, które może pochwalić się imponującym 40-letnim stażem. Przyjaźń, wzajemne wsparcie oraz bezwarunkowa miłość sprawiła, że Lidia i Jurek Owsiakowie od 30. lat tworzą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jaka jest historia ich wielkiej miłości?

Jerzy Owsiak i "Dzidzia". Jak się poznali?

Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak poznali się ponad 40 lat temu, w drugiej klasie liceum. O historii ich związku niewiele jednak wiadomo, bo poza działalnością fundacji, małżeństwo unika mediów. Para od 30 lat wspólnie tworzy WOŚP, a Lidia, nazywana przez męża "Dzidzią" jest dyrektorką fundacji Orkiestry. Żona Jerzego zajmuje się m.in utrzymywaniem kontaktu z oddziałami pediatrycznymi, z którymi współpracuje WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Agnieszka Woźniak-Starak wspiera WOŚP
Agnieszka Woźniak-Starak wspiera WOŚPTVN
wideo 2/4

- Dzidzia przejmuje się wieloma ludźmi i ich sprawami, co u nich w pracy, jak dzieci, co w szkole. I to też jest temat naszych rozmów. Ostatnio napisał do mnie znajomy: "Mijałem cię na Krakowskim, szliśmy z żoną, chcieliśmy się z wami przywitać, ale tak byliście zagadani, że nie mogliśmy wam przeszkadzać" – opowiadał o swojej żonie Jurek Owsiak na łamach "VIVY!".

Jerzy Owsiak nie widzi świata poza żoną

Jerzy Owsiak niejednokrotnie podkreślał, że gdyby nie Dzidzia, WOŚP nie działałby tak sprawnie jak dziś. Jedną z najważniejszych cech, które wyróżniają jego żonę to empatia i chęć niesienia pomocy. Jak podkreślał w wywiadach Jurek, nie wyobraża sobie życia bez ukochanej Lidii.

- Żeby było jasne, tylko z nią mogę być kilkadziesiąt lat i czuć, że cały czas nadajemy na tych samych falach. Nie mógłbym nadużyć jej zaufania, ciągle się boję, żeby czegoś nie schrzanić - tłumaczył w wywiadzie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości