Zostań wolontariuszem WOŚP, nie wychodząc z domu. "Z e-Skarbonki możemy skorzystać na trzy sposoby"

Pogoda od serca

Za niespełna 48 godzin wystartuje 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest: "Żyj zdrowo w zdrowym świecie", a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Jak dołączyć do gry wirtualnie? Ta forma wolontariatu zyskuje dużą popularność.

31. finał WOŚP. Jak zostać wirtualnym wolontariuszem?

29 stycznia odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku organizatorzy akcji powiększyli grono wolontariuszy o 20 sztabów. Łącznie takich WOŚP-owych brygad będzie w Polsce 1653. Ale to nie wszystko, bowiem fundacja Jurka Owsiaka działa również poza granicami kraju. Czerwone serduszko zabije w aż 87 miejscach na świecie.

Aktualnie, dwa dni przed finałem WOŚP, konto charytatywnej instytucji zasila kwota 26 milionów złotych. W walce o to, by ta suma urosła do setek milionów, pomagać będzie między innymi Mastercard. Spółka wydająca karty płatnicze zachęca do wzięcia udziału w specjalnie na tę okazję przygotowanym przedsięwzięciu.

- Od 11 lat jesteśmy partnerem, a od 6 lat prowadzimy akcję e-Skarbonka. To taka wirtualna, cyfrowa puszka, która umożliwia kwestowanie online. W tym roku szczególnie proponujemy wykorzystać tę e-Skarbonkę, aby odnowić relacje ze znajomymi, z którymi bardzo długo się nie widzieliśmy - zaprosić ich do wspólnego pomagania poprzez przesłanie linku do e-Skarbonki - wytłumaczył w Dzień Dobry TVN Krzysztof Sobala, przedstawiciel MasterCard.

Jak można dołączyć do akcji? - Z e-Skarbonki możemy skorzystać na trzy sposoby. Po pierwsze, możemy założyć swoją e-Skarbonkę i zmobilizować siebie, rodzinę, znajomych do tego, żeby wpłacać i żeby ją promować. Po drugie, możemy wpłacać na e-Skarbonki, które są założone przez nasz krąg znajomych. A po trzecie, możemy wejść na stronę eskarbonka.wosp.org.pl i tam dokonać wpłaty, czy to kartą, czy przelewem - wyjaśnił Sobala.

Mastercard gra z WOŚP. Kwoty z e-Skarbonek zasilają konto fundacji Jurka Owsiaka

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Krzysztofa Sobalę z Mastercard wspomniana e-Skarbonka od lat cieszy się dużą popularnością. Organizatorzy akcji liczą na pobicie rekordu.

- W ubiegłym roku zebraliśmy aż 20 milionów złotych na e-Skarbonkę i jesteśmy zbudowani tą formą pomagania, tą formą wpłat na WOŚP. W tym roku mogę zdradzić, że już jesteśmy na poziomie 4,5 miliona, co jest więcej niż w tamtym roku o tej samej porze, więc jesteśmy bardzo dobrej myśli i zachęcamy państwa do tego, żeby wpłacać na e-Skarbonkę i do tego, żeby zakładać swoje e-Skarbonki - apeluje przedstawiciel spółki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości