Gorące tematy

MZA wystawiło na aukcję WOŚP dzień z pracownikami nadzoru ruchu

Gorące tematy

Autor:
Daria
Pacańska,
dg/b
Źródło:
tvn24.pl

Już 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zajezdni przy ul. Stalowej w Warszawie kierowcy stworzyli serduszko z 34 autobusów. W ten sposób przypominają o aukcji, w której do wygrania jest dzień z pracownikami nadzoru ruchu.

Serduszko dla WOŚP od Miejskich Zakładów Autobusowych

MZA z wielką precyzją stworzyły ogromne serce z pojazdów. Efekt finalny uwieczniono za pomocą drona, a film został opublikowany w mediach społecznościowych. Serce z autobusów ma 64 metry wysokości i 53 metry długości. - To prawdopodobnie największe serce na świecie! A już na pewno największe autobusowe serce na świecie - napisano w komunikacie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Agnieszka Woźniak-Starak wspiera WOŚP
Agnieszka Woźniak-Starak wspiera WOŚPTVN
wideo 2/4

To nie pierwsza taka akcja instytucji, bo w 2020 roku, w trakcie 28. Finału WOŚP ustawiono 24 autobusy i stworzono z nich napis "Siema". Miał 25 metrów wysokość i dwukrotnie więcej długości. Co więcej, to przedsięwzięcie było tak wymagające, że kierowcy ćwiczyli tydzień.

Aukcja MZA

Osoba, która wygra aukcję internetową MZA będzie mogła poznać tajniki pracy tej instytucji. - Zwycięzca licytacji zapozna się z pracą Centrali Nadzoru Ruchu, gdzie dyspozytorzy na ścianie wizyjnej złożonej z 12 monitorów mogą zobrazować na mapie położenia wszystkich pojazdów MZA wraz z odchyleniem od rozkładu jazdy. Mogą w każdej chwili rozmawiać z kierowcą a z wybranymi autobusami połączyć się online z monitoringiem wewnątrz pojazdu - napisano w opisie licytacji.

To nie wszystko, bo tę samą aukcję obejmuje również praca w terenie z funkcjonariuszami nadzoru ruchu. Zwycięzca dołączy do załogi radiowozu. - Poznasz wyposażenie i środki łączności zainstalowane w pojeździe. Zobaczysz, jak autobusy elektryczne uzupełniają energię na ładowarkach pantografowych zlokalizowanych na pętlach, poznasz pracę ekspedytorów w punktach na krańcach linii - wymienia MZA.

Dla miłośników komunikacji miejskiej czekają też: dzień w Zarządzie Transportu Miejskiego, przejazd w kabinie maszynisty pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej, a także fragment szyny tramwajowej z ulicy Kasprzaka, znanej z filmu "Nie lubię poniedziałku".

Finał WOŚP

Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. Środki zebrane w trakcie wszystkich przedsięwzięć organizowanych w ramach Orkiestry zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu do walki z sepsą.

Przed finałem można włączyć się w akcję licytując na specjalnych aukcjach, na których darczyńcy wystawili przedmioty, zaproszenia na wydarzenia czy spotkania. Kwoty od zwycięzców zasilą konto WOŚP.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska, dg/b

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Getty Images/Facebook.com/mza.warszawa

Pozostałe wiadomości