Styl życia

Kobieta zmarła podczas lotu. Podróżowała razem z mężem i dziećmi. "To niezwykle traumatyczne dla rodziny"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
theguardian.com
Leciała razem z mężem i dziećmi. Jak doszło do tej tragedii?

Helen Rhodes zmarła w trakcie podróży z Hongkongu do Wielkiej Brytanii, którą odbywała razem z mężem i dziećmi. W Anglii miała spotkać się ze swoją rodziną po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa. - Zawsze była dostępna, aby pomagać innym - wspomina jej przyjaciółka.

Śmierć w samolocie

Helen Rhodes po ponad 15 latach wraz z rodziną postanowiła wrócić do Wielkiej Brytanii z Hongkongu. 5 sierpnia br. wsiadła do samolotu z mężem i dziećmi. Po kilku godzinach na pokładzie przestała odpowiadać na wypowiadanie do niej słowa. Reanimacja nie przynosiła rezultatu. Kobieta prawdopodobnie zmarła we śnie.

Zanim samolot wylądował, jej ciało pozostawało na miejscu obok dzieci i męża.

- Chociaż było to niezwykle traumatyczne dla rodziny, wszyscy mieli czas, aby powiedzieć jej to, co musieli jej powiedzieć – napisała Jane Jeje, przyjaciółka Helen.

Samolot wylądował w Niemczech. Ciało Helen pozostało we Frankfurcie, a jej mąż Simon i dwoje dzieci Nathan oraz Emma polecieli do Wielkiej Brytanii.

Kim była Helen Rhode?

Helen Rhode była położną, prowadziła także własną firmę produkującą akcesoria na zamówienie. Jak tłumaczyła jej przyjaciółka, kobieta należała także do grupy Tung Chung Mums, w której udzielała porad medycznych.

- Helen zawsze była dostępna, aby pomagać innym. Była sprytna, dowcipna i hojnie poświęcała swój czas – napisała Jayne Jeje. - Możemy mieć tylko nadzieję, że wiedziała, ile dla nas znaczy - dodała. Przyjaciółka kobiety zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pogrzeb i wsparcie rodziny. Do tej pory wpłacono 13 tysięcy funtów. Na Facebooku mieszkaniec Tung Chung opisał Helen jako "najbardziej troskliwą i hojną osobę". Natomiast Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział: "Wspieramy rodzinę Brytyjki, która zginęła podczas lotu do Frankfurtu i pozostajemy w kontakcie z lokalnymi władzami".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: theguardian.com

Źródło zdjęcia głównego: Erik Witsoe/Getty Images

Pozostałe wiadomości