Styl życia

Filmy, których akcja dzieje się na egzotycznych plażach. "Widoki tutaj są rzeczywiście piękne"

Styl życia

Autor:
Sabina
Zięba
Filmy na najgorętszych plażach świata

Nadeszły chłodniejsze miesiące i zimowa aura, jednak niektórzy wcale się z tego powodu nie cieszą i marzą o złotych plażach oraz upalnych kurortach. Co zrobić w tej sytuacji? Otóż oczekiwanie na cieplejszy okres mogą umilić filmy, których akcja rozgrywa się w słonecznych miejscach. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o nich Anna Wendzikowska.

"Niebiańska plaża" (2000)

To produkcja z Leonardo DiCaprio jeszcze w młodzieńczej odsłonie. Opowiada o młodym Amerykaninie znudzonym cywilizacją, który zostawia wszystko za sobą i wyrusza do Tajlandii. Na pewnej plaży odkrywa jednak, że marzenia mają swoją cenę. Dowiaduje się, że to niebiańskie miejsce kryje w sobie tajemnicę, za którą wielu gotowych jest zginąć.

"Nie wszystko złoto, co się świeci" (2008)

Niezwykle zabawny film z Kate Hudson oraz Matthew McConaugheyem. Hollywoodzki aktor wcielił się w nim w nieodpowiedzialnego surfera Bena, który został poszukiwaczem skarbów, pragnącym znaleźć legendarny XVIII-wieczny statek ze skrzyniami złota. Tak mu na tym zależy, że zaprzepaścił swoje małżeństwo z Tess. Gdy ona zaczyna na nowo układać sobie życie, ich losy znów się ze sobą splatają. Oboje zostają wplątani we współpracę i wspólne poszukiwanie skarbu.

- Widoki tutaj są rzeczywiście piękne. Reżyser oryginalnie planował nakręcić to na Karaibach, a finalnie zdecydował się na Australię, ponieważ na Karaibach pogoda jest dosyć niepewna. (...) Kręcili w Australii do momentu, aż część ekipy nie została poparzona przez takie meduzy, (...) których oparzenie jest wręcz śmiertelne. Byli tak wystraszeni, że finalnie wrócili na te Karaiby, żeby nakręcić część scen, które działy się w wodzie - opowiadała Anna Wendzikowska w Dzień Dobry TVN.

"50 pierwszych randek" (2004)

Wyjątkowa komedia z Drew Barrymore oraz Adamem Sandlerem. On jest weterynarzem mieszkającym na Hawajach, a ona przed laty uległa wypadkowi i doznany wówczas uraz głowy sprawił, że jej pamięć nie rejestruje nowych zdarzeń. Mężczyzna po raz pierwszy się zakochuje i porzuca życie playboya. Musi spotykać się z ukochaną codziennie, mając nadzieję, że pewnego dnia go sobie przypomni i odwzajemni uczucie.

"Spadkobiercy" (2011)

Produkcja z George Clooneyem, którą warto zobaczyć. Opowiada o cynicznym biznesmenie mieszkającym na Hawajach, który pewnego dnia staje przed trudnymi decyzjami. Jego żona trafia do szpitala, przez co mężczyzna musi zająć się córkami, z którymi dotychczas nie miał zbyt wiele kontaktu. Poza tym zostaje spadkobiercą niezwykle cennych połaci ziemi (które są dziedzictwem oraz rodzinnym skarbem) i zastanawia się nad ich sprzedażą.

"Na fali" (1991)

W tym filmie Keanu Reeves gra świeżo upieczonego absolwenta szkoły policyjnej, który tropi bandę rabusiów napadających na banki w maskach byłych prezydentów USA. Zaczyna podejrzewać, że stoi za tym grupa surferów, dlatego w nią wnika i infiltruje. Zaczyna się tam jednak dobrze czuć, a postać lidera grupy (grana przez Patrick Swayze) zaczyna go mocno fascynować. Będzie musiał stanąć przed moralnymi dylematami.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości