Romanse, skandale i dramaty, czyli szokujące życie Julii Roberts. Aktorka obchodzi swoje urodziny

kadr z filmu "Królewna Śnieżka"
Julia Roberts
Źródło: TVN/Monolith Films
Julia Roberts bez wątpienia należy do grona najpopularniejszych aktorek Hollywood. Niewiele osób wie jednak, że aby osiągnąć sukces musiała pokonać wiele przeciwności losu, a jej dzieciństwo nie było łatwe. Dziś obchodzi 54. urodziny. Za co ją kochamy?

Trudne dzieciństwo i dorastanie Julii Roberts

Julia urodziła się 28 października 1967 w Atlancie, lecz całe dzieciństwo spędziła w małym miasteczku Smyrna w USA. Jej ojciec był sprzedawcą, jednak wraz z matką kochali aktorstwo. Choć nie byli profesjonalistami, grali w filmach i na deskach teatru oraz brali udział w przedstawieniach dla żołnierzy. Nigdy nie mieli pieniędzy, co mogło być przyczyną rozpadu małżeństwa. Rozwiedli się, gdy Roberts miała zaledwie 4 latka. Sześć lat później jej tata zmarł na raka.

Jej matka wyszła ponownie za mąż, lecz partner kobiety okazał się agresywny i wiecznie pozbawiony pracy. Gdy wystąpiła o rozwód, w orzeczeniu sądowym, jako powód rozpadu małżeństwa, wpisano: okrucieństwo współmałżonka. Wobec żony dopuszczał się przemocy fizycznej, a przybrane córki nękał psychicznie. Podobno do końca swoich dni mówiła, że poślubienie go było największym głupstwem w jej życiu.

Wiadomo, że Julia w młodości borykała się również z hejtem. Rówieśnicy śmiali się z jej szerokich ust oraz okularów, które nosiła. Wówczas nie planowała kariery artystycznej. Marzyła o tym, by zostać lekarzem weterynarii. Zmieniła zdanie, gdy skończyła 17 lat i wyjechała do Nowego Jorku. Rozpoczęła tam pracę jako modelka i zapisała się do szkoły aktorskiej. Przez chwilę pracowała jako kelnerka oraz sprzedawczyni butów .

Julia Roberts - kariera i najlepsze filmy

Początek swojej oszałamiającej kariery zawdzięcza rodzeństwu - Lisie i Ericowi, którzy również są aktorami. Dzięki bratu wystąpiła w kilku reklamach i produkcjach telewizyjnych . W filmie zadebiutowała w 1986 roku, kiedy u boku Erica pokazała się w "Blood Red". Dwa lata później zebrała dobre recenzję za grę w "Mystic Pizza", a już w 1990 roku otrzymała pierwszą nominację do Oscara za rolę w "Stalowych magnoliach" . W tym samym roku zagrała w filmie, który uczynił z niej międzynarodową gwiazdę, czyli "Pretty woman". Po sukcesie produkcji magazyn "People" nazwał ją najpiękniejszą kobietą na ziemi. Miała wówczas zaledwie 23 lata.

Mam usta wielkości bramy do garażu i mogłabym jeść w poprzek bagietkę, do tego tyłek jak końskie siodło. Pojęcia nie mam, czemu znów ja

- mówiła po latach, gdy ponownie została wyróżniona przez "People".

kadr z filmu "Pretty woman"
Richard Gere, Julia Roberts
kadr z filmu "Pretty woman"
Źródło: TVN/Walt Disney Company Limited

TVN/Walt Disney Company Limited

Niestety równocześnie z jej sukcesami, ukochany brat tracił reputację. Trafił do więzienia za narkotyki, a wcześniej miał ciężki wypadek samochodowy. Zagroziła bratu zerwaniem kontaktów i słowa dotrzymała . Sama w podobnym czasie wdawała się w liczne romanse - m. in. z Liamem Neesonem, Jasonem Patrikiem, Kieferem Sutherlandem (z którym zerwała 3 dni przed planowanym ślubem) oraz Lylem Lovettem (rozwiodła się z nim po dwóch latach, gdyż żadne nie chciało przedłożyć małżeństwa nad pracę).

Wówczas kariera Julii szła, jak po maśle, a liczne obrazy z jej udziałem stawały się hitem. Przez chwilę uderzyła jej jednak do głowy woda sodowa. Na planie "Hooka" Spielberga non stop narzekała, spóźniała się na plan, była złośliwa i nie zgadzała się z pomysłami słynnego reżysera. Po tej produkcji zniknęła na 2 lata. Czytała i podróżowała. Wróciła odmieniona rolą w "Raporcie Pelikana" Pakuli w 1993 roku. Znów uwierzyła w siebie.

W kolejnych latach zagrała m. in. w "Uciekającej pannie młodej", "Notting Hill" czy "Erin Brockovich" (za tę rolę otrzymała wszystkie możliwe nagrody - od Złotego Globu, poprzez BAFTA, Nagrodę Gildii Aktorów, aż do Oscara). Stała się pierwszą aktorką, której trzeba było zapłacić 20 milionów dolarów za rolę. Ponieważ uważa jednak, że zarabia za dużo, na stałe wpisała 10 procent z każdego honorarium na cele charytatywne.

Julia Roberts o mężu

Na planie "Mexican" Gore'a Verbinskiego w 2001 roku zakochała się w operatorze zdjęć, Dannym Moderze. Był on wówczas w separacji z charakteryzatorką Verą Steimberg, a Roberts była związana z Benjaminem Brattem. Nie stanęło im to jednak na przeszkodzie. Wybuchł skandal. Żona operatora celowo przedłużała rozwód, a uspokoiła się dopiero po tym, jak zainkasowała od Julii pół miliona dolarów. Choć wielu nie wróżyło im świetlanej przyszłości, są razem już 19 lat. Wychowują trójkę dzieci: bliźniaki Hazel Patricię i Phinnaeusa Waltera (ur. 28 listopada 2004) oraz Henry’ego Daniela (ur. 18 czerwca 2007).

Jako aktorka byłam samolubnym stworzeniem, dla którego jedynym priorytetem było własne dobro i kariera. Wszystko zmieniło się, gdy poznałam i pokochałam mojego męża - Danny'ego Modera. Wiesz, kiedy kochasz? Kiedy szczęście drugiej osoby jest dla ciebie ważniejsze od własnego i gdy jesteś w stanie dla niej się zmienić. Z miłości. Mnie się to udało

- mówiła w jednym z wywiadów o ukochanym.

Sekret urody Julii Roberts

Mimo swoich 54 lat, Julia Roberts nadal uznawana jest za jedną z najpiękniejszych aktorek na świecie. Nie katuje się jednak dietami. Nie robi operacji plastycznych. Kobietom doradza sposób bycia pokazany w filmie z jej udziałem pt. "Jedz, módl się, kochaj". Mówi, że trzeba czerpać radość z pełni życia, w tym także z jedzenia .

Nie mam żadnego problemu z tym, że się starzeję. W naszym społeczeństwie robi się wokół tego zbyt wiele zamieszania. Trzeba samemu odnosić się do siebie z miłością i z szacunkiem, wtedy inni też będą tak postępować

- wyznała kilka lat temu w magazynie InStyle.

Zobacz wideo: "Pretty Woman" miało mieć zupełnie inne zakończenie

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Monolith Films/TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości