Reese Witherspoon obchodzi urodziny. Nie tylko "Legalna blondynka" - oto filmy z jej udziałem, które trzeba zobaczyć

kadr z filmu "Legalna Blondynka 2"
Reese Witherspoon
Źródło: TVN/MGM
Reese Witherspoon to jedna z najsympatyczniejszych i najbardziej uwielbianych aktorek Hollywood. Blond artystka ma na swoim koncie wiele ról zarówno filmowych, jak i serialowych. Sprawdźcie, które z nich są najlepsze.

"Szkoła uwodzenia" (1999)

Choć Reese Witherspoon zadebiutowała w 1991 roku w melodramacie telewizyjnym "Dziki kwiat", to właśnie rola w "Szkole uwodzenia" zapewniła jej międzynarodową sławę i wpłynęła na życie - zarówno prywatne, jak i zawodowe.

Mająca zaledwie 23 lata Reese w tej produkcji wciela się w cnotliwą córkę nowego dyrektora szkoły, Annettę Hargrove, która wpada w oko miejskiemu podrywaczowi, Sebastianowi (w tej roli Ryan Phillippe, który jeszcze w tym samym roku został pierwszym mężem aktorki). Przyrodnia siostra o imieniu Kathryn zakłada się z playboyem - jeżeli nie uda mu się przespać z Annette przed rozpoczęciem roku szkolnego, przystojniak odda Kathryn swojego Jaguara. Natomiast jeśli spędzi z nią noc, w nagrodę za wygrany zakład prześpi się także z siostrą, która dotychczas zawsze mu odmawiała.

Ta uwspółcześniona wersja "Niebezpiecznych związków" mimo upływu lat nadal cieszy się ogromną popularnością. Nagle wybuchające uczucie, gra o wysoką stawkę i liczne intrygi ukazujące złożoność ludzkiej psychiki wciągną każdego widza. Film potwierdza opinię, że miłość zjawia się zawsze wtedy, gdy jej się zupełnie nie spodziewamy .

"Legalna Blondynka" (2001, 2003 i... 2022)

To film, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Elle Woods bez wątpienia zapisała się na kartach światowej kinematografii. Sama zapałałam do niej miłością mając zaledwie 7 lat, kiedy w towarzystwie mamy namiętnie oglądałam przygody ambitnej blondynki. Bez zawahania mogę stwierdzić, że jej historia wpłynęła na całe moje życie.

W "Legalnej blondynce" porzucona dziewczyna, która nie musiałaby pracować ze względu na majątek swoich rodziców, postanawia walczyć o byłego chłopaka i za nim udać się na Harvard. Choć jest zniechęcana przez otoczenie, nie poddaje się i osiąga sukces, dostając się na prestiżową uczelnię. Tam nie wszystko układa się po jej myśli - musi mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu i niechęcią studentów. Finalnie jednak mimo niepowodzeń pokazuje siłę ducha i to, że zawsze należy wierzyć we własne możliwości.

Film wywołuje pozytywne emocje w każdym widzu i potrafi rozweselić nawet w najczarniejszy dzień. Pomaga na nowo uwierzyć w siebie i pokazuje nowe perspektywy. Kolejna część w 2003 roku odniosła równie wielki sukces. Teraz fanki Elle Woods z niecierpliwością czekają na 2022 rok, kiedy to światło dzienne ma ujrzeć "Legalna Blondynka 3".

"Dziewczyna z Alabamy" (2002)

W "Dziewczynie z Alabamy" Reese Witherspoon wciela się w nowojorską projektantkę mody Melanie Carmichael, która zaręcza się z najbardziej pożądanym kawalerem w mieście, Andrewem (w tej roli Patrick Dempsey). Gdy do ich uroczystości zostaje kilka tygodni, dziewczyna znika. Wraca w swoje rodzinne strony w Alabamie, gdzie chce wyprostować sprawy z przeszłości. Okazuje się bowiem, że ma już męża, z którym od lat jest w separacji. Na miejscu za wszelką cenę chce doprowadzić do rozwodu.

Produkcja pokazuje, że każdy, nawet osoby z niewielkich miejscowości, jest w stanie osiągnąć sukces, jeśli uparcie dąży do celu. Dzięki "Dziewczynie z Alabamy" możemy też uwierzyć, że szczęście nie jest mierzone sumą pieniędzy na koncie, a wyjątkowymi doświadczeniami.

"Jak w niebie" (2005)

Główną rolę w tym filmie gra Mark Ruffalo. Wciela się on w projektanta ogrodów, Davida, który po śmierci swojej żony traci chęć do życia. Całe dnie spędza wylegując się na kanapie i zaglądając do kieliszka. Pewnego dnia w jego apartamencie zjawia się Elizabeth (Reese Witherspoon), lekarka ze szpitala w San Francisco. Po jakimś czasie okazuje się, że niespodziewany gość jest duchem, a między bohaterami zaczyna rodzić się niecodzienne uczucie.

Choć fabuła może wydawać się dosyć absurdalna, "Jak w niebie" ma w sobie coś magicznego, co porywa za sobą widza i sprawia, że po prostu nie można się nie uśmiechać. Film powoduje, że zaczynamy być pewni, iż wszystko jest możliwe, a czasem każdy z nas potrzebuje impulsu do podjęcia wyzwania lub wybrania nowej ścieżki, którą podąży w niedalekiej przyszłości.

"Cztery Gwiazdki" (2008)

Choć jest to film świąteczny, świetnie sprawdzi się nie tylko w grudniu. Pokazuje nastawienie współczesnych ludzi, którzy uciekają przed rodziną i poważnymi zobowiązaniami. Choć wydawałoby się, że to typowa romantyczna komedia dla kobiet, nic bardziej mylnego. Gdy zmusiłam do obejrzenia tego filmu swojego chłopaka w ubiegłe święta, mimo początkowej niechęci docenił produkcję, śmiał się z żartów i stwierdził, że to świetna historia. Ja zdawałam sobie z tego sprawę już dużo wcześniej.

W "Czterech Gwiazdkach" poznajemy Brada (Vince Vaughn) i Kate (Reese Witherspoon), którzy co roku w Boże Narodzenie uciekają przed rodzinami, wyjeżdżając w egzotyczną podróż na inne kontynenty. Niestety w pewne święta mgła uniemożliwia im wylot samolotem, przez co są zmuszeni odwiedzić czwórkę swoich rozwiedzionych rodziców. Przy okazji odkrywają swoją wzajemną przeszłość i skrywane tajemnice, co prowadzi co odważnych i zaskakujących decyzji.

"Wszyscy moi mężczyźni (2017)

W tej produkcji Alice Kinney (Reese Witherspoon) po rozstaniu z mężem wraz z córkami opuszcza Nowy Jork i przeprowadza się do rodzinnego domu w Los Angeles. Skupia się na życiu rodzinnym i pracy, a sprawy sercowe odkłada na bok. Wszystko zmienia się, gdy w dniu urodzin poznaje trzech przystojnych mężczyzn, którym przez wzgląd na brak dachu nad głową pozwala zamieszkać u siebie. Powoduje to wielkie męsko-damskie komplikacje, a sprawę dodatkowo utrudnia powracający mąż.

Choć film "Wszyscy moi mężczyźni" jest lekki i skupia się na perypetiach głównej bohaterki, podnosi na duchu. Pokazuje, że zawsze można spotkać nową miłość, a nawet po bolesnym rozstaniu możliwe jest odnalezienie własnej drogi i rozpoczęcie pięknej historii.

"The Morning Show" (2019)

Serial "The Morning Show" opowiada o zróżnicowanym środowisku dziennikarskim. Poznajemy w nim Mitcha Kesslera (Steve Carell) i Alex Levy (Jennifer Aniston), którzy od lat prowadzą program śniadaniowy. Jednak oglądalność spada, a dodatkowo niespodziewanie prezenter zostaje oskarżony o molestowanie seksualne, przez co odcina się od niego całe środowisko. Wówczas jego miejsce w show zajmuje rezolutna Bradley Jackson (Reese Witherspoon).

Pasjonujący, wciągający i nieoczywisty fabularnie serial obrazuje największą aferę ostatnich lat, czyli ruch #metoo. Twórcy "The Morning Show" w odważny sposób starają się podkreślić, że temat romansów w pracy jest bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać . Pokazują także, w jak niewielkim stopniu zdajemy sobie sprawę z wszechobecności przyzwoleń i bierności wobec nadużywania przez mężczyzn swojej pozycji.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TVN/MGM

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak uczestnicy "Autentycznych" wspominają spotkanie z Matą? "On jest nasz"

Jak uczestnicy "Autentycznych" wspominają spotkanie z Matą? "On jest nasz"

Joanna Jędrzejczyk w roli stand-uperki. "Robię rzeczy, których nie potrafię i mam prawo tego nie umieć"

Joanna Jędrzejczyk w roli stand-uperki. "Robię rzeczy, których nie potrafię i mam prawo tego nie umieć"

"Obecność tej lektury zatruła jakoś mi szczęście". Jak powinien się zmienić kanon?

"Obecność tej lektury zatruła jakoś mi szczęście". Jak powinien się zmienić kanon?

"Eksponat kolekcjonerki, porównywalny z dziełami sztuki". Za co kochamy tulipany?

"Eksponat kolekcjonerki, porównywalny z dziełami sztuki". Za co kochamy tulipany?

Zastanawiasz się, jak chronić swoje córki? Sylvester Stallone  ma na to nietypowy sposób

Zastanawiasz się, jak chronić swoje córki? Sylvester Stallone ma na to nietypowy sposób

Król Karol otrzymał tysiące listów z całego świata. "To największa otucha i wsparcie"

Król Karol otrzymał tysiące listów z całego świata. "To największa otucha i wsparcie"

Depresja czy bunt - jak pomóc własnemu dziecku? "To sygnał, którego nie wolno zostawić"

Depresja czy bunt - jak pomóc własnemu dziecku? "To sygnał, którego nie wolno zostawić"

Reporterka DDTVN nagrodzona za wyjątkowy materiał. Dzięki niej szansa na pomoc innym wzrosła

Reporterka DDTVN nagrodzona za wyjątkowy materiał. Dzięki niej szansa na pomoc innym wzrosła

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Szybkie i proste mięsne przekąski. Przepisy Mariety Mareckiej na "coś do chrupania"
Materiał promocyjny

Szybkie i proste mięsne przekąski. Przepisy Mariety Mareckiej na "coś do chrupania"

Jak działają internetowi dawcy nasienia? "Lepiej jest to zrobić metodą naturalną, ze zbliżeniem"

Jak działają internetowi dawcy nasienia? "Lepiej jest to zrobić metodą naturalną, ze zbliżeniem"

Puchar Świata w Snowboardzie Alpejskim pierwszy raz odbywa się w Polsce. Co warto wiedzieć o imprezie?
Materiał promocyjny

Puchar Świata w Snowboardzie Alpejskim pierwszy raz odbywa się w Polsce. Co warto wiedzieć o imprezie?

W tym miejscu wypoczniesz i zapomnisz o problemach. Ekspertka zdradza sześć trików na stworzenie domowego kącika relaksu
Materiał promocyjny

W tym miejscu wypoczniesz i zapomnisz o problemach. Ekspertka zdradza sześć trików na stworzenie domowego kącika relaksu

Kiełek czeka na adopcję

Kiełek czeka na adopcję

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!
Materiał promocyjny

Ferie zimowe warto spędzić w Wiśle!

Czy Kate Middleton jest w ciąży? "Król Karol chciałby znów zostać dziadkiem"

Czy Kate Middleton jest w ciąży? "Król Karol chciałby znów zostać dziadkiem"

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Ubrania z drugiej ręki: hit czy kit?

Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Szymon Wydra w nowej roli. Młodzież nazywa go wujkiem. "To mnie inspiruje"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

Poduszki kontra zmarszczki. "To naprawdę wygodne"

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"
Materiał promocyjny

Rafał Maślak ma swoje poranne rytuały. Jak dobrze zacząć dzień? "Zawsze to robię"

Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

Agnieszka Chylińska o początkach kariery. "To było strasznie bolesne"

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"
Materiał promocyjny

Kuchnia na zimowe szaleństwa. "Proteiny są dla nas niesamowicie ważne"

Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

Lekarze alarmują: to tykają bomba. Codziennie mamy z tym do czynienia

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"
Materiał promocyjny

Atuty województwa śląskiego. Tu warto przyjechać w każdą porę roku. "Jesteśmy gościnnym regionem"

Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Cellulit nie musi być problemem. Sprawdź, jak skutecznie się go pozbyć

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?
Materiał promocyjny

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Taneczna rozgrzewka na stoku. Akcja #DDdance i Projekt Zima

Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

Julia Wieniawa zdecydowała się na szczere wyznanie. "Usiadłam i rozpłakałam się"

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu
Materiał promocyjny

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

Małgorzata Heretyk-Musiał i Ernest Musiał o swoim przepisie na miłość. "Dzięki temu jest spokojniej i bardziej rodzinnie"

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

Książę Harry o nowotworze u króla Karola III. Zaskakujące wyznanie

Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Szczere wyznanie Luny dotyczące Eurowizji. Co sądzi o konkursie?

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

Kultowi bohaterowie "Samych swoich" powracają na ekrany. "To zupełnie inna historia"

"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

"Kochamy i chcemy być kochani". Osoby w spektrum autyzmu mówią o miłości

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

Oszpecała córkę żrącą substancją? Dziecko straciło część ucha

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

To one nauczą uczestników "Czas na Show. Drag Me Out" sztuki performensu

Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

Mata w programie "Autentyczni". Czym jest dla niego spektrum autyzmu?

Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

Wzięli ślub w teatrze. "Po przysięgach wykonaliśmy krótki stand-up o naszych gościach"

Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

Te znaki zodiaku to prawdziwe królowe lodu. Ich serce ciężko jest zdobyć

Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

Coraz więcej singli praktykuje sober dating. "Czujemy to, co autentycznie przeżywamy"

Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

Ogromny sukces polskich lekarzy. "To było coś, czego nie zapomnę"

Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

Prosty i przyjemny trening na zimową chandrę. Jak ćwiczyć na hula hop?

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

"The Traitors. Zdrajcy". Jakie są reguły nowego programu TVN?

Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

Tatiana Okupnik usłyszała od innych: "Zepsułaś wszystko"

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

Substancje psychoaktywne, kradzieże, seks

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

"The Traitors. Zdrajcy". Poznaj interesujących uczestników nowego programu

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas