Emilka sprzedaje własne zabawki, żeby ratować konie. Za swoją postawę otrzymała kwietniową Pozytywkę Dzień Dobry TVN

Aktualizacja:

Emilia Wiśniewska została laureatką kwietniowej Pozytywki. Dziewczynka zachwyciła widzów i internautów swoją akcją na rzecz ratowania koni. Jej postawa jest nie tylko wzorem do naśladowania, ale też dowodem na to, że warto walczyć o własne przekonania i spełniać swoje marzenia.

Emilia Wiśniewska laureatką Pozytywki

O Emilce dowiedziała się cała Polska po emisji reportażu na antenie Dzień Dobry TVN. Jednak już wcześniej dziewczynka nie była anonimowa, zwłaszcza na bazarku w Milanówku, gdzie miała swoje własne stanowisko. Dziewczynka nie chciała dorobić do kieszonkowego, tylko własną pracą postanowiła wesprzeć schronisko dla koni przeznaczonych na rzeź.
Emilka co sobotę wystawia mały straganik. Sprzedaje na nim ciasteczka, zabawki, z których wyrosła i małe papierowe koniki, by pomóc tym prawdziwym, często chorym i skazanym na śmierć w rzeźni. Dziewczynka marzy o założeniu własnego schroniska i pomaganiu na większą skalę. Do ratowania zwierząt zachęca także swoje koleżanki: jedną z nich namówiła na adopcję kucyka ze schroniska Pegasus. Za dobroć jej serca postanowiliśmy wyróżnić Emilkę kwietniową Pozytywką!
- Co tydzień jeżdżę do schroniska Pegasus, zaadoptowałam stamtąd kucyka - zdradza młoda bohaterka. - Opieka polega na wpłacaniu pieniędzy na jego utrzymanie, sprzątaniu padoku i szczotkowaniu - wylicza.
Zwierzę, którym zaopiekowała się dziewczynka ma za sobą wyjątkowo trudną historię.
- Jego właściciel zachorował na koronawirusa, rodzina nie miała co zrobić kucykiem, dlatego miał trafić na rzeź - wyjaśnia Emilia. - Stamtąd wykupiło go schronisko Pegasus.

Historia Emilii Wiśniewskiej

Pasją dziewczynki są konie. Emilia trenuje jazdę konną, jednak w czasie pandemii koronawirusa musiała z tego zrezygnować. Na przeszkodzie stanęły finanse - mama młodej aktywistki prowadzi biuro podróży, a jak wiadomo branża turystyczna mocno ucierpiała w związku z obostrzeniami. Tam, gdzie wielu widziałoby problem, Emilia znalazła rozwiązanie. Dzięki zgromadzonym funduszom może wciąż opiekować się zwierzętami.
- Ma moje pełne wsparcie, moje pełne uznanie, jestem z niej bardzo dumna - mówi mama Emilii. - Cały czas wspieram ją w jej pomysłach - dodaje.

Emilka laureatką Pozytywki Dzień Dobry TVN

Pozytywki Dzień Dobry TVN to nagrody dla tych, którzy swoją energią, pasją i zaangażowaniem zmieniają świat na lepsze. To wielka przyjemność, móc wyróżnić osoby, których działanie udowadnia, że człowiek potrafi pięknie zaskakiwać.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Poznaj lepiej historię Emilki Wiśniewskiej. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Autor: Adam Barabasz
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości