Pozytywki

Uciekła z czwórką dzieci do Polski. Teraz prowadzi tu piekarnię. Za swoją postawę otrzymała od nas lutową Pozytywkę

Pozytywki

Uciekła z czwórką dzieci do Polski. Teraz prowadzi tu piekarnię. Za swoją postawę otrzymała od nas lutową Pozytywkę

Susanna Izzetdinova to silna i inspirująca kobieta, która wraz z czwórką dzieci uciekła z Krymu, gdy ten został zaanektowany przez Rosję. Dziś, pomimo trudów pandemii, prowadzi w Gdańsku piekarnię, gdzie pracę znajdują Polacy i uchodźcy. Poznajcie historię tej niezwykłej kobiety, która za swoją postawę otrzymała od nas lutową Pozytywkę.  

Susanna Izzetdinova - z Krymu do Polski

Susanna Izzetdinova mieszkała na Krymie. Kiedy w 2014 r. półwysep został opanowany przez rosyjskie wojska, zabrała czwórkę swoich dzieci i uciekła do Polski. Było jej trudno, ale nie zamierzała się poddać. Nauczyła się polskiego i otworzyła w Gdańsku piekarnię, w której daje pracę uchodźcom i Polakom. 

W pandemii piekarnia działa bez zmian. Susanna sprzedaje różne wypieki, garmażerkę z restauracji, a także tradycyjne przysmaki. Zadziwia swoją siłą i tym, jak prężnie stara się rozwijać swój biznes mimo obostrzeń.

- Moja mama jest bardzo ambitna, to dla mnie bohater i wzorzec. Nikt inny mnie tak nie zachwyca - mówi Azima, córka Susanny.

Susanna Izzetdinova pomaga Polakom i uchodźcom

Skąd kobieta miała w sobie tyle siły, by wyruszyć do obcego kraju, założyć w nim biznes i jeszcze pomagać innym? - Myślę, że dają mi ją właśnie dzieci - tłumaczy Susanna. - Na początku było mi bardzo ciężko, chciałam wracać. Ale dzieci powiedziały "nie". Chciały się tu uczyć, zostaliśmy. 

To Azima w szczególności przekonywała mamę do pozostania w kraju. - Bardzo lubiłam moje liceum - zaznacza - i udało mi się tu odnaleźć. Na studiach iberystyki zostałam bardzo ciepło przyjęta, poznałam dobrych ludzi. 

Przyszłość chcą budować tutaj - mają na nią wiele pomysłów. Azima i Susanna to niezwykle silne, inspirujące kobiety. Cieszymy się, że w ich ręce mogliśmy przekazać naszą "Pozytywkę".

Chcesz poznać lepiej historię Susanny? Zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału:

Zobacz też: 

Ekipa programu "Down The Road 2" o swojej przygodzie. "To była grupa wsparcia kryzysowego"

Michał i Krzysztof - ojcowie zakochani w swoich dzieciach. "Mój syn to pierwszy Koterski, który urodzi się w trzeźwej rodzinie"

"Ładna buzia potrafi śpiewać, grać, malować i prowadzić biznes". Michele Morrone w szczerym wywiadzie o swojej twórczości

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Co sądzisz o tym artykule?
87
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0