Świąteczne oblicze Wrocławia. Co warto zobaczyć?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Marek Zieliński, Michał Cessanis
Do zobaczenia w świątecznym Wrocławiu

Wrocław to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Choć większość z nas kojarzy je z krasnalami, czy Halą Stulecia, to oferuje ono znacznie więcej atrakcji. Co jeszcze warto zobaczyć we Wrocławiu? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis". -To interaktywna wystawa poświęcona wodzie. Na której opowiadamy, jakie znaczenie ma woda dla człowieka - mówił Tomasz Czerski, z "Hydropolis". Odwiedzając Centrum można się dowiedzieć skąd woda wzięła się na Ziemi i jak po niej krąży. - Staramy się mówić, że wodę trzeba oszczędzać, ponieważ to ona warunkuje życie na naszej planecie - dodał pan Tomasz w rozmowie z Michałem Cessanisem.

Podczas wizyty we Wrocławiu warto odwiedzić Ostrów Tumski, czyli najstarszą zabytkową część miasta. Prowadzi do niej Most Tumski. To na nim dawniej zakochani wieszali kłódki. - Na Ostrowie Tumskim stał kiedyś Zamek Piastów Śląskich. Obecnie też jest tu wiele zabytków, np. Pomnik Jana Nepomucena czy Katedra Jana Chrzciciela - mówił Michał Cessanis.

Świąteczna atmosfera we Wrocławiu

Mało kto wie, że Wrocław słynie nie tylko z zabytków, ale i najlepszej przedświątecznej atmosfery. To właśnie tu powstało największe piernikowe miasto w Polsce. Piernikowy jest pociąg, choinka, domki, ludziki oraz kościół. - Do jego wykonania potrzebne było 1200 kilogramów ciasta piernikowego. Miasto będzie można podziwiać do końca lutego - mówił Kamil Słowiński z Kolejkowa.

We Wrocławiu odbywa się także jeden z największych w tej części Europy Jarmarków Bożonarodzeniowych. - Mnóstwo tu dobrego jedzenia i świątecznych gadżetów - mówił Michał Cessanis. Co dokładanie można znaleźć na Jarmarku? Dowiecie się tego z dalszej części naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Marek Zieliński, Michał Cessanis

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości