Jak utrzymać mózg w doskonałej formie? "Pamięć jest efektem ubocznym treningu wyobraźni"

Bracia o niespotykanej pamięci
Źródło: Dzień Dobry TVN
Bartek i Tobiasz zapamiętują wszystko - poprawiony
Bartek i Tobiasz zapamiętują wszystko - poprawiony
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji
Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji
Naukowcy chcą „wskrzesić” mamuty
Naukowcy chcą „wskrzesić” mamuty
Ile można zapamiętać w 5 minut?
Ile można zapamiętać w 5 minut?
Bracia Boral trenują wyobraźnię i techniki zapamiętywania od najmłodszych lat. W 2011 roku reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Pamięci i sięgnęli po dwa medale. W Dzień Dobry TVN eksperci w dziedzinie przyswajania wiedzy wyjaśnili, w jaki sposób można ćwiczyć umysł.

Bracia Boral o trenowaniu mózgu

Tobiasz i Bartłomiej Boral mogą poszczycić się wieloma sukcesami. W 2011 roku udało im się zdobyć dwa medale podczas Mistrzostw Świata Pamięci, wywalczyli też 6. miejsce w rywalizacji drużynowej. Wybitnie uzdolnieni bracia nie mają wątpliwości, że regularny trening umysłu znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie, pozwala też osiągnąć doskonałe wyniki w nauce.

- Problem jest taki, że nikt nas nie uczy, jak mamy rozmawiać z mózgiem (...). W szkole pokazują nam wiedzę, a nie pokazują, jak mamy sobie z tym radzić - zauważył Tobiasz Boral, zachęcając tym samym do wypróbowania zestawu prostych ćwiczeń. - Spróbujmy otworzyć naszą kreatywność - polecił ekspert.

Jak ćwiczyć umysł?

Zdaniem doświadczonych trenerów pamięci i rozwoju umysłowego, nawet proste ćwiczenia mogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie mózgu. Efektywny trening można przeprowadzać o dowolnej porze dnia, chociażby podczas jazdy samochodem. W tym miejscu warto podkreślić, że nie chodzi tu wyłącznie o popularne testy na inteligencję. W natłoku codziennych obowiązków warto wygospodarować kilka minut na zabawę z wyobraźnią.

- Pamięć jest efektem ubocznym treningu wyobraźni. My tak naprawdę trenujemy wyobraźnię, a nie pamięć - podsumował Bartłomiej Boral.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości