Styl życia

Anna Lewandowska zachęca do ograniczenia spożycia tego produktu. "Znacznie wpływa na rozwój nowotworów"

Styl życia

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska to czołowa polska promotorka zdrowego stylu życia. Jej narzędziem aktywizowania Polaków i uświadamiania ich o tym, co dobre dla ciała są często media społecznościowe. Niedawno trenerka ruszyła z akcją "Małe kroki, duża zmiana". Nadszedł czas na etap 3 programu - fanów czeka ograniczanie mięsa. Czy się tego podejmą?

Anna Lewandowska zachęca do ograniczenia mięsa

Na Instagramie sportsmenka zachęca swoich obserwatorów do podjęcia kroków ku lepszemu, zdrowszemu stylowi życia. Mówiła już m.in. o białkowych kolacjach, o zrezygnowaniu ze słodyczy, niezmiennie zachęca też do zażywania codziennej dawki ruchu. Do tego dorzuca jeszcze jedną radę - ograniczenie mięsa, powołując się przy tym na zalecenia WHO:

- WHO już w 2002 roku orzekło, że spożycie przetworzonego mięsa znacznie wpływa na rozwój nowotworów ze względu na wysoką zawartość tłuszczu i sodu, które powodują choroby sercowo-naczyniowe i otyłość - pisze.

Stąd więc decyzja o kolejnym wyzwaniu - tym razem chodzi o ograniczenie spożycia mięsa przez 7 dni. Czy fani podejmą wyzwanie? Dla niektórych to może być faktycznie mały krok, dla innych prawdziwa żywieniowa rewolucja.

Anna Lewandowska uczy Polaków zdrowego stylu życia

Rozpoczynający się tydzień będzie więc dla Anny Lewandowskiej i dla jej obserwatorów nowym, bezmięsnym doświadczeniem. Z tej okazji gwiazda przygotowała dla fanów ciekawy grafik:

- Podzielę się z Wami pomysłami na zdrowe, wegetariańskie dania

✔️ Opowiem Wam o zaletach i zagrożeniach diety wegetariańskiej

✔️ Zrezygnujemy z wysokoprzetworzonych produktów mięsnych

✔️ Postawimy na świadome, elastyczne podejście do trendów żywieniowych

- wymienia. W planach ma też kontynuowanie live'ów merytorycznych, a we wtorek przeprowadzi rozmowę z Łukaszem Sieńczewskim, dietetykiem i szkoleniowcem. Podzielą się wspólną wiedzą na temat porządków w organizmie.

Niektórzy z fanów już się zaangażowali:

  • O wow Ann!! To super wiadomość!! Kolejny świetny krok!! Już nie mogę doczekać się tych live’ów pełnych wartościowej wiedzy!! ❤️❤️
  • Ok dam radę mam zaplanowane 4 dni bez mięsa dla całej rodziny ???
  • Dzięki Twojej aplikacji ograniczyliśmy spożycie mięsa do absolutnego minimum. Jemy tylko okazjonalnie. Na takiej diecie czuje się genialnie - serdecznie polecam ! ?

- piszą. A Wy, jesteście zatem gotowi podjąć wyzwanie?

Zobacz wideo: Anna Lewandowska o macierzyństwie i nie tylko

Zobacz też:

"Odpicowane mieszkanie". Poznajcie dom pod Łodzią, który klimatem przenosi nas na angielską wieś

79 proc. Polaków nie akceptuje swojego wyglądu. "Media społecznościowe robią bałagan w głowie"

Ćwicz i chudnij zdrowo z Kingą Zawodnik. "Mam już fajny wynik, a startowałam z wagi 150 kg"

Autor: Ola Lipecka

Pozostałe wiadomości