Styl życia

Polka w prestiżowym paryskim kabarecie. "Żeby być tancerką w Lido, trzeba mieć w sobie elegancję"

Styl życia

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Anna Kowalska
Polska solistka w Lido – prestiżowym paryskim kabarecie

Lido to jeden z najbardziej prestiżowych kabaretów na świecie. Co ciekawe, na tej kultowej scenie w Paryżu przy Polach Elizejskich występują też Polki. Jedną z nich jest Aleksandra Jarecka, która w Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej pracy.

Praca w kabarecie Lido

Kabaret Lido istnieje już od 75 lat i niezmiennie przyciąga tłumy. To właśnie tu trafiają najlepsi tancerze z całego świata. Na scenie występuje ich 40, a wśród nich są 4 Polki. Niedawno do grona najbardziej utalentowanych solistek dołączyła Aleksandra Jarecka. - Na castingi, które odbywają się co roku, zjeżdżają się tutaj tancerze z całego świata. Mam koleżanki z Francji, Stanów Zjednoczonych, Australii. Przychodzi tutaj setki dziewczyn i również chłopaków, którzy chcą się tutaj dostać, a miejsc rocznie jest bardzo niewiele, bo około 2-3 - wyjaśniła.

Aleksandra Jarecka w Lido

Aleksandra przez 10 lat występowała w Teatrze Muzycznym w Lublinie. To właśnie tam pianista powiedział jej, że jest na tyle wysoka, że powinna tańczyć w Moulin Rouge. Do kabaretów we Francji bowiem przyjmowane są panie o wzroście minimum 175 cm i panowie, którzy mają 180 cm. Ola pojechała na casting i się dostała. Teraz tańczy w spektaklu nowoczesnym w Lido. A jak odpowiada na komentarze, że w dzisiejszych czasach kobiety nie powinny już tańczyć topless na scenie?

- Kabaret istnieje we Francji od wielu lat. To jest już zakorzenione w kulturze, to jest tylko tutaj we Francji. W żaden sposób nie jest to wulgarne, czy w Lido czy w Moulin Rouge. Kobiety w spektaklu nie są traktowane przedmiotowo - wręcz przeciwnie. Jest pokazywane to, jak kobieta jest silna, jak może o sobie decydować i jak jest piękna. (...) Żeby być tancerką w Lido, przede wszystkim trzeba mieć w sobie tę elegancję, elegancję w sposobie poruszania się. Trzeba być przygotowanym na to, że ta praca jest ciężka - dodała Aleksandra Jarecka w naszym programie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Anna Kowalska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości