Gwiazdy

Zespół Rammstein zachwycił się Teatrem Sabat. "Piękne tancerki muszą towarzyszyć w teledysku"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Fantazyjne kostiumy, taniec i śpiew Teatru Sabat
Fantazyjne kostiumy, taniec i śpiew Teatru Sabat Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Małgorzata Potocka to jedna z najbarwniejszych postaci w polskim show biznesie. Tancerka 20 lat temu założyła Teatr Sabat, a prezentowana tam rewia od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Niedawno niezwykłość tego miejsca docenił zespół Rammstein, który właśnie tam nagrał teledysk do jednego ze swoich utworów. Jak wygląda praca w teatrze i jak doszło do tej niecodziennej współpracy? O tym Małgorzata Potocka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Małgorzata Potocka i jej teatr

Tradycja rewii w Polsce jest długa. Przed wojną cieszyła się ona ogromną popularnością. Małgorzata Potocka, zakładając teatr, inspirowała się właśnie tamtymi czasami. - Rewia to są wideoklipy, razem wszystkie ujęte, kolorowe, piękne, na żywo. Wspaniała muzyka, piękne tancerki, świetna choreografia i do tego oszałamiające kostiumy - mówiła w Dzień Dobry TVN Małgorzata Potocka.

Aby móc tańczyć w rewii trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. - Przede wszystkim szkoła baletowa ukończona, wszystkie jesteśmy po szkołach baletowych. To jest wymóg najważniejszy - mówiła Karolina Górska, tancerka Teatru Sabat. - W rewii są wszystkie style choreografii. Tancerka musi być wszechstronna, musi zawsze mieć podstawy tańca klasycznego, bo wtedy rzeczywiście wszystko wie, co do niej mówisz - dodała Małgorzata Potocka. Jednocześnie tancerka musi być pewna siebie. Jeśli ma kompleksy, to widz z pewnością je wyczuje.

- Poza kondycją, którą trzeba mieć do tańca, bo co 3 minuty jest inny taniec, to jeszcze trzeba się umieć w 2 minuty przebierać. To jest największa sztuka w rewii, ponieważ tancerka nie może się spóźnić na scenę - mówiła Małgorzata Potocka.

Jak zespół Rammstein trafił do Teatru Sabat?

Niemiecki zespół Rammstein słynie z mocnych brzmień. Niedawno grupa zdecydowała się nagrać teledysk do utworu "Zick Zack" właśnie w Teatrze Sabat. - Rammstein szukał miejsca, które by mu pasowało do jego pomysłu. Rzeczywiście zobaczył nas w Internecie. W pewnym momencie producent przyjechał do teatru i powiedział: "dzień dobry, czy mogę być na spektaklu? Chciałbym zobaczyć teatr". Zobaczył, ja jeszcze nie wiedziałam, że chodzi o Rammsteina, to był Niemiec mówiący po polsku - mówiła Małgorzata Potocka.

Producent stwierdził wtedy, że jego zdaniem jest to miejsce, którego szuka zespół, ale ostateczną decyzję musi podjąć reżyser. - Rzeczywiście tydzień później przyjechał reżyser, był na naszym spektaklu. Myślałam, że tylko wynajmie teatr, ale on powiedział, że "pani piękne tancerki muszą towarzyszyć w teledysku" - mówiła.

Małgorzata Potocka przygotowała choreografię, jednak nie było to takie proste, ponieważ muzyka do końca była trzymana w tajemnicy. - Powiedziano nam tylko w jakim charakterze, w jakim rytmie, jak dynamicznie - dodała. Jak tancerka wspomina tę współpracę? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości