Styl życia

Aerial dance - połączenie tańca i akrobatyki. Kto może trenować?

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Wyginam śmiało ciało
Dzień Dobry TVNWyginam śmiało ciało

Aerial dance to aktywność fizyczna na hamaku, choć wykorzystywane są także inne rekwizyty jak kółka czy szarfy. Pojawiła się niedawno, a wywodzi się z tradycji cyrkowej. W Dzień Dobry TVN ćwiczenia prezentowali 7-letni Tadeusz Deputat oraz jego trenerka Danuta Herczyńska.

Co to jest aerial dance?

Aerial dance to połączenia akrobatyki, gimnastyki i tańca. Tadeusz Deputat, który w studiu pokazał swoje umiejętności, trenuje od trzech lat, dwa razy w tygodniu. Jak zapewniała jego trenerka Danuta Herczyńska, spróbować może każdy, ale jeśli posiada się pewne predyspozycje, może być łatwiej.

- Dużo można wypracować, im szybciej się zacznie, tym lepiej. Jeżeli ktoś trenował taniec współczesny, to ma taką smykałkę do tego flow, które tu jest potrzebne - podkreśliła. Do wykonywania akrobacji potrzebne są wytrenowane górne partie ciała, ręce, brzuch, ale także nogi.

Kiedy zacząć trenować?

Aerial dance najlepiej zacząć trenować jak najwcześniej. To dlatego, że dorośli mają większe obawy niż dzieci przed wykonaniem niektórych figur. Mają też problemy z odwagą czy błędnikiem. Natomiast jeśli nie wykazujemy takich problemów, to pewnych pozycji jesteśmy w stanie nauczyć się już na pierwszych zajęciach.

W trakcie zajęć na salach są maty i materace, jednak już po wytrenowaniu danego tańca już się ich nie używa.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości