Styl życia

Adaptogeny - magiczne preparaty, które poprawią nasze samopoczucie

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Czym są adaptogeny?
Czym są adaptogeny?Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Przesilenie wiosenne sprzyja pogorszeniu samopoczucia. Senność, brak sił i problemy z koncentracją. Jak sobie z tym radzić? Pomocne mogą okazać się adaptogeny, czyli nietoksyczne rośliny, które niwelują skutki stresu i poprawiają wytrzymałość organizmu. Jak je dobierać? O tym opowiedziała nam Agnieszka Cegielska, propagatorka naturalnego stylu życia.

Adaptogeny – co to jest?

Adaptogeny to zioła, które wspierają organizm w radzeniu sobie ze stresem. Ich historia rozpoczęła się już w starożytnych Chinach. Środki te także powszechnie wykorzystywano także w Ajurwedzie. Wśród dostępnych na rynku produktów wymienić możemy ashwagandę, żeń-szeń, korzeń maca, rożeniec górski. Mają one korzystny wpływ na układ nerwowy, hormonalny i immunologiczny. Jak przyznała Agnieszka, doskonale niwelują stres, który w dzisiejszych czasach jest naszym największym wrogiem.

Jak stosować adaptogeny? Nie wszystko jest dla wszystkich, zatem ważne, aby obserwować organizm i dostrzec, co nam służy, a co nie. Ważne jest także to, aby trzymać się zalecanego dawkowania i nie łączyć różnych produktów.

Adaptogeny- gdzie kupić?

Adaptogenów szukajmy w aptekach, w zielarniach, w sklepach ze zdrową żywnością. Wybierając produkt, stawiajmy na preparaty standaryzowane. Zdaniem Agnieszki kluczem do sukcesu w tym przypadku jest jakość produktu.

- Najlepiej zawsze będzie działał ekstrakt, najbardziej przyswajalne będą krople - dodała Agnieszka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/EastNews

Pozostałe wiadomości