Sebastian Karpiel -Bułecka to ambasador programu „Po stronie natury”. Czym są dla niego góry i czy często po nich wędruje? Jak dobrze czytać góry? Jak ludzie dewastują góry i jak wskazać im właściwą ścieżkę? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Sebastian Karpiel-Bułecka oraz Sławek Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
Jagody acai, energetyki w kapsułkach, karnityna, witaminy w ponadprzeciętnych dawkach i białko. Jaka jest różnica między suplementami a odżywkami? Czy spożywanie tych substancji to tylko moda, czy może suplementy i odzywki rzeczywiście są potrzebne w sportach siłowych? Czy od suplementów można się uzależnić nie tylko psychicznie? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: trener personalny Dariusz Rycaj oraz Elżbieta Lange - psychodietetyk i coach zdrowia.
Urzędnicy UE postanowili uregulować ilość spłukiwanej wody w toalecie. Dlatego od 2011 r. trwały prace zespołu unijnych ekspertów, które zaowocowały powstaniem raportu zawierającego analizę rynku muszli klozetowych i pisuaru. O granicach brukselskich absurdów porozmawialiśmy z politologiem Markiem Migalskim, który gościł w Dzień Dobry TVN.
Janusz Palikot uchodzi za najbardziej krytykowanego posła w całym parlamencie. Czy mu to przeszkadza? Czy nadal widzi dla siebie miejsce w polityce? Dlaczego posłowie odchodzą z jego partii? Na co przeznaczane są pieniądze "Ruchu Palikota"? Dlaczego Palikotowi nie udało się współpracować z SLD? Kto, zdaniem Janusza Palikota, jest największym zagrożeniem dla Polaków?
Nie miał pieniędzy, aby zdobyć licencję pilota, dlatego zajął się projektowaniem latających modeli. Nie dostał wizy do USA, gdzie chciał projektować dla Pentagonu, więc w domu skonstruował latające auto, którym zainteresował się Sylvester Stallone i wykorzystał go w filmie "Niezniszczalni 3". Czy niepowodzenia go motywują? Jak skontaktowali się z nim producenci filmu? Do czego służy jego model? Co jeszcze zaprojektował? Zapytaliśmy, goszczącego w Dzień Dobry TVN, wynalazcę Witolda Mielniczka.
Jedni uważają, że praca w korporacji to bezpieczeństwo, komfort pracy i możliwości rozwoju, a inni porównują ją do wojska i wyśmiewają niemiłosiernie. Kto ma rację? Czy korporacja ubezwłasnowolnia? Czy człowiek po latach spędzonych w korporacji przestaje mówić własnym językiem, a zaczyna używać tzw. „korpo-mowy”? Czy istnieje życie poza korporacją? O tym trener biznesu Artur Szaran i Rafał Ferber - twórca fanpage'a "Mordor na Domaniewskiej". Czy to prawda, że Marcin Prokop marzył o pracy w korporacji?
Ile wody potrzebujemy na spuszczenie w toalecie "jedyneczki", a ile na "dwójeczkę"? Zastanawiacie się czasami nad tym? Już nie musicie, bo eksperci Komisji Europejskiej przygotowali na ten temat specjalny raport! Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer przyjrzał się unijnym dyrektywom, toaletom, pisuarom i... spłuczkom. Kto jest prawdziwym królem sedesów? :-)
O trzech lat pokazujemy historie ludzi, którym nie jest obcy los drugiego człowieka, osób wykazujących się inicjatywą, postępujących fair na co dzień lub, zachowujących się bohatersko. Jak zachował się mieszkaniec Jastrzębia Zdroju, który znalazł torbę z laptopem, dokumentami i pieniędzmi? Komu i dlaczego Agnieszka Bielan przekazała swoje wynagrodzenie? Na co mieszkaniec Słupska przeznaczył pieniądze ze sprzedaży swojego samochodu? Przypominamy sylwetki niezwykłych "Zwykłych Bohaterów".
Ewa Drzyzga w kolejnym odcinku programu "Rozmowy w toku" próbuje walczyć ze stereotypem, zgodnie z którym mężczyźni są od zarabiania pieniędzy, a kobiety od prowadzenia domu. Co z tego wyszło? Zapraszamy do obejrzenia Rozmów w toku.
Z wykształcenia jest architektem, ale jego pasją jest taniec. Aby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności taneczne Michał "Pan Krok" Gerlach, postanowił wyjechać do Afryki, która - według niego - jest kolebką tańca. Co tam robił? Jakie poznał style taneczne? Czy wykorzystał tę wiedzę?
W szpitalu często widzimy oto taki obrazek: do obłożnie chorych pacjentów przychodzą rodziny z wypełnionymi po brzegi siatkami. Co w nich jest? Rosołek z makaronem, kurczaczek ugotowany na parze, kompocik od babuni i wiele innych pyszności. Bez tego domowego wsparcia, pacjenci, pozostawieni tylko na wikcie szpitala, mogliby szybko nie wrócić do zdrowia. Co szpitale serwują swoim pacjentom? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Dlaczego Przemek Kossakowski zdecydował się poprawić swoją urodę u chirurga plastycznego? Czy wampirzy lifting jest bolesny, a powiększone usta muszą być spuchnięte? Jak się czuł, gdy po 10 latach musiał zgolić brodę? I czy uzależnił się od zabiegów medycyny estetycznej? Kossakowski opowiedział nam o tym w studiu Dzień Dobry TVN. A dermatologa estetycznego doktora Marcina Ambrozika zapytaliśmy o to, dlaczego i jacy mężczyźni poprawiają swoją urodę?
Po alkoholu i na kacu nie powinno się prowadzić samochodu, ponieważ czas reakcji jest bardzo zaburzony. Przekonał się o tym prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop, przeprowadzając eksperyment razem z Sylwestrem Pawłowskim, czyli "Świadomym kierowcą".
Palenie papierosów jest niezdrowe, a dym papierosowy, oględnie mówić, nie pachnie ładnie. Tego samego zdania jest Magik Y, który postanowił oduczyć palenia napotkane osoby. W jaki sposób?
Podobno w USA każdemu można "wpakować się" do samochodu. Czy w Polsce też tak można i dlaczego nazywa się to "efektem X"? Sprawdził to nasz reporter Filip Chajzer!
Bartosz Staszewski chciał nakręcic film o relacjach ze swoim ojcem, a tymczasem powstał dokument o człowieku, który jest uzależniony od leków. Bohater filmu "Tableciarze" - pan Tadeusz - nie jest odosobnionym przypadkiem. Bartka oraz drugiego współtwórcę obrazu - Bartłomieja Szkopę zapytaliśmy, jak zrodził się pomysł na nakręcenie dokumentu o uzależnieniu od leków, a psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego - jak możemy pomóc bliskiej osobie, która wpadła w sidła uzależnienia i które leki najbardziej uzależniają.
Piotrowi Niczego nie brakuje, ma nawet co nieco w nadmiarze, i tym właśnie, zdaniem jego żony Doroty, powinniśmy się zająć. Czy udało nam się "poprawić" Piotra? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Tuning faceta".
"Chciał do Boga, a trafił do... Dawida Wolińskiego" - mówi o nim Marcin Prokop. Rafał Kaczmarek miał zostać księdzem, ale... wybrał świat mody. Pragnie zostać modelem. Skąd ta decyzja? Co znajduje się na krańcach tych dwóch tak diametralnie różnych od siebie światów? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedział sam były seminarzysta. Co Dawidowi Wolińskiemu nie spodobało się w Rafale. "Model musi być przebojowy" - mówi projektant. Czy "bycia przebojowym" można się po prostu nauczyć?
Prezenter Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak był na Półwyspie Arabskim. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że był w ... Krakowie. Odwiedził też Algierię, Liban i Tunezję. Bo świat to globalna wioska!
Jak Polacy zdobywają światowe rynki mody, opowiedzieli nam: projektant biżuterii Jacek Ostrowski i modelka Zuzanna Bijoch. Anna Wendzikowska dowiedziała się natomiast, kto zaraził miłością do biżuterii, mającą polskie korzenie, Lisę Linhardt projektantkę, której biżuterię noszą m.in. Alicia Keys, Jennifer Lopez, Cindy Lauper?
Jak to możliwe? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spotkał się w Sopocie z ludźmi, którzy zarabiają na tym, że do pracy jadą rowerem. Ile pracodawcy płacą swoim pracownikom za kilometr? Jeden z nich zarobił, aż 23 tysiące złotych jeżdżąc rowerem do pracy.
W programie Top Model przyszła kolej na mężczyzn. Na co wkurzył się Tyszka w czasie programu? Jak zareagowała Dorota? Czy w modelach szukali osobowości czy tylko piękna zewnętrznego? Czym jest "star factor"? Jak kandydaci na modelów zdobywają przychylność jury? W studiu Dzień Dobry TVN goscmi byli: Dawid Woliński i Marcin Tyszka.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne... tam gdzie chcą! Kobiety w polityce chyba najmocniej dotyka zjawisko seksizmu. W studiu Dzień Dobry gośćmi były: ekonomistka i była Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha oraz Renata Kim - dziennikarka. Dlaczego dalej panuje krzywdzący stereotyp, że kiedy mężczyzna trzaśnie drzwiami jest charyzmatyczny, a kobieta emocjonalna? Dlaczego Ewa Kopacz jako premier budzi spore emocje męskiej części polityków?
Odwaga, by wyjść z tłumu, zrobić coś inaczej niż wszyscy, bezinteresownie pomóc bliźniemu, to cecha wspólna Zwykłych Bohaterów. Jeden z nich zdecydował się na sok do wody, która miała zaledwie 4 stopnie Celsjusza. Uratował życie człowieka - najwyższą i elementarną wartość. To tylko jeden z bohaterów, których przedstawiliśmy w poprzedniej edycji naszego cyklu. Teraz czas na ciąg dalszy.
Wystawę Leonarda da Vinci można już obejrzeć w Polsce, w nowo otwartym Centrum Nauki Leonarda Da Vinci niedaleko Kielc. Są interaktywne eksponaty i manuskrypty samego Da Vinci. To gratka nie tylko dla miłośników nauki.
Kryzys wieku średniego to przypadłość typowo męska. Menopauza - kobieca. Okazuje się jednak, że niektórzy mezczyźni w okolicach 40. przeżywają podobne emocje co kobiety. O tym, jak to wygląda w rzeczywistości nie w teorii, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawiali: Cezary Kosiński, Rafał Rutkowski, oraz Katarzyna Lengren. Kiedy mężczyzna przekracza swój rubikon i "wietrzeje"?
Ewa Drzyzga - prowadząca program "Rozmowy w toku" postanowiła pomóc czterem dziewczynom, które cierpią na nadwagę i z tego powodu mają ogromne kompleksy. W jaki sposób? Zapraszamy na dzisiejszy odcinek Rozmów w toku.
Jak mieszkają Polscy? Co mamy w domach? Jak różnią się mieszkania w poszczególnych miastach Polski? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Zobaczcie świetlne wrota, szwedzki stół i nieśmiertelne meblościanki, obrazki świętych wątpliwego talentu twórcy oraz boazerię i kryształy. Nie te górskie, ale polskie.
Magik Y demonstruje jedną ze swoich sztuczek - pomnażanie pieniędzy. Zobaczcie, jak to robi i komu sprawił tym radość.
20 lat temu, żeby pokazać swój status majątkowy trzeba było mieć skórę, furę i komórę. I oczywiście głośno przez nią rozmawiać, aby wszyscy słyszeli. Dziś telefon komórkowy to norma. Jednak nawyki Polaków się nie zmieniły. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdzał poziom hałasu telekomunikacyjnego. :-)