Kły, blada twarz i czarne ubrania w gotyckim stylu - to znak rozpoznawczy Łukasza Wąpierz, którego fascynują wampiry i, który sam kreuje się na jednego z nich. Czy sypia w trumnie i pije ludzką krew? Jak jest odbierany przez innych ludzi? Skąd wzięły się wampiry? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN antropologa Maurycego Stanaszka.
Cosplay to, mająca korzenie w japońskiej kulturze, gra w przebieranie za postacie z mangi, anime, gier komputerowych i filmów fantasy. Ta zabawa jest bardzo popularna wśród nastolatków z dalekiego wschodu, ale i w Polsce można znaleźć ludzi zafascynowanych tą zabawą. Poznajcie cosplayerki, które nie tylko przebierają się w fantastyczne stroje, ale również je wykonują.
Wspólny biznes Honoraty i Piotra Humienników powstał z miłości... do drewna. Początkowo tworzyli dla siebie i okazjonalnie jako prezenty dla znajomych. W końcu postanowili połączyć pasję i działalność zarobkową!
To Aleksander Doba, który w wieku 68 lat przepłynął Atlantyk... kajakiem. Zrobił to w 167 dni. Była to najdłuższa wyprawa kajakowa. Nikt przed polskim kajakarzem nie dokonał tego. Nam opowiedział o trudnym momentach w czasie wyprawy, o tym co czuł, kiedy patrzył na ogrom oceanu i gdzie chciałby jeszcze dopłynąć. Gratulujemy Panie Olku!
Jakiej trzeba mąki i czasu, by zrobić dobry chleb? Jak smakuje faszerowany ziołami kurczak zapieczony w chlebie? Mikołaj Rey tym razem odwiedził Pana Zenona Feszczuka i jego dziewiętnastowieczny młyn.
Norbi i Biba podjęli się niezwykłego zadania. Próbowali tak wystylizować dwie modelki, by ich wygląd spełnił pewne ich wymagania. Pomagały im nasze makeupistki. Zobaczcie, na jaką okazję panowie stylizowali panie. Efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania!
Połączyli pasję z biznesem. Do tego dodali szczyptę miłości. Tak powstała firma projektująca ręcznie robione czapki, ręcznie zaplatane bransoletki, koszulki z autorskimi wzorami oraz skórzane akcesoria i żeglarskie poduszki. A wszystko w marynarskim stylu. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli państwo Czajka z owocem swojej miłości.
Osoba prywatna kontra państwo. Sprawa z góry skazana na przegraną. Okazuje się, że od każdej reguły są wyjątki - Pan Marek dostał od państwa polskiego aż 200 tysięcy złotych odszkodowania. Za co? O tym, jak mozolna jest walka z przymusową organizacją opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN Piotr Kaszewiak. Ile spraw przeciwko Polsce trafia do sadów?
Uprawą kwiatów zajmują się już od około 60 lat! Udało im się zawojować nie tylko polskie ale i zagraniczne rynki kwiatowe. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy, nominowanych do nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, Jarosława, Jacka, Agnieszkę i Michała Ptaszków, jaki jest ich sekret na sukces rodzinnego biznesu?
Więcej dzieci ginie w wyniku wypadków niż z powodu chorób. Czy da się uchronić dzieci przed podejmowaniem ryzykownych decyzji? O niebezpieczeństwach na jakie narażone są dzieci rozmawialiśmy z Janem Melą i Martą Żysko-Pałubą.
Echa ostatniej, dla wielu mocno kontrowersyjnej, wypowiedzi Jerzego Janowicza, słychać już nie tylko w kręgach sportowych. Jak naprawdę wyglądają warunki, w jakich trenują sportowcy? Czy "polskim sumptem" można osiągnąć sukces w sporcie? Co sprzyja karierze sportowca? Jaki wpływ na przyszły sukces sportowca mają rodzice? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Radosław Majdan i Michał Pol.
Pytanie o hobby potrafi być męczące, zwłaszcza dla osoby, która go nie ma. Taką właśnie osobą był do niedawna Filip Chajzer! Zapewne jesteście zdziwieni, bo niejeden z Was podejrzewał, że dziennikarz Dzień Dobry TVN interesuje się modą. A jednak tak nie jest. Dopiero teraz Filip postanowił znaleźć sobie prawdziwe, męskie hobby. Brał więc udział w kursie... szydełkowania, garncarstwa, układania wikliny z papieru i w końcu próbował nauczyć się gry na pianinie. Jak mu poszło? Dlaczego coś, co miało wyglądać jak garnek wyglądało jak mini sedes? Kim jest Eliza, dla której zagrał Filip? :)
Porzuciła cale swoje dotychczasowe życie i postanowiła poświęcić się ratowaniu leniwców. Jak żyje się z 200 leniwcami pod jednym dachem? Jak zaczęła się jej pasja? Jakie naprawdę są leniwce? Jak przebiegają ich procesy fizjologiczne ? Czy naprawdę są leniwe? Z kobietą, która swoje życie poświeciła ratowaniu leniwców rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Ksawery Kalicki.
Do swoich stylizacji wykorzystała projekty Katarzyny Miciak, która po 15 latach zamieniła liczydło na maszynę do szycia. W trakcie spotkania z Zosią Ślotałą Kasia wyznała, że jest obecnie szczęśliwa, ponieważ w końcu może realizować swoje marzenia, chociaż uważa, że praca w zawodzie księgowej nie była czasem straconym. Dlaczego postanowiła zmienić swoją ścieżkę kariery? Czy początki w nowym zawodzie były trudne? W jaki sposób walczy o klienta?
Ciemność, zaduma, zmaganie z własnymi slabościami. Ta wyprawa to kilkanaście godzin nocnej wędrówki przez lasy, góry i bezdroża. Drogę krzyżową w wersji ekstremalnej wybrało ponad sześć tysięcy osób.
Pani Teresa Żuchowicz jest fryzjerką specjalizującą się we fryzurach dziecięcych. Od ponad 50 lat prowadzi ten sam zakład. Przychodzą do niej rodzice z dziećmi, którzy wcześniej też byli przyprowadzani przez swoich rodziców. Jak mówi Pani Teresa, takich miejsc jak jej zakład już nie ma. Dlaczego tak twierdzi?
Jan Żółciński jest sześciokrotnym mistrzem Polski w siłowaniu na rękę i brązowym medalistą mistrzostw świata. Jak ćwiczy, by wziąć udział w armwrestlingu? W studiu Dzień Dobry TVN Jan opowiedział o technice siłowania się na rękę. Czym różni się ten sport od tych bardziej popularnych i czy jest kontuzjogenny? Jak ważny jest w nim szacunek dla rywala i czy można się siłować tak na lewą jak i na prawą rękę?
Slow fashion to trend w modzie, który za swój cel przyjął minimalizm. To brzytwa Ockhama w świecie mody. O świadomych zakupach, modnych i utylitarnych ciuchach, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedziały: dziennikarka Dominika Roman oraz blogerka Jessica Mercedes.
Kristine Casey to kobieta, która po menopauzie urodziła dziecko. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo takie przypadki się zdarzają, gdyby nie fakt, że dziecko, które urodziła było jej wnukiem. Jak do tego doszło? Czy ciąża kobiety w wieku ok. 60 lat jest bezpieczna? O tym gość Dzień Dobry TVN ginekolog dr Grzegorz Południewski.
Fascynuje ich świat bajek, iluzji, fantastyki. Postanowili ziścić swoją pasję i zabawili się w demiurga - stworzyli porcelanową lalkę. Tak powstał niezwykły projekt, dzięki któremu do naszego studia przyszła prawdziwa porcelanowa lalka wraz ze swoimi stwórcami. Widać fascynację Timem Burtonem, anime i mangą oraz japońskimi lolitami. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Marcin Paczesny, Diana Błażków, Aneta Stanclik.
Dziewczyny, broń, samochody, narkotyki, złoto, pieniądze, poważanie przez strach. Piotr Stępniak to były gangster. "Diler to nie Święty Mikołaj, który przynosi grzecznym dzieciom prezenty". Skatował osobę, która potem zmieniła jego życie. Ma za sobą kilka prób samobójczych. Przebywał w dźwiękoszczelnej celi. Renata Jachowska nigdy nie czuła się przez nikogo kochana. Miłości zaczęła szukać u starszych mężczyzn. Gdyby nie Jezus, wylądowałaby na ulicy. O tym, jak wiara zmienia ludzi, mówiliśmy w Dzień Dobry TVN.
Już dziś wieczorem, kolejny odcinek „Bitwy o dom”. Tym razem historia niezwyklej rodziny pochodzącej z Kazachstanu. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy rodzinę Panto: Dmitryia, Galinę oraz Ivana. Towarzyszyła im Małgorzata Rozenek. Co ich sprowadziło do Polski? Jak po latach trafili do Polski? Jak wygląda codzienne życie w Kazachstanie?
26-letni Łukasz Jakóbiak z Warszawy postanowił zawalczyć o wymarzoną posadę w niecodzienny sposób. Na budynku firmy, do której chciał aplikować zamieścił swój życiorys oraz list motywacyjny w rozmiarze 3 x 6 metrów. Dziś telefony nie przestają dzwonić, a Łukasz dostaje setki e-maili nie tylko z ofertami pracy, ale także z propozycjami matrymonialnymi.
Jutro do księgarń trafi nowa książka zakopiańskiego duetu: Pauliny Młynarskiej i Beaty Sabały- Zielińskiej „Zakopane. Nie ma przebacz”. A w Dzień Dobry TVN wystarczyło zjechać siedem pięter w dół, by poczuć się jak w góralskiej chacie! Jak górale obchodzą święta wielkanocne? O tym, jak wygląda Wielkanoc na Podhalu, w relacji Pauliny Młynarskiej i Beaty Sabały-Zielińskiej.
W męskiej edycji "Top Model" w Wielkiej Brytanii Tomek Wiśniewski zdobył serca publiczności. O tym, jak marzenia się spełniają Tomek opowiedział w Dzień Dobry TVN. Co zyskał dzięki nagrodzie brytyjskiej publiczności, oprócz sławy? Czy podpisał już życiowy kontrakt? I jaki prezent dał naszym prowadzącym?
Paparazzo - to słowo nie kojarzy się najlepiej, zwłaszcza osobom, które uważają, że są nękane przez natrętnych fotografów. Piotr Wygoda postanowił nakręcić dokument, w którym stara się przełamać panujący powszechnie stereotyp, że paparazzi to hieny. Chce udowodnić, że jednak mają pewne swoje zasady. Jakie? Kim są ludzi, którzy zajęli się tą pracą? Czy przekonał Dorotę Wellman i Marcina Prokopa, którzy też mają do czynienia z tego typu fotografami?
Nie dość, że go pocałowała, to jeszcze kazała mu się rozebrać! Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spotkał się z Sylwią Wiesenberg, której ćwiczenia fitness robią furorę w Stanach Zjednoczonych. Sylwia nie tylko pokazała Filipowi, "jak być fit na budżecie", ale także namówiła go do wykonania kilku ćwiczeń - przynajmniej na potrzeby felietonu. Czy Filip Chajzer wytrzymał tempo i jak odwdzięczył się Sylwii Wiesenberg? :-)
"Kolejny palant! Spaślak! Wywindował się na plecach ojca. Miernota z tupetem. Gębę ma jak prokurator stalinowski..." itp. itd. Szokujące? To "laurki" skierowane pod adresem dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera. Filip postanowił porozmawiać z jednym z hejterów. Co od niego usłyszał? Poznajcie też dziewczyny zajmujące się projektem "Hejt Stop". Jakie macie zdanie na temat nienawiści w sieci?
Wielu psychologów twierdzi, że niektóre gesty, spojrzenia, sposób mówienia i reakcje fizjologiczne mogą zdemaskować kłamcę. Co o tym myśli gość Dzień Dobry TVN psychoterapeuta Robert Rutkowski? Zgadza się z tymi teoriami?
... czyli Kinga Burzyńska na planie serialu "Lekarze". Spotkała tam Zbigniew Gacionga, który gra... Zbigniewa Gacionga. Towarzyszył mu Piotr Polk.