W Dzień Dobry TVN wyjątkowy gość - Yehuda Shaul, były izraelski żołnierz, który jest współzałożycielem organizacji Breaking the Silence działającej jako platforma wymiany doświadczeń i relacji obecnych i byłych żołnierzy, którzy służyli w Strefie Gazy, Wschodniej Jerozolimie i na Zachodnim Brzegu Jordanu. Organizacja ma na celu przełamać zmowę milczenia w głównym nurcie izraelskiego społeczeństwa o tym, co dzieje się na palestyńskich terytoriach okupowanych przez Izrael. Czy Izraelczycy uważają go za zdrajcę? Dlaczego zmienił swoje poglądy? Co go sprowadza do Polski?
Statystyki mówią, że Polacy coraz częściej jedzą na mieście. Dlaczego tak chętnie chodzimy do restauracji, choć jedzenie na mieście kosztuje? Komu opłaca się jeść w restauracjach? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Charczy jak świnia i nawet wygląda jak świnia... skrzyżowana z nietoperzem - przynajmniej tak twierdzi Filip Chajzer. Ale jest to pies - i to wyjątkowy - bo salonowy buldog francuski. Dziennikarz Dzień Dobry TVN wybrał się na zlot buldogów francuskich, by przyjrzeć się z bliska charczącym psom i ich właścicielom. Dla kogo są buldogi francuskie i czy to psy towarzyskie?
Alicja Wegner jest szczęśliwą mamą 7- miesięcznej Poli i autorką poczytnego bloga paretingowego. W studiu Dzień Dobry TVN towarzyszyła Alicji Magdalena Chorzewska, psycholog. Alicja urodziła Polę, kiedy miała tylko 21 lat. I była to ciąża zaplanowana. Jak w młodym wieku odnaleźć się w macierzyństwie?
Ile minister "wyciąga" miesięcznie? Ile musi wydać na garnitur koniecznie szyty na miarę? Jakim samochodem jeżdżą ministrowie? Jak wyposażone jest auto ministra? Jak wygląda jego posiłek? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Grzegorza Schetyny karty nie widzą i będzie próbował się pozbyć z rządu ciemnowłosej kobiety. W studiu Dzień Dobry TVN wróżka Oriana i Anna Kempisty, także wróżka, ale i tarocistka, zdradziły, jaką przyszłość Polski i polskiego rządu widzą w kartach. Co stanie się z nowymi ministrami powołanymi przez Ewę Kopacz? Co im pokazały karty?
Pierwsze zdjęcie Macieja Margasa przedstawiające panoramę Warszawy, zrobione z dachu wieżowca powstało w 2009 r. Jakie uczucie mu towarzyszyło, kiedy pierwszy raz spojrzał na Warszawę z takiej wysokości? Czy widok miasta już mu spowszedniał? Ciekawy człowiek z ciekawą pasją.
39. Festiwal Filmowy w Gdyni za nami. Wielkimi wygranymi okazali się Wojciech Smarzowski oraz twórcy filmu "Bogowie". Marcin Sawicki był na festiwalu i zdał nam z niego rzetelną relację.
Hoop Likes Festival Gdańsk 2014 to wydarzenie wyjątkowe. W jednym miejscu spotkają się gwiazdy Internetu: blogerzy, vlogerzy, youtuberzy i muzycy, którzy swoje utwory prezentują głównie w sieci. To pierwsza w Polsce impreza, która łączy świat wirtualny z rzeczywistością. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Bartosz Staniszewski, organizator Hoop Likes Festival Gdańsk 2014, Czesław Mozil, dyrektor artystyczny Hoop Likes Festival Gdańsk 2014 oraz The Dumplings, gwiazda Music Zone. Towarzyszyli im: 17-letnia Justyna Święs i 18-latek Kuba Karaś, czyli duet The Dumplings.
Escape The Room Game to gra miejska polegającą na wejściu do pokoju z którego za pomocą zagadek i łamigłówek musimy wyjść w określonym czasie. To szansa, żeby przekonać się, jak działamy pod presją czasu. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Marta Wierzbicka i Miłosz Brzeziński. Co jest w tej grze najtrudniejsze? Czy Marcie i Miłoszowi udało się wyjść z pokoju?
Jak cała branża tekstylna Gok też jest Made in China. Filip Chajzer w kreacji od Schleswig-Holstein, spotkał się z Gokiem. W programie Goka to kobiety są gwiazdami. Jak udało się namówić Goka, by ten zgodził się zmieniać styl Polek? Jakie są polskie kobiety? Czy przyjął z rąk Filipa polskie obywatelstwo?
Syn Papci Chmiela, czyli autora kultowego komiksu Tytus, Romek i A’Tomek konstytuuje statki kosmiczne w NASA. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był: Artur B. Chmielewski menadżer projektu Rosetta i pracownik NASA. Jak to się stało, że nie został jak jego tata artystą?
W Polsce Piotra Beczałę można zobaczyć niezwykle rzadko. W Ameryce za to jest prawdziwą gwiazdą. Dziennikarka i prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin pojechała do Stanów Zjednoczonych, by spotkać się z polskim tenorem i jego żoną Katarzyną.
Czterech mężczyzn, przebranych za księży, skoczyło z Pałacu Kultury ze spadochronem. Spadochrony przemycili... pod sutanną. Weszli do budynku przez nikogo nie zatrzymani. Wideo relacjonujące ich skok bije rekordy popularności w sieci. A w studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Michał Trzajna – instruktor i praktyk skoków ekstremalnych, oraz Bartek Sibiga – freeskier. Opowiedzieli o tym dlaczego sporty ekstremalne pomimo oczywistego niebezpieczeństwa cieszą się taką spektakularną popularnością.
39. Festiwal Filmowy w Gdyni trwa. Niespodzianie przybyła na niego Alicja Bachleda- Curuś. Był też Zbigniew Zamachowski. I to ten ostatni jest idolem czwórki pań, z którymi spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. I nie byłoby w tym nic godnego uwagi, gdyby nie fakt, że to seniorki kinomaniaczki. Kilka rad udzielił im sam mistrz Sławomir Idziak.
Sebastian Karpiel -Bułecka to ambasador programu „Po stronie natury”. Czym są dla niego góry i czy często po nich wędruje? Jak dobrze czytać góry? Jak ludzie dewastują góry i jak wskazać im właściwą ścieżkę? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Sebastian Karpiel-Bułecka oraz Sławek Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia.
Jagody acai, energetyki w kapsułkach, karnityna, witaminy w ponadprzeciętnych dawkach i białko. Jaka jest różnica między suplementami a odżywkami? Czy spożywanie tych substancji to tylko moda, czy może suplementy i odzywki rzeczywiście są potrzebne w sportach siłowych? Czy od suplementów można się uzależnić nie tylko psychicznie? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: trener personalny Dariusz Rycaj oraz Elżbieta Lange - psychodietetyk i coach zdrowia.
Urzędnicy UE postanowili uregulować ilość spłukiwanej wody w toalecie. Dlatego od 2011 r. trwały prace zespołu unijnych ekspertów, które zaowocowały powstaniem raportu zawierającego analizę rynku muszli klozetowych i pisuaru. O granicach brukselskich absurdów porozmawialiśmy z politologiem Markiem Migalskim, który gościł w Dzień Dobry TVN.
Janusz Palikot uchodzi za najbardziej krytykowanego posła w całym parlamencie. Czy mu to przeszkadza? Czy nadal widzi dla siebie miejsce w polityce? Dlaczego posłowie odchodzą z jego partii? Na co przeznaczane są pieniądze "Ruchu Palikota"? Dlaczego Palikotowi nie udało się współpracować z SLD? Kto, zdaniem Janusza Palikota, jest największym zagrożeniem dla Polaków?
Nie miał pieniędzy, aby zdobyć licencję pilota, dlatego zajął się projektowaniem latających modeli. Nie dostał wizy do USA, gdzie chciał projektować dla Pentagonu, więc w domu skonstruował latające auto, którym zainteresował się Sylvester Stallone i wykorzystał go w filmie "Niezniszczalni 3". Czy niepowodzenia go motywują? Jak skontaktowali się z nim producenci filmu? Do czego służy jego model? Co jeszcze zaprojektował? Zapytaliśmy, goszczącego w Dzień Dobry TVN, wynalazcę Witolda Mielniczka.
Jedni uważają, że praca w korporacji to bezpieczeństwo, komfort pracy i możliwości rozwoju, a inni porównują ją do wojska i wyśmiewają niemiłosiernie. Kto ma rację? Czy korporacja ubezwłasnowolnia? Czy człowiek po latach spędzonych w korporacji przestaje mówić własnym językiem, a zaczyna używać tzw. „korpo-mowy”? Czy istnieje życie poza korporacją? O tym trener biznesu Artur Szaran i Rafał Ferber - twórca fanpage'a "Mordor na Domaniewskiej". Czy to prawda, że Marcin Prokop marzył o pracy w korporacji?
Ile wody potrzebujemy na spuszczenie w toalecie "jedyneczki", a ile na "dwójeczkę"? Zastanawiacie się czasami nad tym? Już nie musicie, bo eksperci Komisji Europejskiej przygotowali na ten temat specjalny raport! Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer przyjrzał się unijnym dyrektywom, toaletom, pisuarom i... spłuczkom. Kto jest prawdziwym królem sedesów? :-)
O trzech lat pokazujemy historie ludzi, którym nie jest obcy los drugiego człowieka, osób wykazujących się inicjatywą, postępujących fair na co dzień lub, zachowujących się bohatersko. Jak zachował się mieszkaniec Jastrzębia Zdroju, który znalazł torbę z laptopem, dokumentami i pieniędzmi? Komu i dlaczego Agnieszka Bielan przekazała swoje wynagrodzenie? Na co mieszkaniec Słupska przeznaczył pieniądze ze sprzedaży swojego samochodu? Przypominamy sylwetki niezwykłych "Zwykłych Bohaterów".
Ewa Drzyzga w kolejnym odcinku programu "Rozmowy w toku" próbuje walczyć ze stereotypem, zgodnie z którym mężczyźni są od zarabiania pieniędzy, a kobiety od prowadzenia domu. Co z tego wyszło? Zapraszamy do obejrzenia Rozmów w toku.
Z wykształcenia jest architektem, ale jego pasją jest taniec. Aby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności taneczne Michał "Pan Krok" Gerlach, postanowił wyjechać do Afryki, która - według niego - jest kolebką tańca. Co tam robił? Jakie poznał style taneczne? Czy wykorzystał tę wiedzę?
W szpitalu często widzimy oto taki obrazek: do obłożnie chorych pacjentów przychodzą rodziny z wypełnionymi po brzegi siatkami. Co w nich jest? Rosołek z makaronem, kurczaczek ugotowany na parze, kompocik od babuni i wiele innych pyszności. Bez tego domowego wsparcia, pacjenci, pozostawieni tylko na wikcie szpitala, mogliby szybko nie wrócić do zdrowia. Co szpitale serwują swoim pacjentom? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
Dlaczego Przemek Kossakowski zdecydował się poprawić swoją urodę u chirurga plastycznego? Czy wampirzy lifting jest bolesny, a powiększone usta muszą być spuchnięte? Jak się czuł, gdy po 10 latach musiał zgolić brodę? I czy uzależnił się od zabiegów medycyny estetycznej? Kossakowski opowiedział nam o tym w studiu Dzień Dobry TVN. A dermatologa estetycznego doktora Marcina Ambrozika zapytaliśmy o to, dlaczego i jacy mężczyźni poprawiają swoją urodę?
Po alkoholu i na kacu nie powinno się prowadzić samochodu, ponieważ czas reakcji jest bardzo zaburzony. Przekonał się o tym prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop, przeprowadzając eksperyment razem z Sylwestrem Pawłowskim, czyli "Świadomym kierowcą".
Palenie papierosów jest niezdrowe, a dym papierosowy, oględnie mówić, nie pachnie ładnie. Tego samego zdania jest Magik Y, który postanowił oduczyć palenia napotkane osoby. W jaki sposób?
Podobno w USA każdemu można "wpakować się" do samochodu. Czy w Polsce też tak można i dlaczego nazywa się to "efektem X"? Sprawdził to nasz reporter Filip Chajzer!