Porady

  Porady

  Nowatorska terapia neuro-odruchowa oparta jest głównie na dotyku. Stosowana jest u chorych z zaburzeniami neurologicznymi i genetycznymi. Jest także skuteczną pomocą w infekcjach. Uśmierza ból i pomaga w zaparciach u dzieci. Robert Przybyś, instruktor temprany demonstruje, w jaki sposób masować dziecko. Gościem Dzień Dobry TVN była też Reni Jusis, Dagmara, Miłosz i mały Ernest.

  W kolejnym odcinku cyklu "Mama po raz pierwszy" rozmawiamy w Dzień Dobry TVN o potrzebie ruchu u małego dziecka. Czy małe dziecko może korzystać z rowerka biegowego? Czy taki rowerek jest bezpieczny? W jaki sposób rozwija motorykę małego dziecka? Na wszystkie pytania odpowiedziała: Ofelia Cybula, mama Jeny oraz Bożena Kierył, terapeutka wczesnego rozwoju dziecka.

  W kwietniu wchodzi w życie nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia. Poród będzie mógł odbyć się w warunkach szpitalnych lub pozaszpitalnych. Jeśli kobieta będzie chciała rodzić w domu, to całe świadczenie medyczne, jakim jest poród, obędzie się w domu pacjentki. Gościem DDTVN była: Reni Jusis i położna Katarzyna Grzybowska, założycielka Domu Narodzin.

  Wśród gospodyń domowych nadal możemy spotkać się z opiniami, że polskie środki czystości są gorszej jakości niż te, które oferuje rynek niemiecki. Czy taka opinia to wyłącznie relikt epoki słusznie minionej? A może rzeczywiście producenci wychodzą z założenia, że polski konsument jest mniej wymagający?

  Nadchodzi wiosna, a razem z nią sezon rowerowy. Twoje dziecko jest jeszcze małe, ale bardzo chciałabyś je przygotować do trudnej umiejętności jazdy na dwóch kółkach. Jaki rower wybrać? Dlaczego warto zacząć od hulajnogi? Jak nie poobijać kolan i łokci? Doradzał nam: Paweł Zawitkowski.

  Czy to doby pomysł, by w przedszkolu nie było zabawek? Na temat roli zabawek w rozwoju dziecka rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem Martą Żysko-Pąłubą.

  Ojciec Ksawery Knotz, duchowny katolicki, po sukcesie książki o życiu seksualnym małżeństw, dalej realizuje swój plan edukowania par. Jego nauki zyskały dużą popularność, bo dotykały treści, których Kościół Katolicki wolał nie poruszać. Ostatnio ojciec Knotz swoją wypowiedzią wywołał dyskusję o zdradzie. Radzi, by nie przyznawać się do niej. Lepiej zerwać z grzechem i naprawić winy zdradzonemu małżonkowi.

  W cyklu „Wielka moda za małe pieniądze” Katarzyna Olubińska zapytała stylistkę Ewelinę Rydzyńską, jak korzystać z wyprzedaży, by być modnym jesienią? W jakie ubrania i akcesoria inwestować oraz jak robić zakupy?

  Świat według psa – to tytuł najnowszej książki, weterynarza i psychologa zwierzęcego - Doroty Sumińskiej. „Chciałam spojrzeć na ludzi z perspektywy psa. Oczywiście z przymrużeniem psiego oka” - wyjaśnia autorka. Dziś w Dzień Dobry TVN, Dorota Sumińska zdradzi nam, jak ten nasz świat - świat ludzi – może być postrzegany przez sędziwego już wiekiem, ukochanego jamnika – Bolka.