W studiu Dzień Dobry TVN Luka Szaranowicz wyjaśnia, jak można walczyć o swoje prawa, gdy zostało się oszukanym przez biuro nieruchomości. Przedstawiamy historię Magdy, która padła ofiarą nieuczciwego pośrednika. Jak oszukano Magdę i jak się ustrzec przed nieuczciwymi praktykami biur nieruchomości?
O urozmaicaniu wnętrz rozmaitymi gadżetami rozmawialiśmy z architektem wnętrz - Sylwią Erol.
Czy lepiej strój wypożyczyć, czy zrobić go samemu? Ile kosztuje wypożyczenie stroju? Gdzie można wypożyczyć kostium na bal karnawałowy? O to zapytaliśmy stylistkę Wigannę Papinę.
Zdecydowana większość kobiet w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka ma bóle kręgosłupa. Wywołane są one hormonami, które zmiękczają stawy i wiązadła, a także zmianą ośrodka ciężkości w ciele. Kobiecie rośnie brzuch i piersi, zmieniają się proporcje ciała. Żeby bóle wyeliminować, trzeba pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Jakich? O tym Michał Koszla, autor programu "Atrakcyjna mama".
Nikt nie rodzi się niejadkiem. To, że dziecko odżywia się nieprawidłowo i nie chce jeść jest zasługą rodziców. Gościem Dzień Dobry TVN była Anna Krasucka, założycielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia "Pięć smaków", która prowadzi także warsztaty gotowania dla rodziców. Jak sprawić, by dziecko polubiło jedzenie i uczestnictwo w posiłkach? Jakie konsekwencje ma zabawianie dzieci czy też odwracanie ich uwagi telewizją w czasie posiłku?
Aby nie mieć kaca po Sylwestrze, wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, przed spożyciem alkoholu zjedzmy obfity posiłek. Po drugie - podczas picia alkoholu pijmy dużo wody. I wreszcie - nie mieszajmy różnych trunków. O kulturze picia porozmawialiśmy z Tomaszem Koleckim-Majewiczem, sommelierem i Mistrzem Polski Sommelierów 2007, 2008 i 2009.
Pierwszy rok wspólnego mieszkania jest najtrudniejszy. Na jaw wychodzą wszystkie wady i niedoskonałości partnera. Niezwykłą role odgrywa więc sztuka zawierania kompromisów. Z czym wiąże się decyzja o zamieszkaniu razem i jak przetrwać różnice charakterów? Jak przetrwać pierwszy rok wspólnego mieszkania - o tym prezenter Maciej Rock, aktorka Katarzyna Zielińska i Emilia Raszyńska, żona mariusza Czerkawskiego.
Na co należy zwracać uwagę podczas zakupu pierwszego wózka? Z jakich materiałów powinien być wykonany wózek? Czy drogi wózek - to wózek dobry? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się w DDTVN fizjoterapeuty Pawła Zawitkowskiego oraz Piotra Kolucha z Fundacji Pro-Test, która przetestowała kilkanaście wózków dla dzieci. Jak wypadł ich test?
Wiosna to początek inwazji kleszczy, pasożytów będących nosicielami wielu chorób, niekiedy nawet śmiertelnych. Coraz więcej właścicieli zwierząt zwraca się do lekarzy weterynarii z prośbą o pomoc w usunięcie kleszcza. Jak uchronić nasze zwierzęta przed kleszczami? O poradę poprosiliśmy dr Dorotę Sumińską.
Kupując okulary przeciwsłoneczne powinniśmy się kierować względami estetycznymi i zdrowotnymi. Powinniśmy wziąć pod uwagę następujące czynniki: wielkość okularów, kolor, kształt, stylistykę, wiek, karnację i koniecznie upewnić się, czy okulary mają filtry UV - radzi optyk Paweł Kaźmierczak.
Jak wybrać odpowiedni fotelik dla dziecka? O czym należy pamiętać podróżując z dzieckiem? - Nie wystarczy zamontować fotelik w samochodzie, ale trzeba zapiąć w nim dziecko - radzi ekspert Dzień Dobry TVN Paweł Zawitkowski. - To może oczywiste, ale wielu rodziców tego nie robi - zauważa autor książki "Co nieco o rozwoju dziecka".
Powódź, która w dalszym ciągu utrzymuje się w Polsce wyrządziła wiele zniszczeń. Zalane są domy, plantacje, ulice a także samochody. Niestety musimy liczyć się z tym, że znajdą się tacy ludzie, którzy będą chcieli sprzedać auta dotknięte powodzią. Jak się ustrzec przed takim felernym zakupem? Na co zwracać szczególną uwagę kupując używane auto? Czy przeciętny kierowca jest w stanie rozpoznać samochód popowodziowy? Jakie zagrożenia niesie za sobą użytkowanie takiego pojazdu? Dziś w „Dzień Dobry TVN” zapytaliśmy o to Damiana Śmigielskiego z TVN Turbo.
Związek dwojga ludzi to - przede wszystkim - sztuka kompromisu i nieustannego dialogu. Jaki jest sekret udanego związku i, jak mimo trudności i prób pozostać sobie bliskimi? o to zapytaliśmy Magdalenę Majewską, Joannę Damięcką i Krzysztofa Tyńca.
Piszę do Państwa ponieważ od roku oglądam program niemal codziennie. Obecnie jestem szczęśliwą mamą 2 miesięcznego Maciusia, ale mój ostatni rok chciałabym wypisać z pamięci. Gdy rok temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży, byłam załamana, właśnie dostałam awans w pracy, moja sytuacja z partnerem nie była stabilna. Na dodatek okazało się, że ciąża jest zagrożona i muszę iść na zwolnienie. Dopadło mnie tysiąc myśli, co będzie z moją pracą, czy ciąża się utrzyma, jaki stworzymy dom dla naszego dziecka, skoro z partnerem nie mogę się dogadać? (...)
Twarz wystawiona na bezpośrednie działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych wymaga szczególnej troski, zwłaszcza zimą. Czy zimą można stosować kremy z filtrem lub te, które w swoim składzie mają wodę? O sposobach pielęgnacji skóry porozmawialiśmy z dr Moniką Serafin, dermatologiem z Kliniki Nova Derm.
O tym czy warto wierzyć w sny porozmawialiśmy w studiu z wróżką Anną Kempisty oraz piosenkarzem Szymonem Wydrą.
Sztukę oświetlenia porównać mogę do teatru, teatru światła. Można grać tak, by pomieszczenie mniejsze zyskało więcej przestrzeni lub tak, by zamarkować pewne niedoskonałości wnętrza - wyjaśnia Sylwia Erol, architekt wnętrz. Żeby powiększyć pomieszczenie, podświetlamy sufit małymi lampkami - radzi gość Dzień Dobry TVN.
Zdrada jest bardzo silnym przeżyciem, szczególnie dla osoby zdradzonej. Kojarzy nam się najczęściej ze zdradą w związku. Jednak równie często zdradza przyjaciel. Czy zdradę można wybaczyć? Przyznać się do zdrady czy nie? O zdradzie porozmawialiśmy z aktorkami serialu "Na Wspólnej": Iloną Wrońską i Grażyną Wolszczak oraz psycholog Joanną Heidtman.
Pracownikom jednego z przedsiębiorstw z Gorzowa Wielkopolskiego nie opłaca się chorować. - Każdy pracownik, który do końca roku nie pójdzie na zwolnienie lekarskie, dostanie 500 zł premii - zarządził zarząd firmy.
Pani Ewa założyła sklep internetowy pieluszkarnia.pl, gdzie sprzedaje ekologiczne ubranka, kosmetyki i pieluszki dla dzieci.
Mineralizacja, umiejscowienie źródła oraz poziom nasycenia dwutlenkiem węgla ma wpływ na smak i wartości odżywcze wody. Jak wybrać najlepszą wśród tylu wód dostępnych na rynku?
Fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski wraz neurologopedą Ewą Winnicką radzą, kiedy i w jaki sposób rozpocząć karmienie dziecka łyżeczką. Jakie są konsekwencje nieprawidłowego karmienia?
Jak przygotować się na przyjście na świat dziecka? Co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka? O tym położna Małgorzata Gierada-Radoń, gość Dzień Dobry TVN.
Głos ludzki jest ważnym aspektem w komunikacji międzyludzkiej, przez głos wyrażamy również swoją osobowość. Dlatego jąkanie może skutecznie blokować człowieka w wielu sprawach. Jąkanie, czyli zaburzenie płynności mowy, jest zaburzeniem na tle nerwowym. Przy odpowiedniej terapii można poradzić sobie z tym problemem. Film "Jak zostać królem?" wywołał falę zainteresowania tym zaburzeniem. Dlaczego?
Obok ekologicznej żywności coraz bardziej popularne stają się ekologiczne kosmetyki. Dlaczego warto używać ekologicznych kosmetyków i, jak je zrobić w domu - o tym rozmawialiśmy z Ewą Sroką, prowadzącą warsztaty, podczas których można nauczyć się wykonywania takich kosmetyków w domowym zaciszu. Ekologiczny styl życia promuje w Dzień Dobry TVN Reni Jusis.
Jak prawidłowo troszczyć się o zdrowie dziecka? Jak podnieść odporność u dziecka? O tym w cyklu "Eko-mama" opowiada piosenkarka Reni Jusis oraz Joanna Mendecka, psycholog i ekspert żywieniowy, która prowadzi także serwis mamowanie.pl
Jakie szczepienia są obowiązkowe i nie można z nich rezygnować, a które można odłożyć? Czy szczepionki są jedyną drogą do wzmocnienia organizmu? O szczepieniu dzieci rozmawiamy z bohaterką cyklu "Eko-mama" Reni Jusis i lekarzem medycyny Beatą Antosik.
"Pedanticus nerwus", "encyklopedicus mondralus", "cluchus lenius" to nie są łacińskie nazwy roślin, ale jedne z najczęściej występujących w przyrodzie modeli płci męskiej. Autorami tej terminologii są dwaj trenerzy rozwoju osobistego: Tomasz Curlej oraz Mirosław Słowikowski, których gościliśmy - razem z pisarką Katarzyną Lengren - w DDTVN.
Według badań opublikowanych przez "Journal of Alternative and Complementary Medicine" - kobiety, które ćwiczyły jogę w ciąży, rzadziej rodziły wcześniaka, a masa urodzeniowa dzieci kobiet ćwiczących jogę była wyższa niż w grupie kontrolnej. U kobiet w ciąży praktykujących jogę rzadziej też występowało nadciśnienie tętnicze.
W kwietniu wchodzi w życie nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia. Poród będzie mógł odbyć się w warunkach szpitalnych lub pozaszpitalnych. Jeśli kobieta będzie chciała rodzić w domu, to całe świadczenie medyczne, jakim jest poród, obędzie się w domu pacjentki. Gościem DDTVN była: Reni Jusis i położna Katarzyna Grzybowska, założycielka Domu Narodzin.