Porady

  Porady

  W kolejnym odcinku cyklu "Mama po raz pierwszy" rozmawiamy w Dzień Dobry TVN o potrzebie ruchu u małego dziecka. Czy małe dziecko może korzystać z rowerka biegowego? Czy taki rowerek jest bezpieczny? W jaki sposób rozwija motorykę małego dziecka? Na wszystkie pytania odpowiedziała: Ofelia Cybula, mama Jeny oraz Bożena Kierył, terapeutka wczesnego rozwoju dziecka.

  Świat według psa – to tytuł najnowszej książki, weterynarza i psychologa zwierzęcego - Doroty Sumińskiej. „Chciałam spojrzeć na ludzi z perspektywy psa. Oczywiście z przymrużeniem psiego oka” - wyjaśnia autorka. Dziś w Dzień Dobry TVN, Dorota Sumińska zdradzi nam, jak ten nasz świat - świat ludzi – może być postrzegany przez sędziwego już wiekiem, ukochanego jamnika – Bolka.

  W cyklu „Wielka moda za małe pieniądze” Katarzyna Olubińska zapytała stylistkę Ewelinę Rydzyńską, jak korzystać z wyprzedaży, by być modnym jesienią? W jakie ubrania i akcesoria inwestować oraz jak robić zakupy?

  Paweł Zawitkowski w jednym z odcinków cyklu "Zaklinacz dzieci" pokazał swoją autorską metodę resuscytacji krztuszącego się noworodka. Sposób ten zakwestionowali ratownicy medyczni i lekarze, którzy w licznych listach do redakcji i na forum naszej strony, wytknęli błędy fizjoterapeucie. Dziś do studia DDTVN zaprosiliśmy dr Elżbietę Byrską-Maciejasz, kierownika grupy ds. zabiegów resuscytacyjnych w pediatrii, by pokazała, jak prawidłowo postąpić, gdy dziecko się zakrztusi.

  Jak prawidłowo troszczyć się o zdrowie dziecka? Jak podnieść odporność u dziecka? O tym w cyklu "Eko-mama" opowiada piosenkarka Reni Jusis oraz Joanna Mendecka, psycholog i ekspert żywieniowy, która prowadzi także serwis mamowanie.pl

  Jakie szczepienia są obowiązkowe i nie można z nich rezygnować, a które można odłożyć? Czy szczepionki są jedyną drogą do wzmocnienia organizmu? O szczepieniu dzieci rozmawiamy z bohaterką cyklu "Eko-mama" Reni Jusis i lekarzem medycyny Beatą Antosik.

  "Pedanticus nerwus", "encyklopedicus mondralus", "cluchus lenius" to nie są łacińskie nazwy roślin, ale jedne z najczęściej występujących w przyrodzie modeli płci męskiej. Autorami tej terminologii są dwaj trenerzy rozwoju osobistego: Tomasz Curlej oraz Mirosław Słowikowski, których gościliśmy - razem z pisarką Katarzyną Lengren - w DDTVN.

  Nowatorska terapia neuro-odruchowa oparta jest głównie na dotyku. Stosowana jest u chorych z zaburzeniami neurologicznymi i genetycznymi. Jest także skuteczną pomocą w infekcjach. Uśmierza ból i pomaga w zaparciach u dzieci. Robert Przybyś, instruktor temprany demonstruje, w jaki sposób masować dziecko. Gościem Dzień Dobry TVN była też Reni Jusis, Dagmara, Miłosz i mały Ernest.

  Już wkrótce w szwajcarskich przedszkolach pojawią się kontrowersyjne zabawki o charakterze seksualnym. Dzieci mają się dzięki nim nauczyć rozróżniać damskie i męskie narządy płciowe oraz bronić przed przemocą seksualną. Zbulwersowani rodzice protestują. Czy dzieci w wieku przedszkolnym są już gotowe na taką wiedzę?

  Czy to doby pomysł, by w przedszkolu nie było zabawek? Na temat roli zabawek w rozwoju dziecka rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem Martą Żysko-Pąłubą.

  Nadchodzi wiosna, a razem z nią sezon rowerowy. Twoje dziecko jest jeszcze małe, ale bardzo chciałabyś je przygotować do trudnej umiejętności jazdy na dwóch kółkach. Jaki rower wybrać? Dlaczego warto zacząć od hulajnogi? Jak nie poobijać kolan i łokci? Doradzał nam: Paweł Zawitkowski.

  Wśród gospodyń domowych nadal możemy spotkać się z opiniami, że polskie środki czystości są gorszej jakości niż te, które oferuje rynek niemiecki. Czy taka opinia to wyłącznie relikt epoki słusznie minionej? A może rzeczywiście producenci wychodzą z założenia, że polski konsument jest mniej wymagający?

  Ojciec Ksawery Knotz, duchowny katolicki, po sukcesie książki o życiu seksualnym małżeństw, dalej realizuje swój plan edukowania par. Jego nauki zyskały dużą popularność, bo dotykały treści, których Kościół Katolicki wolał nie poruszać. Ostatnio ojciec Knotz swoją wypowiedzią wywołał dyskusję o zdradzie. Radzi, by nie przyznawać się do niej. Lepiej zerwać z grzechem i naprawić winy zdradzonemu małżonkowi.