Porady

  Porady

  Z Ekomamą Reni Jusis i jej gościem, Magdaleną Karpienią - liderką La Leche League, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN tym, jak ważne jest karmienie piersią. Co z kobietami, które nie mogą naturalnie karmić swoich dzieci?

  Film ze ślubu - pamiątka czy kilkugodzinny zapis biesiady przy stole i pląsów na parkiecie? Gabriela Orłowska inaczej podeszła do tematu wideo ze ślubu. Jej filmy trwają najwyżej pół godziny i składają się z krótkich klipów, bo kluczem do sukcesu jest uchwycenie emocji, a nie składu sałatki warzywnej.

  Sonia, Ola i Amelka podjęły się próby przetestowania kauczukowych zabawek. Zobacz, jak skończyły się te testy dla zabawek!

  Pani Marta jest matką dwójki dzieci. Dwa lata temu rozwiodła się. W ciągu ostatnich dwóch lat Pani Marta z dziećmi, ze strachu przed byłym mężem, zmieniała miejsce zamieszkania cztery razy. Koszmar jednak nie kończył się. Mąż nie przestawał jej nękać. W studiu Dzień Dobry TVN Luka Szaranowicz skomentował sytuację, w jakiej znalazła się Pani Marta. Czy jest szansa, że były mąż zostanie ukarany i przestanie znęcać się nad rodziną?

  Zobacz naszych małych testerów! Jakie zabawki pięciolatki wybierają najczęściej? Czy zabawki przeszły test wytrzymałości?

  Rozwijają wyobraźnię, kształcą i bawią. Jakie zabawki są odpowiednie dla kilkulatków: puzzle, klocki czy może książeczki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdę Kordaszewską, założycielkę Zabawkowicz.pl - kreatywnego poradnika dla rodziców.

  Z adwokatem Luką Szaranowiczem rozmawialiśmy o zmianach w prawie, które wejdą w życie w 2012 roku: likwidacji NIP, nowych zasadach wypłacania „becikowego”, podwyżce VAT na ubranka i buty dziecięce oraz o zmianie warunków zatrudnienia.

  Jak ważne są, umieszczane na produktach spożywczych, napisy informujące konsumentów o dacie przydatności produktów do spożycia? Z Katarzyną Bosacką, prowadzącą program "Wiem, co jem" w TVN Style, rozmawialiśmy o produktach, które możesz bezpiecznie zjeść, mimo upływu daty ich ważności.

  Noc Sylwestrowa bez sztucznych ogni?! Niemożliwe! Co zrobić, by ta tradycja była bezpieczna dla nas i dla innych? Kto może kupować, a kto sprzedawać fajerwerki? Jakie atesty powinny mieć sztuczne ognie dopuszczone do sprzedaży w Polsce? Gdzie i jak możesz dochodzić odszkodowania, kiedy ucierpisz na skutek wystrzałów fajerwerków? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy adwokata Lukę Szaranowicza.

  Pan Przemek stara się odzyskać dowód rejestracyjny na zakupiony w 2010 roku motorower. Dokument ten został cofnięty przez Starostwo. Pomimo, że Pan Przemek jest już kolejnym właścicielem w Polsce, to właśnie on ma największe problemy. Jak odzyskać dowód rejestracyjny zapytaliśmy adwokata Lukę Szaranowicza.

  Pan Mariusz został klientem firmy telekomunikacyjnej, chociaż wcale nie zamierzał. Jak to się stało, że choć nie podpisał żadnej umowy, musi teraz wywiązywać się z jej warunków? O komentarz poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN adwokata Lukę Szaranowicza.

  W naszym cyklu „Książki na weekend” Anna Dziewit poleciła książki, które idealnie nadają się na świąteczny prezent. A Wy macie już prezent dla swoich bliskich?

  73-letni Othon Cortes zjadł posiłek na pokładzie samolotu popularnych linii lotniczych. Niestety po jakimś czasie mężczyzna poczuł się źle i pomimo awaryjnego lądowania zmarł. Czy możemy domagać się odszkodowania, jeśli mimo feralnego posiłku jednak udało nam się przeżyć podróż? Porad w studiu Dzień Dobry TVN udzielił adwokat Luka Szaranowicz.

  Pani Monika Sidorowicz walczy o mieszkanie komunalne po zmarłym ojcu. Jest tam zameldowana. Pomimo, że meldunek nie ustał gmina odmówiła jej przyznania mieszkania. Jak się okazuje błędem było wyprowadzenie się Pani Moniki z tego mieszkania oraz złożenie pozwu do sądu. Była do tego jednak zmuszona, ponieważ zaszła w ciążę i nie chciała uczestniczyć w libacjach alkoholowych, jakie się tam odbywały. Czy Pani Monika ma szansę odzyskać prawa do mieszkania po zmarłym ojcu? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN adwokata Lukę Szaranowicza.

  Zabawki nie zawsze muszą być drogie i kupowane tylko w sklepach. Dzieci często najbardziej interesują się prostymi rzeczami, które je otaczają. O tym jak robić razem z naszymi pociechami zabawki z recyklingu, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy eko mamą Reni Jusis oraz z scenografką i pedagogiem Magdaleną Wójcicką – Molską.

  Mąż Pani Danuty 18 lat temu uzyskał rozwód amerykański bez jej wiedzy. W bieżącym roku zwrócił się do sądu w Polsce o akceptację wyroku sądu amerykańskiego. Pani Danuta nie wyraża zgody na rozwód bez orzeczenia winy męża. Jakie Pani Danuta ma szanse w polskim sądzie?

  Pani Magda napisała list do redakcji Dzień Dobry TVN, w którym prosi o poradę adwokata Lukę Szaranowicza. Pragnie ona zmienić nazwisko dziecka na swoje. Jak tego dokonać? Jakie kroki podjąć i czy ojciec dziecka musi wyrazić na to zgodę?

  Anna Bałon, uczestniczka 2. edycji "Top model", w ciągu roku schudła 24 kg. Zaczęło się od motywacji. Spodobał mi się jeden chłopak – powiedziała w Dzień Dobry TVN. Dieta, regularne posiłki, naturalne produkty, całkowite wyeliminowanie tłuszczu zwierzęcego i słodyczy oraz intensywne ćwiczenia pozwoliły jej osiągnąć sukces. Jurorka "Tańca z gwiazdami" Iwona Pavlović przez 4 miesiące zrzuciła 18 kg. Jak się odchudzać, by uniknąć efektu jo-jo?

  Rozwiodłeś się, założyłeś nową rodzinę, urodziło Ci się małe dziecko i masz więcej wydatków? Jednocześnie płacisz alimenty poprzedniej rodzinie? Jak je obniżyć radził w studiu Dzień Dobry TVN adwokat Luka Szaranowicz.

  Do tej pory, kiedy spadkodawca zapisał spadkobiercy konkretną rzecz w testamencie, nie oznaczało to, że spadkobierca tę rzecz dostanie. Wszystko zależało od głównego spadkobiercy, który mógł skutecznie blokować latami przekazanie odziedziczonych dóbr. 23 października weszły w życie nowe przepisy spadkowe. W studiu Dzień Dobry TVN komentował je adwokat Luka Szaranowicz.

  Pani Agnieszka ma trudności z wyegzekwowaniem swoich praw od byłego męża, który jest Włochem i tamże mieszka. Nie utrzymuje z nim kontaktu, ale pragnie, by łożył na wspólne dziecko. Alimenty zostały mu zasadzone przez Polski sąd. Czy jest szansa, by Pani Agnieszka kiedykolwiek zobaczyła te pieniądze? O to zapytaliśmy adwokata Lukę Szaranowicza.

  Kto pokrywa koszty naprawy samochodu, który został "potrącony "przez nieletniego przechodnia? Co w sytuacji, jeśli rodzice nieletniego sprawcy wypadku nie mogą pokryć kosztów naprawy pojazdu? Czy 15- latek ponosi już odpowiedzialność za swoje czyny? Na te pytania, na podstawie prawdziwej historii naszego widza, odpowiedział w studiu Dzień Dobry TVN adwokat Luka Szaranowicz.

  Poślizgnęłaś się na mokrej podłodze w pracy? Skręciłaś nogę i nie możesz pracować? Czeka cię rehabilitacja? Adwokat Luka Szaranowicz, ekspert Dzień Dobry TVN, radzi jak walczyć o odszkodowanie. Czy bohaterce kolejnego odcinka cyklu "Luka w prawie" - Pani Agnieszce Kublik - należy się finansowe zadośćuczynienie?

  Serwis zabawkowicz.pl rozpoczął kampanię społeczną „Baw się z dzieckiem, testuj zabawki" propagującą twórczą zabawę rodziców z dzieckiem. Pierwszą akcją było „Wielkie testowanie zabawek", 2 października w FikuMikuCafe, podczas którego rodzice z dziećmi przetestowali najnowsze zabawki. Przyglądał się temu Zbyszek Urbański i wybrał trzy, jego zdaniem, najlepsze.

  Do kamienicy w Szczecinie włamał się złodziej. Przestępstwo zarejestrowały kamery monitoringu. Poszkodowana Elwira Czernis zgłosiła sprawę na policję. Śledztwo jednak zostało umorzone. Pani Elwira postanowiła wziąć sprawiedliwość we własne ręce i wywiesiła fotografię złodzieja na bramie kamienicy. Czy prawo przewiduje dla pokrzywdzonej jakieś sankcje?

  W studiu Dzień Dobry TVN Luka Szaranowicz wyjaśnia, jak można walczyć o swoje prawa, gdy zostało się oszukanym przez biuro nieruchomości. Przedstawiamy historię Magdy, która padła ofiarą nieuczciwego pośrednika. Jak oszukano Magdę i jak się ustrzec przed nieuczciwymi praktykami biur nieruchomości?

  Zdecydowana większość kobiet w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka ma bóle kręgosłupa. Wywołane są one hormonami, które zmiękczają stawy i wiązadła, a także zmianą ośrodka ciężkości w ciele. Kobiecie rośnie brzuch i piersi, zmieniają się proporcje ciała. Żeby bóle wyeliminować, trzeba pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Jakich? O tym Michał Koszla, autor programu "Atrakcyjna mama".

  O urozmaicaniu wnętrz rozmaitymi gadżetami rozmawialiśmy z architektem wnętrz - Sylwią Erol.

  Czy lepiej strój wypożyczyć, czy zrobić go samemu? Ile kosztuje wypożyczenie stroju? Gdzie można wypożyczyć kostium na bal karnawałowy? O to zapytaliśmy stylistkę Wigannę Papinę.

  Powódź, która w dalszym ciągu utrzymuje się w Polsce wyrządziła wiele zniszczeń. Zalane są domy, plantacje, ulice a także samochody. Niestety musimy liczyć się z tym, że znajdą się tacy ludzie, którzy będą chcieli sprzedać auta dotknięte powodzią. Jak się ustrzec przed takim felernym zakupem? Na co zwracać szczególną uwagę kupując używane auto? Czy przeciętny kierowca jest w stanie rozpoznać samochód popowodziowy? Jakie zagrożenia niesie za sobą użytkowanie takiego pojazdu? Dziś w „Dzień Dobry TVN” zapytaliśmy o to Damiana Śmigielskiego z TVN Turbo.