Porady

  Mogą pomóc Ci się odchudzić. Wskazują nie tylko wagę, ale i zawartość tłuszczu w organizmie. Jednak nie wszystkie ważą tak samo. Jaka jest granica ich błędu? Jakie wagi wybierać? O tym w Dzień Dobry TVN Pani Inspektor Gadżet - Anna Nowak-Ibisz.

  Jak najskuteczniej ukarać nastolatka? Czy karać w ogóle? Jak odróżnić, kto jest motywowany pozytywnie, a kto jest " nieprzemakalny" i nawet dotkliwe kary spływają po nim jak woda po przysłowiowej gęsi? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: psycholog Marta Żysko-Pałuba oraz aktorka i mama Elżbieta Jędrzejewska.

  Dr Marek Babik autor książki „Tato! Gdzie ja mam te plemniki?” w niekonwencjonalny sposób podpowiada rodzicom, jak odpowiadać na pytania dzieci o seks i jego peryferia. Anna Dziewit i jej książka na weekend! Lektura obowiązkowa dla rodziców, a uzupełniająca dla dzieci.

  Grawitacja nie jest łaskawa kobietom. Piękny biust to marzenie wielu. Dlaczego piersi tracą jędrność? Czy winna temu jest tylko ciąża i karmienie piersią? A może przyczyna jest prozaiczna i wina leży po stronie źle dopasowanych biustonoszy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy eksperta brafittingu Katarzynę Deskur oraz ginekologa Grzegorza Południewskiego. Czy można zachować jędrny biust nawet w dojrzałym wieku?

  Czytanie uczy, rozwija procesy kognitywne oraz empatię. Angelika Kuźniak „Papusza”, Marta Guzowska „Głowa Niobe”, Pamela Druckerman „W Paryżu dzieci nie grymaszą”. Te książki ujęły i zwróciły uwagę Anny Dziewit. Sięgniecie po którąś z nich?

  O tym, że Cypr jest idealnym miejscem na wypoczynek opowiedziała Ewa Michalak z biura podróży ITAKA. Jakich argumentów użyła, aby nas do tego przekonać? Co warto tam zobaczyć? Jakie atrakcje oferuje Cypr dzieciom?

  Dziś, Maję Sablewską odwiedziła Agnieszka Kaczorowska. Jak Wam się podobają stylizacje "na czerwony dywan" i "na co dzień", które Maja zaproponowała aktorce?

  Dziś Maja Sablewska udzieliła kilku porad modowych Oldze Kalickiej. Przygotowała dla niej dwie stylizacje, jedną na "specjalną okazję", a drugą "na co dzień". Jak Wam się podobają propozycje Mai?

  Okulary z wysokim filtrem, które dziecko może gryźć. Składany nocnik, zajmujący mało miejsca, idealny na plażę. Namiot-łóżeczko turystyczne, które chroni dziecko przed słońcem lub koce piknikowe, które bardzo trudno pobrudzić. To i znacznie więcej proponuje Beata Sobczyk, która prowadzi sklep internetowy z różnymi gadżetami. Zobaczcie, co powinniście zabrać ze sobą na plażę, gdy macie małe dzieci.

  Joy Stocke, Adam Leszczyński oraz Wouter Van Reek. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Dziewit omówiła książki, które poleca na każdy weekend, bo pogoda nas wcale nie rozpieszcza!

  Mitem jest, że każdy dorosły umie wychować dziecko. Czy można je wychować nie stosując żadnych kar? Jak znaleźć wspólny język z dzieckiem? Czy dziecko można wychować rozmawiając z nim i tłumacząc mu świat? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Joanna Berendt oraz Magdalena Sendor - autorki książki „Dogadać się z dzieckiem. Coaching. Empatia. Rodzicielstwo" oraz propagatorki bezstresowego wychowania dzieci. Czy tylko i wyłącznie głaski są gwarancją poprawnego wychowania dzieci?

  Piotr Morawski, wybitny polski himalaista, zginął w Himalajach , zostawił żonę i dwoje małych dzieci. O tym, jak rozmawiać z dziećmi o śmierci ojca i jak podnieść się po życiowej tragedii, rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z jego żoną, Olgą Morawską, założycielką fundacji „Nagle sami!” i wokalistką Moniką Kuszyńską.

  O tym, jak nauczyć dzieci szacunku do złotówek i uświadomić im, że pieniądze nie biorą się z bankomatu tylko są owocem ciężkiej pracy rodziców, rozmawialiśmy z Zuzanną Bijoch, Joanną Klimas i Zbigniewem Niemczyckim.

  Osoby na wózkach, z deformacjami, z uciętymi kończynami, w ciemnych okularach, kiedy nie ma słońca, androgeniczni mężczyźni, zmaskulinizowane kobiety. Dzieci reagują na inność w sposób ostentacyjny – ciekawość nakazuje im zbyt natarczywe przyglądanie się ludziom, którzy odstają od przyjętych standardów. Jak nauczyć dziecko, że inny nie znaczy gorszy i jak powinno reagować na ludzi wyglądających nieco inaczej? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Tomasz Kwaśniewski, Katarzyna Wróblewska oraz Edyta Baker.

  Wymuszanie pierwszeństwa, brak kierunkowskazu, agresja, korki? Co najbardziej nas stersuje za kierownicą? Czy w samochodzie można się zrelaksować pomimo korków na drodze?O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy dziennikarkę motoryzacyjną Joannę Zientarską i aktorkę Aleksandrę Kisio, która lubi jazdę samochodem.

  Jak rozsądnie wydawać pieniądze? Dlaczego większość z nas nie planuje swoich wydatków? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Annę Ostaszkiewicz, prowadzącą program "Zabójcy długów".

  89 cm w biodrach, 60 w talii i 87 w biuście - to wymiary Dominiki "Wodzianki" Zasiewskiej. Dlatego Dominika dostaje wiele zawodowych propozycji i musi dbać o swoje ciało, by tak wyglądało. Co robi, by mieć jędrne pośladki, uda i brzuch? Tylko nam pokazała, jak ćwiczy i zdradziła swoje sposoby na sylwetkę, której pozazdrościć może jej każda kobieta.

  O tym, jak powinna wyglądać sypialnia, co powinno się w niej znaleźć, a czego powinniśmy kategorycznie unikać, powiedziała nam Natalia Ngujen, architekt i juror programu „Bitwa o dom”. Macie telewizor w sypialni? ;)

  Z Agnieszką Kaczanowską, założycielką portalu mamopracuj.pl i Agnieszka Dorską, która została zwolniona z pracy z powodu zajścia w ciążę rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, jak wygląda sytuacja młodych mam na rynku pracy w Polsce.

  Okazuje się, że przy przygotowywaniu posiłków można z powodzeniem modelować swoją sylwetkę. Jak? Instrukcje poniżej - oczywiście w wykonaniu Sylwii Wiesenberg.

  W studiu Dzień Dobry TVN Zbigniew Urbański zaprezentował kilka wózków, w których można wozić dwójkę dzieciaków. Idealne na każdą porę roku oraz na ekstremalne warunki panujące na mieście.

  Według danych Komendy Głównej Policji w 2011 roku 113 546 osób padło ofiarą przemocy domowej. Ponad 70 tys. stanowiły kobiety. W 1998 roku pilotażowo została wprowadzona procedura „Niebieskiej karty”, która ma służyć przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był adwokat Luka Szaranowicz.

  ... twierdził, że jest policjantem, był czuły, opiekuńczy, chciał dziecka..., wkrótce po urodzinach syna okazało się, że nie jest tym za kogo sie podawał, a lista oszukanych przez niego kobiet jest długa... Jak powinny postępować ofiary oszustw matrymonialnych i czy mogą liczyć na zadośćuczynienie? W studiu Dzień Dobry TVN kwestią tą zajął się mecenas Luka Szaranowicz.

  Zima to bardzo trudny okres dla naszej skóry. Jak dbać o skórę zimą? Jak przygotować ją na mróz i różnicę temperatur? Gościem Dzień Dobry TVN była dr Izabela Tilszer, lekarz medycyny estetycznej, która opowiedziała o domowych sposobach przywrócenia blasku skórze.

  14-latka przebiegła przez pasy na czerwonym świetle. Została potrącona przez kierowcę. Kuriozalnie - to potrącona dziewczyna stała się obiektem postępowania sądowego. Policja uznała ją za zdemoralizowaną. Dlaczego? Czy polskie sądy działają sprawnie i sprawiedliwie? Gościem Dzień Dobry TVN był adwokat Luka Szaranowicz.

  W TVN Cafe, dwie znane blogerki: Tamara Gonzales Perea (Macademian Girl ) i Ola Gąsiorowska (Almaa in Wildfox7) zdradziły, jak za pomocą dodatków tchnąć nowe życie w starą sukienkę! Udowodniły także, że na sylwestrowy strój wcale nie trzeba wydawać majątku i warto sięgnąć po rzeczy, które mamy już w szafach.

  Czy mamy szansę odzyskać pieniądze od naciągacza, który podstępem namówił nas na podpisanie umowy i wpłacenie zaliczki? Co zrobić gdy w takiej sytuacji policja nie chce interweniować? O tym jak walczyć z oszustami, w studiu Dzień Dobry TVN, powiedział nam Luka Szaranowicz.

  Jak sprawić by nasz wigilijny stół oddawał świąteczny nastrój, a jednocześnie, wystrojem nadążał za aktualnymi trendami, pokazały nam panie Magda i Beata. Czym charakteryzuje się styl "country" a czym "barokowy"?