Porady

  Pęknięta prezerwatywa zazwyczaj budzi silne emocje u obojga partnerów. Pierwszą myślą w tej sytuacji jest ryzyko niechcianej ciąży. Jednak jeżeli zabezpieczenie przerwie się w przypadku jednonocnej przygody, dużym ryzykiem jest także zarażenie się chorobą weneryczną.

  Funchal to szóste co do wielkości miasto w Portugalii i najistotniejszy ośrodek Regionu Autonomicznego Madery. Funchal to również ważny port rybacki i handlowy, położony nad Oceanem Atlantyckim.

  Dzielnica Gamla Stan leży na 4 małych wyspach znajdujących się w centrum Sztokholmu i jest główną atrakcją miasta. Została założona przez Birgera Magnussona w XIII wieku. Zamieszkuje ją około 3 000 osób. Jest obowiązkowym punktem dla każdego turysty, który po raz pierwszy odwiedza Sztokholm.

  Ile kosztuje remont mieszkania w kamienicy, a ile w bloku? Koszt może wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy – zależnie od powierzchni, zakresu prac i standardu wykończenia. Możliwa jest zarówno opcja ekonomiczna, w ramach której korzysta się z tańszych materiałów i wiele prac wykonuje samodzielnie, jak i sytuacja, gdy wykonawstwo w całości zleca się specjalistom.

  Są takie produkty, które zna i kupuje absolutnie każdy. W prawie każdym sklepowym koszyku ląduje król polskich stołów – ser żółty. Jego odmian jest naprawdę sporo, ale czy wiemy, który wybrać? Czy tańszy oznacza gorszy? O tym opowiedziała nam Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny.

  Auto, choć najbardziej brudzi się jesienią i zimą, powinno być utrzymywane w czystości bez względu na porę roku. W tym celu możemy skorzystać z różnego rodzaju myjni lub wysprzątać pojazd samodzielnie. Jak skutecznie myć samochód?

  La Plata to miasto położone we wschodniej części Argentyny, 55 km od stolicy kraju, Buenos Aires. Znajduje się tam wiele ciekawych obiektów historycznych i kulturalnych, a także różnorodne atrakcje turystyczne. Co warto odwiedzić w miasteczku La Plata?

  Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych, zaraz obok zrzucenia kilku kilogramów, jest nauka języka obcego. Czy da się przyswoić nową wiedzę w szybkim tempie? Bartosz Czekała, poliglota, nie ma wątpliwości, że tak. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak to zrobić.

  Impreza sylwestrowa to nie lada wyzwanie dla pań, które u schyłku starego roku pragną doskonale się bawić i przy okazji pięknie wyglądać. W ramach przygotowań do uroczystości warto zatroszczyć się nie tylko o elegancką kreację czy modną fryzurę, ale także o wygodne buty. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym modelka Beata Charkiewicz, która na co dzień prowadzi kursy profesjonalnego poruszania się na szpilkach.

  Kierowcy, którzy nie parkują swoich samochodów zimą w garażu, doskonale znają poranne rytuały, które trzeba wykonać przed wyruszeniem w drogę. Samochód bywa pokryty śniegiem, a szyby i lusterka szronem. Do tego dochodzi zamarznięty zamek. Oto sprawdzone patenty na jego otwarcie.

  Bombki z cekinów pięknie się prezentują i często stanowią efektowną ozdobę choinki. Można je wykonać na wiele sposobów: wszystko zależy od kolorów cekinów, wstążek i koralików, a przede wszystkim – od oczekiwań oraz fantazji. W jaki sposób wykonać tak piękną dekorację? Wbrew pozorom jest to całkiem proste.

  Gdy świeci się kontrolka ABS, to jest to znak, że pora odwiedzić najbliższy warsztat samochodowy. Jednak wstępną diagnozę problemu można wykonać samodzielnie. Sprawdź, jak to zrobić.