Co się dzieje podczas dachowania? Tych rzeczy nie można trzymać luzem w aucie

Co się dzieje podczas wypadku?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co się dzieje podczas wypadku?
Co się dzieje podczas wypadku?
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Mało kto, wsiadając codziennie do auta zastanawia się, czy jest maksymalnie zabezpieczony na wypadek dachowania. Jeżeli w twoim aucie na wierzchu leżą klucze, parasolki czy inne przedmioty, które mogą cię zranić podczas wypadku, powinieneś je natychmiast schować. Jak zapakować się na wyjazd, by zapewnić sobie bezpieczeństwo?

Symulator samochodu

Statystyki dotyczące wypadków samochodowych w Polsce są naprawdę zatrważające. Nasza reporterka Agata Zjawińska pod opieką Romana Nowaka z Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego postanowiła wsiąść do symulatora i pokazać widzom Dzień Dobry TVN, co może się stać z pasażerem i kierowcą w trakcie wypadku.

- Przed nami długi weekend, wcielimy się w rolę kaskaderów, by pokazać widzom, co dzieje się w środku samochodu podczas dachowania - tłumaczyła reporterka. - Można sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby zamiast pluszowych misiów byłyby tu ciężkie przedmioty - dodała.

- Mam cztery rzeczy na głowie, a gdyby to były klucze czy inne elementy, które często wozimy w samochodzie, to narażamy tym swoje zdrowie i życie - zaznaczył Roman Nowak.

Co się dzieje w trakcie wypadku?

Ekspert dodał, by nie zostawiać ciężkich rzeczy na fotelu z tyłu. Walizki powinny być zabezpieczone w bagażniku. - Nieraz wychodzimy z założenia, że to tylko na chwilę, że to tylko kawałeczek. Nigdy nie wiemy, co się rzeczywiście może wydarzyć na nawet krótkim odcinku - tłumaczył w Dzień Dobry TVN.

Gdybyśmy podczas dachowania nie mieli zapiętych pasów, odcinek szyjny kręgosłupa byłby narażony na poważne uszkodzenia. - Po to zapinamy pas bezpieczeństwa, żeby w takich sytuacjach możemy czuć się bezpiecznie - podkreślił Dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Jak zapakować bagaż na wyjazd? Jak tłumaczył Roman Nowak, masa bagażu powinna być odpowiednio rozłożona, a rzeczy nie powinny się przesuwać. Jakie jeszcze rady warto wcielić w życie?

Zobacz całą relację w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: ddtvn

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?