Dzień Dziecka w Poznaniu. Jakie atrakcje odbędą się 1 czerwca?

Biegnące dzieci
Dzień Dziecka w Poznaniu. Jakie atrakcje odbędą się 1 czerwca?
Źródło: Valerii Apetroaiei/GettyImages
Chcesz, by Dzień Dziecka 2024 był wyjątkowy? Oto wydarzenia, na które warto zabrać swoją pociechę, odbywające się w Poznaniu. Z pewnością długo nie zapomni spędzonego z rodzicami czasu. Z niektórych atrakcji można skorzystać nie tylko w sobotę, 1 czerwca, ale też w niedzielę.

Dzień Dziecka w Poznaniu

W Dzień Dziecka warto nie tylko złożyć życzenia i wręczyć prezent swojemu maluchowi, ale też spędzić razem trochę czasu na beztroskiej zabawie. Naprzeciw potrzebom rodziców, którzy chcieliby tego dnia wziąć dziecko w jakieś wyjątkowe miejsce i wspólnie z nim wziąć udział w różnorodnych atrakcjach, wychodzi wiele instytucji z Poznania. 1 czerwca odbędzie się zatem szereg ciekawych wydarzeń, które sprawią, że dziecko na długo zapamięta ten dzień. Niektóre imprezy potrwają przez cały weekend. Gdzie warto się wybrać?

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Dzieci

DD_20240331_Szkola_rep_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
“Back to school” - rodzice na miejscu dzieci
“Back to school” - rodzice na miejscu dzieci
"Konfrontacje Agaty" - Mieć czy nie mieć dzieci?
"Konfrontacje Agaty" - Mieć czy nie mieć dzieci?
“Prace domowe spisuję od innych” (napisy)
“Prace domowe spisuję od innych” (napisy)
Na co dzieci wydają pieniądze?
Na co dzieci wydają pieniądze?
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Mama, niania czy żłobek - co najlepsze dla dziecka?
Mama, niania czy żłobek - co najlepsze dla dziecka?
Co robią rodzice, gdy dzieci idą spać? - napisy
Co robią rodzice, gdy dzieci idą spać? - napisy
Odgracamy pokój dziecięcy - napisy
Odgracamy pokój dziecięcy - napisy

Dzień Dziecka z Centrum Szyfrów Enigma

Organizatorzy wydarzenia zapraszają całe rodziny do bezpłatnej Strefy Szyfrów w Centrum Szyfrów Enigma. Odbędą się tam między innymi zajęcia z animatorką.

"W Strefie Szyfrów będą dostępne interaktywne nośniki edukacyjne wraz z prostymi instrukcjami. Dzięki nim można poznawać tajniki kryptologii poprzez zabawę i rozwiązywanie łamigłówek. Dzieci, wspólnie z dorosłymi, mogą nie tylko rozwijać swoje umiejętności, ale również spędzać wspólnie czas w bardzo twórczy sposób!" - zapowiadają pomysłodawcy eventu.

Atrakcje na Dzień Dziecka 2024 w Poznaniu

Na jakie jeszcze atrakcje warto wybrać się w Poznaniu z okazji Dnia Dziecka? Oto lista wybranych wydarzeń:

 • Dzień Dziecka w KontenerART - 1-2 czerwca 2024, w godzinach 13-19 - Zaplanowano wiele różnorodnych atrakcji, między innymi zawody i konkursy z nagrodami, wspólne rysowanie, wielkie bańki mydlane, lody rzemieślnicze i pyszne gofry czy stoisko z watą cukrową i popcornem.
  • Spacer teatralny w Teatrze Animacji w Poznaniu - 1 czerwca 2024, o godzinie 14:40 - podczas wycieczki będzie można zobaczyć, jak wygląda teatr od kulis, zajrzeć do teatralnego magazynu, a także podziwiać Galerię Lalek. Przewodnikami podczas spaceru będą osoby, które teatr znają tak, jak nikt inny. Bilety w cenie 5 złotych.
   • Dzień Dziecka w Kinie Pałacowym - 1-2 czerwca 2024 - Przez cały weekend w kinie gościć będą propozycje filmowe dla najmłodszych. Dzieciaki będą mogły obejrzeć między innymi bajki: "Basia. Jestem w sam raz", "Narzeczona dla kota", "Kicia Kocia na pikniku". Cena biletu - 15 złotych.

    Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

    Zobacz także:

    Autor: Regina Łukasiewicz

    Źródło: poznan.eska.pl, gloswielkopolski.pl

    Źródło zdjęcia głównego: Valerii Apetroaiei/GettyImages

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości