Porady

  Porady

  Podróżowanie pociągiem to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną szybko i komfortowo dostać się do innego miasta, a nawet kraju. Pasażerowie cenią sobie możliwość pokonywania określonych tras w wygodnym przedziale, jednak nierzadko natrafiają na przeszkody, chociażby w postaci problemów z przydziałem miejsc siedzących. Okazuje się, że numeracja foteli w wagonach ma niebagatelne znaczenie, a rezerwacja oparta jest na praktycznym systemie. Jaka informacja ukryta jest pod cyframi znajdującymi się na bilecie?

  Wiele osób decyduje się na wypalanie traw bez świadomości, ile szkód takie działanie może wyrządzić na różnych płaszczyznach. Ustawa z 2004 roku o ochronie przyrody obejmuje zakaz wypalania pastwisk, łąk, nieużytków, a także trzcinowisk i szuwarów, rowów, szlaków kolejowych oraz pasów przydrożnych. W tym roku skala pożarów jest wyjątkowo duża. Dlaczego ten zabieg jest szkodliwy i niebezpieczny oraz jakie kary grożą za takie postępowanie?

  Jak zorganizować wyprawę, aby maluchy dobrze się bawiły, a rodzice mieli chwilę dla siebie i mogli doładować baterie? Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne.

  Wiosna to zmiany – w przyrodzie, otoczeniu i nastroju wielu z nas. To także czas tzw. wiosennych porządków w domu i wokół niego. Sprzątanie w ogrodzie to nie tylko przycinanie roślin, sadzenie nowych czy grabienie zbędnych liści i gałęzi. Równie ważne jest zadbanie o czystość elewacji, podjazdu, ścieżki czy innych przestrzeni ogrodowych wyłożonych kostką, zalanych betonem, etc. Do tego przydaje się takie urządzenie jak myjka ciśnieniowa. Jak działa i które wiosenne porządki może ułatwić?

  Makaron z sosem serowym to potrawa znana i lubiana na całym świecie. Przygotowanie tego posiłku nie zajmuje więcej niż 15-20 minut, dlatego może być podany na przyjęciu czy spotkaniu rodzinnym.

  Wizyta u mechanika samochodowego może być nie mniej stresująca niż ta u dentysty. Obawiając się wysokich kosztów naprawy, czy to zęba, czy auta, możemy odkładać go w nieskończoność. Warto jednak się zmobilizować, aby uniknąć zwiększenia kosztów. Sprawdź, co zrobić, aby wizyta u mechanika przebiegła bezstresowo i komfortowo. 

  Zawiasy, klamki i uchwyty do mebli często są wykonywane z mosiądzu. Można go spotkać nie tylko we wnętrzach pełnych antyków, ale i w miejscach bardziej nowoczesnych. Warto dowiedzieć się, co zrobić, by zawsze wyglądały jak nowe. Jak wyczyścić mosiądz?  

  Cyberprzestępcy ciągle szukają nowych sposobów na kradzież pieniędzy lub danych innych ludzi. Wojna w Ukrainie i zaangażowanie w nią kolektywu Anonymous jest dla nich kolejną okazją. Jak odróżnić oszustwa cyberprzestępców od działań haktywistów z Anonymous?

  W związku z atakiem Rosji na Ukrainę, wiele sklepów wycofuje produkty importowane z Rosji, a osoby prywatne rezygnują z ich kupowania. Sytuacja dotyczy także produktów pochodzących z Białorusi. Które produkty importowane są z tych krajów? Po czym je rozpoznać?

  Pęknięta prezerwatywa zazwyczaj budzi silne emocje u obojga partnerów. Pierwszą myślą w tej sytuacji jest ryzyko niechcianej ciąży. Jednak jeżeli zabezpieczenie przerwie się w przypadku jednonocnej przygody, dużym ryzykiem jest także zarażenie się chorobą weneryczną.