Porady

  Porady

  Jak zabezpieczyć swoje interesy za życia spadkodawcy? - Dobrze wiedzieć za wczasu, jakie są możliwości i rozwiązania - mówi mecenas Luka Szaranowicz w Dzień Dobry TVN. Co stanie się z naszym majątkiem po śmierci? Warto pomyśleć o tym już za życia. W jakich okolicznościach można odwołać testament?

  O życiu z osobą uzależnioną i wychodzeniu z nałogu rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Rafałem Porzezińskim, dziennikarzem, wydawcą i współautorem audiobooka "Dwanaście kroków wg Felka alkoholika poznaje Rafał hazardzista”. Kim jest tytułowy Felek? Na czym polega program tzw. 12 kroków? Czy alkoholik może na dobre wyleczy się z uzależniania?

  Pani Wioletta z Łodzi kilka lat temu podżyrowała swojej przyjaciółce kredyt. Po pewnym czasie ta przestała spłacać raty pożyczki. W mininym roku komornik poinformował Panią Wiolettę o zajęciu jej wynagrodzenia. Mecenas Luka Szaranowicz radzi w Dzień Dobry TVN, co w takiej sytuacji powinna zobić Pani Wioletta.

  Z gościem Dzień Dobry TVN mecnasem Luką Szaranowiczem rozmawialiśmy o odpowiedzialności za niedotrzymanie umowy. Jakie konsekwencje podniesie osoba lub instytucja, która nie będzie chciała wywiązać się z podpisanej umowy? Co powinna zrobić bohaterka naszego reportażu, Pani Justyna?

  Czasami w biegu zapominamy o drugim śniadaniu, brakuje nam czasu także na obiad, a dzięki gadżetom, które do studia Dzień Dobry TVN przyniósł Zbigniew Urbański, teraz będzie to możliwe. Zobaczcz silikonowe pojemniki na kanpki o różnych kształtach, lunchboxy i termiczne kubki. - Najważniejsze jest to, żeby bylo co do tych lunchboxów włożyć - mówił w Dzień Dobry TVN Marcin Prokop. Jakim gadżetem zachwycił się nasz "Pan gadżet"?

  Jak wynika z raportu Narodowego Banku Polskiego, sytuacja finansowa polskich gospodarstw domowych jest coraz gorsza. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Ostaszkiewicz – prowadzącą program „Zabójcy długów” na TVN Style, która naszym widzom radziła m.in.: jak można pozbyć się kredytów, jak rozsądnie korzystać z karty kredytowej i jak zaoszczędzić pieniądze w czasach kzyzysu.

  Samotnie wychowujesz niepełnosprawne dziecko? Zostały Ci przyznane alimenty, ale chcesz by ich kwota wzrosła? Jak podwyższyć alimenty od ojca dziecka, jak wałczyć o swoje prawa i egzekwować czyjeś obowiązki opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN adwokat Luka Szaranowicz.

  Ponoć trzeba nam czterech uścisków dziennie, by być zdrowym! Czy to możliwe, żeby przytulanie się wspomagało nasz system immunologiczny, łagodziło ból i obniżało ciśnienie? - Przytulanie się to jest bardzo poważna sprawa, tu się nie ma co śmiać - mówiła w Dzień Dobry TVN psycholog Tatiana Ostaszewska-Mosak. Zatem przytulajmy się jak najczęściej! A jakie skutki może mieć deficyt bliskości i czułości?

  Jesień nie jest łaskawa dla naszego obuwia. Każda kropla deszczu może powodowa korozję butów. Zamsz, nubuk, skóra i tworzywa sztuczne. Wszystkie wymagają specjalnego i oddzielnego traktowania. Jakiego? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy mistrza szewskiego Jacka Kamińskiego.

  Gdy uśmiecha się Ewelina Rydzyńska, to zdaniem Marcina Prokopa, rośnie temperatura w studio Dzień Dobry TVN. Nasza dyżurna stylistka tym razem o tym, jak przerobić suknię ślubną, by móc ją nosić na inne okazje. Zobaczcie, jak przerobiła swoją suknię ślubną i ile ją ta przeróbka kosztowała?

  Sławomir Sroka w sierpniu ubiegłego roku znalazł telefon komórkowy bez karty. Postanowił go zatrzymać. Po jakimś czasie do jego drzwi zapukała policja. Co powinniśmy zrobić, gdy znajdziemy cudzą rzecz, zapytaliśmy adwokata Lukę Szaranowicza.

  Z plastikowymi końcówkami, z włosia dzika, do robienia przedziałka. Dla kobiet jak i dla mężczyzn. Okazuje się, że wybór akcesoriów do włosów to nie taka prosta sprawa. Każdy włos jest inny, posiada odmienną strukturę, dlatego do każdego jego typu powinniśmy dobrać odpowiednią szczotkę. W studiu Dzień Dobry TVN stylistka fryzur Paulina Olejnik zdradziła, czym kierować się przy wyborze szczotki do włosów.

  W studiu Dzień Dobry TVN adwokat Luka Szaranowicz odpowiedział na pytania naszego widza: jak długo musimy płacić alimenty na dorosłe dzieci i, co zwalnia nas z obowiązku alimentacyjnego?

  Kiedy mamy w domu psa lub kota, a wkrótce na świat ma przyjśc nasze dziecko, to pierwsza myśl jaka przychodzi nam do głowy, to oddać pupila w dobre ręce. Nie jest to jednak jedyne wyjście z klopotliwej sytuacji. W studiu Dzień Dobry TVN zoopsycholog i behawiorysta Antonina Kondrasiuk opowiedziała o tym, jak przygotować pupila na narodziny dziecka oraz jak stopniowo pozbawić zwierzę dotychczasowych przywilejów.

  Coraz więcej osób ma problemy z zasypianiem. Większość z nas sięga od razu po tabletkę nasenną. A okazuje się, że można inaczej. Jak przygotować sypialnie do kojącego snu? W studiu Dzień Dobry TVN tajemnice sypialnianej eknalwy zdradził Zbigniew Urbański. Zaprezentował także wyjątkowy przedmiot do masażu dla singla, materac, w którym ciało człowieka przyjemnie się zapada oraz kołdrę z puchu syberyjskiego.

  Zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne, zdrowotne czy zabiegi SPA to duża część oferty w obszarze sprzedaży grupowej. Czy cena produktu zawsze świadczy o jego wartości? Czy warto kupować w sieci usługi kosmetyczne? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: kosmetolog, Beata Wątorowska oraz Aleksandra Frączek, prawnik z Federacji Konsumentów.

  Cykl "Luka w prawie", w którym adwokat mecenas Luka Szaranowicz odpowiada na Wasze pytania, wrócił po wakacjach na antenę Dzień Dobry TVN. Kiedy komornik ma prawo nas eksmitować? Czym jest lokal socjalny i komu przysługuje? Czym różni się od lokalu zastępczego? Na te wszystkie pytania odpowiedzial w Dzień Dobry TVN nasz ekspert Luka Szaranowicz.

  Co prowadząca program "Wiem co jem" w TVN Style, Katarzyna Bosacka, znalazła w konserwach podczas sojego dochodzenia? W których konserwach w ogóle nie ma mięsa? Czy w konserwach są konserwanty? Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając ze sklepowej półki konserwę?

  Po wakacjach przychodzi czas, by się nimi pochwalić. I tak powstają obfite galerie zdjęciowe nasze, naszych dzieci oraz całych rodzin, które mogą paść ofiarą niewybrednych przeróbek. Fundacja Dzieci Niczyje właśnie rozpoczęła kampanię „Pomyśl zanim wrzucisz”. Kampania ma na celu uświadomienie rodzicom zagrożeń, jakie niesie za sobą nieroztropne publikowanie zdjęć swoich dzieci w Internecie. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Marcin Sołodki z Fundacji Dzieci Niczyje.

  Dobrze dobrany makijaż powinien dodawać urody, a nie jej odejmować. O tej porze roku makijażowe trendy są zmysłowe i odważne. Mocno pomalowane usta i oczy to hit tego sezonu! Makijażystka gwiazd Eryka Sokólska udzieliła kilku rad, jak wyglądać pięknie i ponętnie całą jesień i zimę.

  17 proc. z nas spóźnia sie do pracy przynajmniej raz w tygodniu! Z czego wynika notoryczne spóźnianie sie i czy da się z tego "wyleczyć" lub nad tym zapanować? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z trenerem biznesu Magdaleną Nowakowską.

  W co zainwestować dziś, by na starość mieć pieniądze? Jak zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ekonomistą CNBC Markiem Tejchmanem.

  Badania pokazują, że dzieci, które jedzą co trzy godziny lepiej się uczą. Jak zrobić takie śniadanie, by lądowało w żołądku dziecka, a nie w koszu na śmieci? Czym jest system pudełkowy Kasi Bosackiej i dlaczego jest taki skuteczny? Czy jabłko jest dobrym pomysłem na drugie śniadanie?

  Reporter Dzień Dobry Marcin Sawicki rozmawiał z dwoma fachowcami, którzy cieszą się, kiedy benzyna dobija do 6 złotych za litr. Czy instalację gazową można zamontować w każdym samochodzie? Ile kosztuje taka przeróbka oraz jakie błędy najczęściej popełniają użytkownicy samochodów z instalacją LPG?

  Co zrobić, by podczas wakacyjnych wojaży tusz na rzęsach nie rozmazywał się i, by oczy wyglądały pięknie? Wizażystka Eryka Sokólska radzi w Dzień Dobry TVN, jaki tusz wybrać, jak go nakładać i jak zmywać? Czy odżywki do rzęs rzeczywiście je wzmacniają? Czy nasz ekspert poleca doklejane rzęsy?

  Im bliżej lata, tym więcej energii do zabawy. Doskonale wiedzą o tym nasi mali eksperci, którzy tym razem testowali klocki, szmaciane zabawki i zwierzaki. Co docenili w klockach: Bartek, Amelka i Hania? Komu najbardziej podobały się szmaciane zabawki?

  Coraz większą popularność zyskują diety oczyszczające, głodówki, czyli takie potrawy, które oczyszczają nasz organizm z toksyn. Czy taki sposób żywienia to kolejny dietetyczny mit? Czy mogą być wstępem do anoreksji? Czy ocet jabłkowy, sok z kapusty i sok z cytryny, którym przypisuje się właściwości odchudzające rzeczywiście je posiadają? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyczkę Barbarę Dąbrowską- Górską.

  Nie można zwolnić pracownika po urlopie macierzyńskim, chyba że zakład ogłosi upadłość lub pracownik zostaje zwolniony dyscyplinarnie. Oczywiście, żeby kogoś zwolnić dyscyplinarnie trzeba mieć ku temu dobry powód, bo musi to być poważne naruszenie obowiązków pracowniczych. Jak można dochodzić swoich praw? Czy zwolniona osoba może domagać się odszkodowania? Na te pytania odpowiada ekspert adwokat Luka Szaranowicz.