Porady

  80-letnia Pani Teresa z Gdańska potrzebowała gotówki na spłatę zadłużonego mieszkania. Doszło do podpisania umowy pożyczki. Dlaczego potem starszej Pani odebrano mieszkanie i dorobek życia? I czy działo się to zgodnie z prawem? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, adwokat Piotr Kaszewiak.

  Nie możemy wychowywać dzieci w sterylnych warunkach, bo wtedy będą narażone na każdą możliwą infekcję. Czy jeśli pies jest regularnie odrobaczany i kąpany jest bezpieczny dla dziecka? Jak kontakt z psem wzmacnia tworzenie przyszłych relacji społecznych i empatii? Jak wychować psa, by nie zaatakował dziecka? Jak ważna jest wyobraźnia rodzica w relacji: dziecko - pies - rodzic? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Katarzyna Skrzynecka oraz Aneta Awtoniuk - terapeutka zachowań psów.

  Pokaż mi swoje biurko, a powiem Ci kim jesteś. Anna Nowak-Ibisz postanowiła uporządkować biurka wszystkim Polakom. Znaczniki do kabli, kostka z gniazdkami, baza do ładowania, karteczki, które organizują nam życie oraz specjalne gumki.

  Lateks, pianka, z surowców naturalnych, sprężynowe, a może inne wypełnienie? Jakie materace są idealne dla alergików? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Patrycja Wnorowska, która prowadzi blog dla alergików. Czego uczuleni na kurz i roztocza powinni unikać?

  Nawilżajmy pomieszczenia, w których przebywamy i śpimy - namawia Anna Nowak-Ibisz. Dlaczego nawilżanie mieszkań jest tak ważne? Jak działa jonizator powietrza? Jak często trzeba zmieniać wodę w nawilżaczu? W studiu Dzień Dobry TVN Pani Gadżet zaprezentowała kilka najlepszych nawilżaczy.

  "Życie jest gdzie indziej" Milana Kundery oraz "Patka i Pepe. Tajemnica Meduzy" Agnieszki Szczepańskiej - te książki poleca tym razem dziennikarka Anny Dziewit. Dlaczego warto je przeczytać? Posłuchajcie rekomendacji Anny Dziewit w Dzień Dobry TVN.

  Wypadek Michaela Schumachera pokazuje jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia podczas wyjazdu na narty. Krzysztof Wasilewski, ekspert ubezpieczeniowy, był naszym gościem w studiu Dzień Dobry TVN. Jaka polisę wybrać, co ma definiować i jak dobrać ubezpieczenie do naszych potrzeb?

  Stylizacje poukładała według grup wiekowych. Karolina Gliniecka, blogerka modowa Charlize Mystery, w studiu Dzień Dobry TVN pokazała, jak za pomocą ubrań modyfikować nie zawsze idealną sylwetkę.

  Mariusz Urbanek – „Tuwim. Wylękniony bluźnierca”. Max Cegielski – „Leksykon buntowników” . Joris Luyendijk - „Szokujące fakty z życia reportera”. Oto książki, które poleca Anna Dziewit. A Wy - od jakiej książki zaczęliście nowy rok?

  Aż 80% Polek nie akceptuje swojego wyglądu i chciałoby coś w sobie zmienić. Dlaczego tak jest? O tym jak polubić swoje ciało i nie wstydzić się siebie rozmawialiśmy z aktorką Agnieszką Kaczorowską i psychologiem Marią Rotkiel.

  Właścicielki butiku wnętrzarskiego - Beata Michala i Magda Bannatyne, w studiu Dzień Dobry TVN, zdradziły w jaki sposób dekorować świąteczny stół. Czy co roku panuje inna moda na tego typu dekoracje? Jak zrównoważyć dekoracje z potrawami, by te ostatnie nie zniknęły z pola widzenia biesiadników?

  Katarzyna Sobczyk-Osuchowska, która prowadzi bloga oraz pracownię dekoratorską i sklep z artykułami dekoracyjnymi, w studiu Dzień Dobry TVN zdradziła przepis na sukces dekoracyjny. Jak ozdobić swój dom na Święta Bożego Narodzenia?

  Maja Popielarska oraz Katarzyna Osuchowska, autorka bloga o dekoracji wnętrz, w studiu Dzień Dobry TVN, pokazały, jak zrobić wieńce bożenarodzeniowe. Ogoliły koguta, zgromadziły bombki i dodały sztuczne i suszone owoce. I tak stworzyły cudowne wieńce, które ozdobią każde drzwi.

  Uwaga na łososia hodowlanego! Ta ryba może być niebezpieczna dla zdrowia. Dlaczego? O tym w Dzień Dobry TVN dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Jak rozróżnić dobrego łososia od złego?

  Co zrobić, by dziecko więcej jadło? Ile naprawdę musi jeść dziecko? Kiedy dziecko cierpi na brak apetytu, a kiedy to rodzice tak interpretują ilości pochłanianego przez nie pożywienia? Jak przemycić do posiłku dziecka warzywa i , jak podać posiłek, by dziecko chciało go zjeść? O to, w studiu Dzień Dobry TVN, zapytaliśmy: Annę Rzeszotek, ekspertkę ds. żywienia Nestlé Polska oraz psychologa Ewę Ulrich, która odpowiadała także na pytania internautów na czacie.

  "Meta" znaczy "ponad", "poza". „Nie ma diety cud. Znaczenie ma tylko świadomość i dyscyplina” twierdzi Małgorzata Waluszewska – autorka metadiety. Gościliśmy ją w Dzień Dobry TVN wraz z psychologiem Jackiem Santorski. Okazuje się, że można osiągnąć witalność, doskonałą figurę oraz pozostać w zdrowiu długie lata - bez wyrzeczeń!

  Sylwię Wiesenberg pokochali Amerykanie! Trenerka fitness, z równie wysportowanymi pomocnicami, w studiu Dzień Dobry TVN, pokazała zestaw ćwiczeń na jędrne pośladki. Czy po trzydziestce można mieć figurę nastolatki?

  Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer i Pani Gadżet - Anna Nowak - Ibisz, w Radości, zakładali łańcuchy na koło, a Anna pozowała przy czarnej bryce! Wszystko w otoczeniu jeszcze zielonej gęstwiny.

  Wśród mikołajkowych propozycji Anny Dziewit, naszego mola książkowego, znalazły się książki z trzech kategorii: dla najmłodszych „Auta” i „Babcia Rabuś”, dla panów: „Pozostał Gniew”, oraz dla pań „ Brzemię rzeczy utraconych”.

  Swoje dzieci edukują w domowym zaciszu. Dlaczego? W jaki sposób organizują ich dzień nauki ? Jak sami twierdzą - nauka w domu nie wyklucza kontaktu z nauczycielami. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Joanna Dzieciątko, która uczy swoje dzieci w domu, oraz Mariusz Dzieciątko - prezes Stowarzyszenia Edukacja w Rodzinie. Jaka jest przewaga modelu edukacji w domu nad modelem edukacji domowej?

  Dlaczego aż 60 proc. akceptuje klapsy, a 40 proc. akceptuje bicie dzieci, choć od 2010 roku obowiązuje w Polsce zakaz bicia? O różnicy pomiędzy klapsem a uderzeniem i skutkach bicia dzieci rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną Janko, pisarką i felietonistką Zwierciadła. Czy bite dzieci, gdy dorosną, same będą stosowały przemoc wobec swoich dzieci? Co nasz gość sądzi na temat wypowiedzi Wojciecha Cejrowskiego, który mówi: "że, gdyby nie dostał od swojej babci ścierą po twarzy parę razy, to nie wyrósłby na takiego porządnego człowieka"?

  Czym jest uporczywe nękanie, czy dotyczy tylko "celebrytów", jak z nim walczyć? W Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa śledczego Adama Straszewicza i prawnika Piotra Schramma, którzy przybliżyli nam, coraz popularniejsze w Polsce, zjawisko "stalkingu".

  W studiu Dzień Dobry TVN Anna Nowak Ibisz, Pani Gadżet, tym razem zajęła się inhalatorami i termometrami. Nadchodzi zima, więc na pewno większości z nas się przydadzą. Który inhalator wybrać? Jaki termometr zmierzy temperaturę najlepiej?

  "Nie siadaj na schodach, bo dostaniesz wilka", "Nie przykładaj zimą języka do metalowych przedmiotów", "Nie wspinaj się na drzewa", "Nie baw się zapałkami". Zakazy i upominania rodziców mają na celu uchronienie dzieci przez małymi i dużymi tragediami. To czemu dzieci je lekceważą? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Zuza Ziomecka, Hubert Urbański, psycholog Dorota Kalinowska oraz Ewa Bukowska. Jakie grzechy na swoim dziecięcym sumieniu mają nasi goście?

  Pewien amerykański chłopak poznał w barze dziewczynę. Po powrocie do domu wysłał jej, w ramach wyznania uczyć, filmik. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jego konwencja. Filmik, a raczej jego trawestacje, stały się hitem Internetu. W studiu Dzień Dobry TVN Rafał Brzozowski i Radosław Majdan rozmawiali o tym, jak NIE podrywać kobiet. Towarzyszyła im socjolog dr Emilia Paprzycka. Jak wyglądają sygnały, które wysyłają kobiety zainteresowane mężczyzną?

  Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą danych z dokumentów i pieniędzy z kart pay-pass? Czy wystarczy kawałek folii aluminiowej włożony do portfela, czy jednak powinniśmy zaopatrzyć się w specjalny portfel? Z Kubą Klawiterem, prowadzącym program "Nowy gadżet" w TVN Turbo i Piotrem Nawrockim, specjalistą ds. zabezpieczeń dokumentów rozmawialiśmy o tym, jak nie dać się okraść nowoczesnym złodziejom.

  Nie każda dziewczynka może być baletnicą, nie każdy chłopiec piłkarzem. Jak dobrać odpowiedni sport do wieku i predyspozycji dziecka? Dlaczego ambicje rodzica czasem trzeba wyrzucić do kosza? O tym w studiu Dzień Dobry TVN: aktor i trener karate Robert Moskwa, psycholog sportu Katarzyna Selwant oraz Mira Puczko - mama trójki dzieci, które skaczą do wody.

  Przeprowadzka do dużego miasta przypomina wypłynięcie na szerokie wody. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dziennikarz Jakub Porada oraz piosenkarka Magda Steczkowska, którzy pierwsze swoje kroki stawiali właśnie w Warszawie. Jak przetrwali, jak sobie radzili i z czego rezygnowali?

  Mogą pomóc Ci się odchudzić. Wskazują nie tylko wagę, ale i zawartość tłuszczu w organizmie. Jednak nie wszystkie ważą tak samo. Jaka jest granica ich błędu? Jakie wagi wybierać? O tym w Dzień Dobry TVN Pani Inspektor Gadżet - Anna Nowak-Ibisz.

  Jak najskuteczniej ukarać nastolatka? Czy karać w ogóle? Jak odróżnić, kto jest motywowany pozytywnie, a kto jest " nieprzemakalny" i nawet dotkliwe kary spływają po nim jak woda po przysłowiowej gęsi? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: psycholog Marta Żysko-Pałuba oraz aktorka i mama Elżbieta Jędrzejewska.