W ciągu 5 lat chce odwiedzić 100 krajów. Wie, jak to zrobić bez wielkich pieniędzy

Robert Szulc jest podróżnikiem, który w ciągu 5 lat chce odwiedzić 100 krajów! O swoim pomyśle opowiedział w Dzień Dobry Wakacje.

Robert Szulc marzył, aby odbyć podróż dookoła świata. Plan, aby zrobić to za jednym podejściem nie był jednak do wykonania, ponieważ mężczyzna nie chciał na kilkanaście miesięcy zostawiać rodziny i firmy. Dlatego wpadł na pomysł, żeby okrążyć świat "na raty". W ramach przedsięwzięcia zamierza odwiedzić w ciągu 5 lat 100 państw i poznać 100 osób, które kochają swoje miejsce na ziemi. Z projektem podróżnik ruszył w maju 2017 roku i do tej pory odwiedził 36 krajów, m.in. Laponię, Mauritius, Ekwador, Peru, Senegal, Kostarykę, Andorę, Seszele, Kambodżę, Kenię, RPA, Singapur.

Teraz dopiero co wróciłem z Polinezji Francuskiej. Tam m.in. nurkowałem z rekinami.

- powiedział.
>>> Zobacz także:
W najbliższym czasie wybiera się do Portugalii, Izraela, Palestyny i Australii i Jemenu. Na dalsze miesiące ma zaplanowane podróże do: Ugandy, Japonii, Tanzanii, USA i Nowej Zelandii.
Projekt pozwala Robertowi Szulcowi łączyć pracę z pasją podróżowania. Otóż, firmy, dla których organizuje wyjazdy, płacą za nie i właśnie tak zarabia na realizację swojego marzenia.
Podczas swoich wypraw Robert Szulc promuje idee odpowiedzialnego podróżowania. Zamiast więc kupować kilka butelek wody, bierze ze sobą bidon, rezygnuje także z podróżowania w czasie sezonu urlopowego, aby nie zakłócać życia mieszkańców. Co jeszcze robi?

Korzystam przeważnie z lokalnych sieci hotelowych, jem w lokalnych, małych barach (...), ponieważ te pieniądze trafiają bezpośrednio do osób, które utrzymują swoje rodziny i zostają na miejscu, a nie gdzieś w wielkiej sieci hotelowej, przemielone.

- wyjaśnił.
Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje
Pozostałe wiadomości